Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

U razvodu mi je tema sa istim imenom ostala tamo

Uglavnom se bavimo igranim filmovima, pa evo i kutka za dokumentarceOd onoga sto sam pogledao u poslednje vreme a poreporucio bih su:Dokumentarac o surfu, Riding Giants http://www.imdb.com/title/tt0389326/Izmedju ostalog bavi se subkulturom surfa, odlican uvod i price od 50's naovamo. Jesus Camp, http://www.imdb.com/title/tt0486358/Uzgoj malih evangelista i buducih republikanaca. Scene su osciliraju od smesnih do tragicnih koje znaju da zgroze.I nekada na HRTu u vreme velikih fudbalskih dogadjaja bude dokumentarac o finalu svetskog kupa 1974. Nemacka - Holandija, Krojf protiv Bekenbauera. Pa da znate da se muvate tada po hrtu.A interesuje me dal je neko gledao Cocaine Cowboys (2006)?
Edited by Maltese
Link to comment

Ulrich Seidl-Models (1999) From one of cinema?s most notorious and acclaimed documentarians -- Ulrich Seidl's Models is a revealing and devastating portrait of a trio of aspiring real-life Viennese models. Vivian will stop at nothing to be a magazine cover girl. Lisa fills her time with routine plastic surgery and cocaine binges, while innocent Tanja focuses on the mystical through tarot cards, yoga, and raw animal energy.Using long, meticulously composed voyeuristic shots, Seidl delves completely into the private spaces of the models, their sexual relationships and personal habits, exploring how sex and career intertwine.

Link to comment

pisala pre valjda na b92We Feed the WorldAustrija, 2005.96 min.re--ija: Erwin Wagenhofer[Fest 2006]meni veoma zanimljiv, o putevima hrane, plastenicima u Spaniji u kojima rade crnci iz Afrike, patlidzani u Rumuniji prirodni i hibridni, ribe po Francuskoj i ponesto da se pokaze vegi-nacistima da se i zbog soje unistava Amazon (izmedju ostalog, naravno).nista previse spektakularno, naravno, zato mi se i svidja, i nema neki ton koji tu nesto opominje nego onako neambiciozno, ljudi koji su intervjuisani su sami pricali i rekli neke stvari koje su nepoznate ljudima (npr direktor Nestle-a, onda strucnjak za riblje meso u Francuskoj koji je otisao u neki skup restoran u Pariz i pokazao koliko su nesveze ribe koje se sluze gostima - pa odmah presek ka sitnom ribarstvu), svoja mishljenja (neka su mi i super, ali i nelogicna da npr direktor firme koja pravi hibridno seme javno kaze kako on kupuje od seljaka ono 3x manje, jer mu je ukusnije), dali uvid npr u sitno ribarstvo i ono "industrijsko" (bas sam se najezila i bilo mi drago sto jedem retko ribu iako je to kao zdravije od omiljene mi svinje)i nema uobicajenih gluposti kao sto su pominjanje Burger Kinga i debelih u Americi i tendenciji toga ka Evropi i Azijineciji komentar:The special quality of this documentary is it's factual consistency and cyclic rhythm. It is very evident that the director is doing his best to stay with the facts, illustrate them in an appropriate way, and get the right people to say what is on their mind, without pushing his personal opinion in your face. The film invites the viewer to take part in the filmmakers fact-finding trip. It is clearly divided into different but interlinked themes, and each of these chapters are built up in the same way: filmed on the road to wherever the action is taking place, introducing whoever is going to be interviewed and in the end adding a comment by the UN representative. This gave me a strong feeling of taking part in the process and not being just showed the edited mash-up of someone like Michael Moore. It might seem a bit slow and tedious, but it makes the people and settings so much more real, and makes me finally want to start buying those organically grown tomatoes and stop eating factory produced meats.NEMACKA TAJNADEN TYSKE HEMMELIGHEDDanska, 2005.88 minutare--ija: Lars Johanson[festival dokumentarnog filma "7 velicanstvenih" 2006]

