Jump to content
IGNORED

Fest 2017


FPLS

Recommended Posts

ja sam pogledao elle i bio mi dosadan film

 

Odgledao i ja "ONA" ... I nije mi bio dosadan... Nisam zaspao... 

 

Jeste pomalo kretenski i crnohumoran... Ali je ok... I glavna glumica je to sto je dobro odglumila...

 

Juce gledao "Pocasni Gradjanin" ... Takodje kretenski i crnohumoran, ali na spansko/argentinski nacin... Takodje nisam spavao..,

 

Zadovoljan sam obzirom na to kakve sam smor gluposti gledao po festovima,,, Oba su filma cudna na svoj nacin, ali po meni drze paznju i sasvim su ok.

 

Danas idem da vidim sta je napravila Serbedzija fransiza (Oslobadjanje Skoplja)

Link to comment

Kuripi ima odlicno uradjenu jezivu atmosferu, i glavni ~negativac je takodje odlican, ali film ima dosta nelogicnosti, gluma nije najbolja (u stvari sam detektiv, glavni lik, bode oci svojom losom glumom)..Dakle od onih filmova za koje vidis da su mogli biti mnogo bolji, jos kad ocekujes vise od toliko iskusnog rezisera. Na neka nasa pitanja i zapazanja o tim nelogicnostima Kurosava nije ni znao bas sta da odgovori (mada mislim da je bilo i do prevodioca koji se nije dobro snalazio na licu mesta), od interesantnih stvari rekao je da bio inspirisan stvarnim dogadjajem u Japanu od pre nekoliko godina.

Ovim ne kazem da ga ne pogledas, jer zbilja ta jezivost je zlata vredna, ali mozda da ne ocekujes drugi Cure. Nas nekoliko smo razglabali o filmu dobrih pola sata posle projekcije, svi smo bili u istom fazonu, sta nam se svidelo a sta je ?! Ali taman ako pogledas, interesuje me sta mislis o jednom nerazjasnjenom detalju, pa se javi :)

 

Ja ne bih propustila madjarski Tiszta szívvel (Ubice iz kolica, tako nesto) :)

 

 

Sve se slazem, jeziva atmosfera, odlican negativac ali nazalost tek naznake neke malo vece dubine i gomila nelogicnosti pogotovu na samom kraju koji je bar meni ostao nejasan.

 

Osim toga za sada sam gledao Coveka sa 1000 lica, nakon kog sam imao osecaj kao da sam gledao neku epizodu spanskog Insajdera. Meh i to samo zato sto je istinita prica inace bi bilo double meh.

 

Handmaiden dosta dobar, mada realno ima jedno pola sata viska u filmo no da se oprostiti.

 

i Salesman koji je zapravo light verzija Separationa (ne u smislu teme vec generalno izvedbe) ali i dalje daleko najbolji od svega ostalog sto sam do sada gledao na Festu.

Link to comment

Odgledao danas Paterson. Umetnost kroz život, život kroz umetnost, rasterećena nepotrebnog elitizma.

 

Setio sam se scene iz Nocturnal Animals sa početka filma - performans sa debelim mažoretkinjama (jaka scena). Tu mi nekako došao kontrast između visoke umetnosti i profesionalnih umetnika i umetnika - običnih ljudi kod Džarmuša.

 

Drago mi je, takođe, što Džarmuš nema potrebu da unapredi film tako što bi ovakvim likovima pripisao neke dijagnoze ili sindrome.

Link to comment

Return to Montauk

 

Film jeste spor (kome to smeta), ali čini mi se da nema suvišnih scena. Film je intelektualno nabijen, ali sa insistiranjem na egzistencijalističkoj osnovi i emocijama. U tom pogledu kao da ima neki obračun sa Vudijem Alenom. Gluma dobra.

 

Da li je neko pogledao novog Kaurismakija na festu? Ja malo nisam imao sreće. Prvo nisam mogao da nađen društvo. Onda sam rešio da odem sam. Jedan dan me sprečio posao. Onda sam juče nekako stigao petnaest minuta pre filma, ali su karte bile rasprodate.

Link to comment

Imaš sutra (nedelja) u pet u Paliluli :). Btw, bio si večeras u Sava centru?

 

Hvala za info, ali sutra imam karte za Tišinu od 18,30h.

 

Da, večeras sam bio u Sava centru.

Link to comment

Eh, ja "Tišinu" planirao za bioskopsku distribuciju, Aki ne ide u nju. Nego, si video kakvo je božanstvo Nina Hoss? Inače, scenario je zaista odlično napisan, Colm Tóibín je napravio odličan posao.

Link to comment

Eh, ja "Tišinu" planirao za bioskopsku distribuciju, Aki ne ide u nju. Nego, si video kakvo je božanstvo Nina Hoss? Inače, scenario je zaista odlično napisan, Colm Tóibín je napravio odličan posao.

 

Ovo sam i ja imao u vidu. Ali, eto sačekaću drugu priliku.

 

Slažem se za Ninu Hoss. Meni se dopala još u filmu Barbara. Scenario dobar, jaki su dijalozi.

Link to comment

Return to Montauk

 

Film jeste spor (kome to smeta), ali čini mi se da nema suvišnih scena. Film je intelektualno nabijen, ali sa insistiranjem na egzistencijalističkoj osnovi i emocijama. U tom pogledu kao da ima neki obračun sa Vudijem Alenom. Gluma dobra.

 

Da li je neko pogledao novog Kaurismakija na festu? Ja malo nisam imao sreće. Prvo nisam mogao da nađen društvo. Onda sam rešio da odem sam. Jedan dan me sprečio posao. Onda sam juče nekako stigao petnaest minuta pre filma, ali su karte bile rasprodate.

E gledao neki intervju sa Skagardom i na pitanje: Šta ste prvo pomislili kad ste videli scenario?

On odgovara: Prvo sam pomislio, jao koliko ima teksta za moju ulogu. Ne volim da mnogo pričam na filmu...

Link to comment

Sad odgledala u Fontani.

Ako se uzme u obzir da sam karte za film kupila prošlog vikenda nasumično, samo zbog naslova*, i ubola poslednje slobodno mesto u sali (prvi red, sedište 1 levo) - film je prijatno iskustvo.

Volim Ninu Hos i ne smeta mi sporost filma. Međutim, nešto mi je nedostajalo da se uživim u njihove priče i živote. Nešto nedostaje.

 

*ja sam redak komad budale koji od celog Njujorka najviše voli Long Ajlend i ima životni cilj da se dokopa Montauk-a sledeći put kad ode tamo

Link to comment

E gledao neki intervju sa Skagardom i na pitanje: Šta ste prvo pomislili kad ste videli scenario?

On odgovara: Prvo sam pomislio, jao koliko ima teksta za moju ulogu. Ne volim da mnogo pričam na filmu...

 

Sigurno mu nije bilo lako. Ima par monologa, a i ceo film priča. Ali dobar je bio.

Link to comment
  • 3opge locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...