Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

Istekla mi dinarska štednja i sad ne znam da li da ponovo oročavam  u Rsd ili da kupim €,  štednja u evrima praktično nema nikakav prinos, zato sam se i odlučio za dinare. 

 

Link to comment

pored gore pomenutih državnih obveznica, biće uskoro i obveznice od  restitucije, sa dospećem u januaru, sledećih 12 god.  edit, u evrima

 

 

Edited by levi
Link to comment

Sad sam pogledao kamatne stope za dinarsku štednju 1.75% na godinu dana :lolol:. Dafina se u grobu prevrće.

Ili ovo što ti je kums rekao ili da uložiš u životno osiguranje ili da ispratiš mustang, treće nema...kad nemamo daytradera

Link to comment
On 16.7.2021. at 13:07, El Guapo said:

Istekla mi dinarska štednja i sad ne znam da li da ponovo oročavam  u Rsd ili da kupim €,  štednja u evrima praktično nema nikakav prinos, zato sam se i odlučio za dinare. 

 

Kolika je bila kamata za 1god?

Link to comment
On 16.7.2021. at 22:26, djeneralche said:

Trece je da radis jos jedan posao par godina i zaradices vise od svih vidova stednji.

Kako ono beše: radim da bih živeo, a ne da živim da bih radio.

Link to comment
  • 11 months later...

Poštovanje svima, na ekonomiji nisam pisao, ali mozgam nešto u poslednje vreme imajući u vidu priče o krizi koja dolazi, inflaciji i drugom (reperkusije ovog u Ukrajini) pa me zanima: 

-kakve su Vaše prognoze stabilnosti banaka kod nas,

-da li je pametno dinarsku ušteđevinu prebaciti u evre ili neku drugu valutu,

-da li ima promena u plasmanima kredita, moj utisak je da banke sve manje plasiraju građanima veće kredite (što zbog manjeg interesovanja, što zbog povišenih kriterijuma ko može dobiti kredit)...

 

Odnos dolara i evra se u kratkom vremenu promenio u korist dolara, kurs rublje u odnosu na dolar u korist rublje, znači kurs valuta u svetu postaje dinamičan, a ništa baš predvidivo i da uliva poverenje.. 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...