Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Gledao sam zadnjih pola sata Slaven Belupo - Dinamo. Dinamo je tezak krs od tima, na kraju izgubili 2-1. 

Gledao sam, jer sam se kladio na njih, ali proslo mi je bar 2+ na drugom tiketu. 

Rijeka veceras ima sansu da ode na 8 bodova prednosti.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Maminjo na Areni otkrriva tajne menadzerisanja.

 

Prva stvar, bzvz je tepati kriminalcu.

 

Drugo, ako te zanimaju njegove tajne, tj njegov modus operandi, onda isprati suđenje u Osijeku, gde mu se sudi za milionsku pljačku Dinama.

Te tajne on zna, pljačke, a ne menadžerisanja.

Link to comment

Prva stvar, bzvz je tepati kriminalcu.

 

Drugo, ako te zanimaju njegove tajne, tj njegov modus operandi, onda isprati suđenje u Osijeku, gde mu se sudi za milionsku pljačku Dinama.

Te tajne on zna, pljačke, a ne menadžerisanja.

 

Prva stvar, Maminjo je hipokoristik koji koristi velika većina ovde i meni je simpatično da ga upotrebljavam.

 

Druga stvar, tajne menadžerisanja je eufemizam za pljačku i robovlasničke ugovore.

 

Treća stvar, moraš da shvatiš da recimo neko ko ja, ko nema nikakve veze sa Dinamom, imam drugačiji stav kad je u pitanju Maminjo i da mi je 

često zabavno da ga gledam. Meni je on rijaliti šou. Što ne znači da bih imao nešto protiv da sutra zaglavi višegodišnju robiju. Kamo sreće da su 

i vaši i naši takvi fudbalski radnici svi po Remetincu i Zabeli.

Link to comment

Izvinjavam se ako sam pogresio u proceni, previse puta sam naisao na misljenje ljudi iz Srbije kako je on bog za transfere, a ne najobicniji lupez i lopurda.

 

Ipak, u svoju odbranu, onaj tvoj prvi post mi i dalje zvuci afirmativno :)

Link to comment
  • 1 month later...

Privodim kraju pisanje knjige o fudbalu pre 1941. godine. Bićete detaljnije uskoro obavešteni o datumu završetka, promociji i mogućnosti nabavke knjige. Knjiga će biti dosta opširna na oko 650 strana. U knjizi će se naći sledeće stvari:

1. razvoj fudbala na prostoru bivše Jugoslavije, prve lopte i prvi klubovi. Prva takmičenja do formiranja JNS, a to su učešće klubova iz Bačke u Mađarskom fudbalskom sistemu, prvenstva Hrvatske i Slavonije, kao i prvenstva za vreme I svetskog rata u Zagrebu i Subotici

2. detaljno formiranje JNS i prva godina rada krovne institucije

3. detaljan prikaz najvišeg ranga odnosno prve državne lige. Svi rezultati po datumima sa rezultatima poluvremena, zajedno sa svim kvalifikacijama. Data je i statistika igrača po klubovima svake sezone. Prikaz drugih statističkih parametara kao što su večne tabele, top strelci i nastupi, broj gledalaca kao i spisak svih sudija koji su sudili prvu ligu.

4. formiranje VNS i nacionalnih saveza kao i prikaz nacionalnih liga

5. detaljan prikaz nacionalnih kupova, dati su kup kralja 1924-1927, savezni pehar 1930, liga kup 1934, jugokup 1936, kao i dve edicije zimskog kupa

6. srž knjige - prikaz svih takmičenja na nivou podsaveza. Svaki podsavez je dat sa istorijom kako je formiran i ko je činio prvu upravu, koje teritorije je obuhvatao i ko su bili predsednici podsaveza od dana do dana. Detaljan prikaz celokupnog takmičenja po sezonama u podsavezu, tabele, ako je po kup sistemu onda i rezultati (1,2,3 razredi, župe i provincija), a date su i promene imena klubova i fuzije. Na kraju poglavlja o svakom podsavezu su dati prvaci i broj klubova po sezonama.

7. ostala takmičenja, nesavezna, peharska itd

8. detaljna bibliografija sa referencama gde se materijal može naći. Samo ću reći da je za izradu knjige korišteno preko 100 serijskih publikacija

 

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
  • 9 months later...

Poštovani posetioci foruma parapsihopatologija i ljubitelji fudbala (nogometa itd), predstojeće nedelje iz štampe izlazi najsveobuhvatnija knjiga o fudbalu na ovim prostorima do sada: "Fudbalska takmičenja Južnih Slovena 1873-1941", autora Nebojše Jakovljevića i saradnika sa sajta www.exyufudbal.in.rs

Knjiga se može poručiti preko sajta www.exyufudbal.in.rs/prodavnica/knjiga

Knjiga sadrži skoro 600 stranica B5 formata u kome su mogu naći enormne količine podataka i zanimljivosti o svim fudbalskim takmičenjima na prostorima bivše Jugoslavije do 1941. godine, odnosno do početka Drugog svetskog rata. Državna odnosno prva liga je detaljno predstavljena statistički i obrađene su statistike svih igrača sa punim imenom i prezimenom itd. Na linku za poručivanjev knjige možete pogledati i prezentaciju knjige.

 

 

Edited by Mors
Link to comment
4 hours ago, Mors said:

Poštovani posetioci foruma parapsihopatologija i ljubitelji fudbala (nogometa itd), predstojeće nedelje iz štampe izlazi najsveobuhvatnija knjiga o fudbalu na ovim prostorima do sada: "Fudbalska takmičenja Južnih Slovena 1873-1941", autora Nebojše Jakovljevića i saradnika sa sajta www.exyufudbal.in.rs

Knjiga se može poručiti preko sajta www.exyufudbal.in.rs/prodavnica/knjiga

Knjiga sadrži skoro 600 stranica B5 formata u kome su mogu naći enormne količine podataka i zanimljivosti o svim fudbalskim takmičenjima na prostorima bivše Jugoslavije do 1941. godine, odnosno do početka Drugog svetskog rata. Državna odnosno prva liga je detaljno predstavljena statistički i obrađene su statistike svih igrača sa punim imenom i prezimenom itd. Na linku za poručivanjev knjige možete pogledati i prezentaciju knjige.

 

 

Честитке. Мајсторски. Како да сазнам колику поштарину треба да уплатим за Америку?

 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...