Jump to content
IGNORED

FILMSKA MUZIKA


Pera Zeka

Recommended Posts

U za mene filmu decenije, There Will Be Blood, ima odlicna scena kada nadju naftu, pa se konstrukcija zapali, a klinac ogluvi.Sve se odvija od iznenadjenja i haosa, do sredjivanja situacije i resavanja problema, gde opet na kraju imamo tu veliku vatru koja divlje izbija iz zemlje, ali pored nje sedi Daniel Plainview i mirno je posmatra. Ta velika vatra dosta dobro izgleda u sumraku i mogucnosti scene su po meni maksimalno iskoriscene. Veoma mocna scenaOno sto prati tu scenu je muzika Jonny Greenwooda koja se sastoji samo od udaraljki. Polako se krece od jedne, pa na nekoliko, koje su u disharmoniji i ko zna koliko nih na kraju lupa. Kako scena napreduje ka smirivanju vatre svi zvukovi se polako pretvoraju u ujednaceno udaranje. Ima i taj dobar element te plemenske udaracke muzike dok ljudi na ekranu rade nesto veoma opasno... iskonski, ako smem da se jos dodatno izlupetamtwbb17.jpgthere_will_be_blood1.jpg

Edited by Hustler
Link to comment

drago mi je da vam se dopada topic, mislim da za njega bas ima materijalaAt close range(1986) fantastican film koji je supruga glavnog glumca ispratila istom takvom muzikomat_close_range.jpg

Edited by Pera Zeka
Link to comment
U za mene filmu decenije, There Will Be Blood, ima odlicna scena kada nadju naftu, pa se konstrukcija zapali, a klinac ogluvi.sve se odvija od haosa i pogubljenosti, do uspostavljanja reda i resavanja problema, gde opet na kraju imamo tu veliku vatru koja izbija iz zemlje i ne deluje nimalo mirno, ali pored nje sedi Daniel Plainview i mirno je posmatra. Ta velika vatra dosta dobro izgleda u sumraku i mogucnosti scene su po meni maksimalno iskoriscene. mocna scenaono sto je prati je muzika Jonny Greenwooda koja se sastoji samo od udaraljki koje polako krecu od jedne, pa na nekoliko, koje su u disharmoniji, da bi se kako scena napreduje ka smirivanju vatre, sve polako pretvorile u ujednaceno udaranje i sve to prati desavanja u sceni dajuci im jos na dinamici
Da se i ti ja slozimo jednom i to u potpunosti, narocito kod ovog sto boldovah. :)Jonny jebo keve™, objasnio™ itsl. Dodao bih i odlican izbor klasicne muzike, pre svega na kraju kad izgovori cuveno

I'm finished.

pa krene "Violin Concerto in D Major Op.77:3. Vivace Non Troppo"Composed by Johannes BrahmsPerformed by Berliner PhilharmonikerConducted by Herbert von KarajanSolos by Anne-Sophie Mutter (violin) & Antonio Meneses (as António Meneses) (cello) ne mogu da ugasim plejer, moram da odgledam spicu do kraja. Plus, kad sam prvi put gledao film, bio sam pod tolikim utiskom da, kad je krenula spica, nisam znao pet minuta kud udaram, pa jos muzika pride, ozgo™. 1 milina ^_^

Link to comment

Ok ima ih nekoliko Soundtrack iz Betty Blue , muziku pisao Gabriel Yared - Le Petit Nicolas me recimo bas bas odusevljava i La Poubelle Cusine isto takodje ( s tim sto budi drugacije emocije ) The Big Blue soundtrack , muziku pisao Eric SerraI da segsties soundtrack Emmanuelle ima ih jos puno , puno

Edited by MarlaSinger
Link to comment
Nikad Doorse ljubio, ali ovo je apsolutni masterpiece primene muzike u filmu
Još jedan potpis..:) Fantastična muzika za kadrove vijetnamske dzungle u plamenu napalma, sa licem Martina Šina u pozadini .Utvarni crni helikopteri u dimu.Moćna scena.Kopola je majstorski odradio posao. Edited by Tzoa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...