Ovo je prica o potrazi za poreklom koja se pretvara u uzbudljivi "road movie" pun neocekivanih obrta. Kirsten Blom iz Danske krece ka mestu svog rodenja – ka americkom zatvoru u posleratnoj Nemackoj. Ovo putovanje nas vodi u prostore pocepane i podeljene Evrope posle Drugog svetskog rata, a porodicna prica neocekivano dobija --ire dimenzije. Serija dramaticnih dogadaja s nezamislivim posledicama gradi pricu koja nas ostavlja bez daha, kao najuzbudljiviji trileri. *** Obrti i --ivopisni detalji pro--imaju ovo istra--ivanje puno crnih rupa i iznenadenja, kako prijatnih tako i neprijatnih. Inspirisan snagom ove price, autor filma, Lars Johanson je napisao i roman "Signe" koji, za razliku od filma, umesto cerke postavlja majku kao glavnu junakinju. Knjiga je bila jedan od nedavnih danskih bestselera.„ROAD MOVIE KROZ SLOJEVE VREMENA"
jako zanimljiv film, moglo se ocekivati da ce biti nesto tipa road movie kroz chesku i nemacku, nije bas tako kako bi mali perica zamislio da je pracen svaki korak kroz tu zemlju, vec prati Kirsten po tim gradovima (selima) u potrazi za informacijama o svojoj majci, nailazi na zanimljive odgovore (nekad i shishodljive i ne tako prijatne usima) i pritom, vidimo te ljude oko nje, koje ispituje, njihove neke istorije za vreme/posle rata..i negde pri kraju konstatacija nase Kirsten "mislila sam da je moja prica specijalna, cudna, a onda sam upoznala ove ljude i shvatila da je moja sasvim obicna u poredjenju sa njihovim, da ima i jos specijalnijih"meni posebno drago, (sto kontam, nikom drugom ne bi palo u oci, al ja sam nemcofil) to sto su pricali na nemackom i ti razliciti dijalekti (jedan u Nemackoj, drugi u tom pogranicnom mestu u Cheskoj itd), ne znam, meni ostavilo jos neki dodatan filing :]tako da kazem, jedna prica, dal je lepa ili ne? tja..vidi se koliko znaci junakinji, a to je valjda (imho) dovoljno :]***ne slazem se uopste sa tim opisom filma, jer je totalno suprotno, nema nekih iznenadnih stvari, vise je film opusten i polako ide iz price u pricu, nema zastrasujucih a ni srceparajucih trenutaka, a nista ni nalik trileru. mislim to kao da kazete nekom da ce videti jako uzbudljiv do jaja film i pustite mu down by lawCRNO SUNCEBLACK SUNVelika Britanija, 2005.82 minutascenario i re--ija: Gari Tarn[festival dokumentarnog filma "7 velicanstvenih" 2006]
Francuski slikar i filmski autor Ig de Montalanber nikada nije ni sreo nekog slepog, kad mu se iznenadno i nasilno dogodilo da sam postane takav. Francuski slikar, nastanjen u Njujorku, do--iveo je nasilni upad provalnika u svoj stan i po--to su mu prolili razredivac u oci, ostao je gotovo trenutno slep. Crno sunce je jedinstveno filmsko iskustvo koje dugo odjekuje u nama posle gledanja. Kao film o gubitku, percepciji, secanju i nadi koje nam otkriva s jednostavno--cu, lakocom i lepotom. Autor filma Gari Tarn se posebno bavi cinjenicom da je njegov slepi junak filmski stvaralac i da svoje filmove pravi u sopstvenoj glavi. Tako Tarn te vizije pretvara u fluidni impresionisticki tok slika, ponekad mocnih, ponekad namerno banalnih. Ovaj film je takode i zvucno remek delo. S obzirom da je re--iser karijeru zapoceo kao kompozitor u ovom filmu eksperimenti--e na nivou integrisanja izgovorenih reci i orkestarskih partitura. Problem slepila je cesto tema filmova, ali retko kad ispricana tako poeticno i tako istinito. "POEZIJA SLIKA I ZVUCANJA"
Edited by I'm with the pilots
Link to comment

BarakaMislim reci su suvishne kod ovog dokumentarca...ovo je must see svim ljudima na svetu ja mislim...prosto neshto fantasticno dobro. Kamera/fotografija je toliko dobra da je to nenormalno...snimano 70mm trakom...

Link to comment

Odgledao:Control room - Izvestavanje Al Dzazire o ratu u Iraku. Meni se svideo.roger and me - Prvi dokumentarac Michaela Moore. Onako.riding giants - surfing, odlican.Enron:The_Smartest Guys In The Room - odlican.

Link to comment

"Hearts and Minds" - narocito scene sahrane juznovijetnamskog vojnika, a u offu:?Well the Oriental, doesn?t put the same high price on life, as does the Westerner. Life is plentiful, life is cheap in the Orient. And ah, ? as the, ? ah, philosophy of the Orient, ah, expresses it, ah, life is, ah, ? not important? (General Westmoreland).i brazilski "Bus 174" je jak

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...