Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Meni poceo da otkazuje voljeni Panasonic TZ5, pa sam resio da se castim za novu godinu. Uzeo sam Sony RX100II:http://www.dpreview....ot-dsc-rx100-m2Fasciniran sam low-light performansama. Sto se tice ostalog, trebace mi vremena da se naviknem.
iso do 25600?? :huh:u cemu se jos ogleda ta low-light naprednost sem u ovom responu?i nasta lici fotka sa takvim isom?ovaj indijev nikon hipsteraj je bas lep, podseca me na staru prakticu L Edited by InvisibleLight
Link to comment

Imas tesove na ovom linku (dpreview), Low light se ogleda u odlicnoj kontroli suma na visokim iso, na iso 3200 fotografije mozes da bez ikakve dodatne obrade stampas cak i u vecim formatima. Jos nisam probao, ali a4 sigurno ide bez ikakvih problema. Pri tome veoma dobro cuva detalje i nema degradacije boja, sto ce reci da nije stvar u agresivnom softverskom skidanju suma, vec u kvalitetu senzora.Sto se senzora tice, velicina aparata moze da zavara. Senzor je formata 1" (krop faktor 2.7 u odnosu na ff). Ovo je velicina senzora koja se koristi u Nikon 1 seriji, medjutim svi testovi govore da se radi o znatno boljem senzoru.U sirokougaonom delu objektiv je dosta jak 1/1.8 na 28mm i (mislim) 1/2.8 na 35mm.Na zalost, malo sam razocaran stabilizacijom. Moguce je da se jos nisam navikao na ergonomiju, ali za sada bih rekao da stabilizacija daje oko 2 koraka (4 puta duzu ekspoziciju) na tele delu, nesto manje na sirokougaonom.

Link to comment
  • 2 weeks later...

da se pohvalim novogodisnjom prinovom... canon 600D, dugo merkan i vagan. nov sa kit objektivom 18-55, 369 eura. dilema je bila izmedju njega i nikona 3200. prevagnula vernost canonu, nesto bolje performanse za video, niza cena i jos par sitnica.prvi put posedujem digitalca koji po kvalitetu nadmasuje analogne aparate koje sam imao. prvi utisci su apsolutno fantasticni. plus je ekstremno lak za koriscenje. okacicu vam po neku sliku uskoro.front.jpg

Link to comment
da se pohvalim novogodisnjom prinovom... canon 600D, dugo merkan i vagan. nov sa kit objektivom 18-55, 369 eura.
dokaz koliko samo u srbiju deru, ovde je on pod parolom 'ultra povoljno-akcija' 479e
Link to comment
  • 1 year later...

ILCE_7_RM2.jpg

 

Just Announced | SONY α7R II  

 

Introducing the the world's first1 back-illuminated 35 mm full-frame CMOS image sensor with 42.4 megapixels2, the Sony α7R II takes image resolution, sensitivity (up to ISO 1024003) and speedy response to new heights.
The Fast Hybrid AF system's dense extra-wide focal plane phase-detection AF coverage keeps a subject in sharp focus throughout the frame, while 5-axis image stabilization reduces blur which otherwise tends to affect handheld shots.
 
Key Features:
  • Back-illuminated 35mm full-frame CMOS image sensor
  • 42.4-megapixels
  • 4K movie recording 
  • 5-axis image stabilization 
  • Silent Shooting mode and reduced-vibration shutter eliminates camera shake from shutter movement

 

1Among digital still cameras equipped with a 35 mm full-frame image sensor. As of June 2015 based on Sony research.
2 Approximate effective megapixels.

 

Link to comment

+1, sa malom ogradom, nemam bas poverenja u softver (korisnicki interfejs) na sonijevim aparatima. Morao bih da probam, pre nego sto stvarno kazem da je to moj aparat izbora.

 

(I naravno, u Indijevom postu maks ISO je 102400, trojka se greskom tu zalepila) 

Link to comment
  • 4 years later...

Da izvučem temu iz naftalina, treba mi za dragu kompaktni fotić, koji lako stane u džep, namenjen pre svega za fotkanje u prirodi, kad šeta kuče uz Savu. 

 

Poenta je da radi kvalitetnije slike od mobilnog (ima Samsung A50) i da je jednostavan za upotrebu. Ne mora da bude neka aždaja.

 

Može i nov i polovan. Neka prepruka, najbolje iz sopstvenog iskustva?

Link to comment

reko ako je žuljaju novci

 

 

zaista nema apsolutno ni jednog razloga da se kupi foto aparat koji može da zameni bilo koja kamera sa mobitela srednjeviše klase, ta razlika u kvalitetu(ako je upšte ima) ništa ne znači korisniku koji bi samo da škljocne njemu zanimljiv prizor. 
telefon ima uvek uz sebe(što sigurno nije slučaj sa foto aparatom)

 

neka gleda i opaža zanimljive svetlosne situacije u prirodi, neka se igra sa kamerom telefona


 

 

da ne citiram vladiku danila

:fantom:

 

Link to comment

+1

 

to kaze covek koji je sa sobom do skoro vukljao aparat (veliki, 7D canon) svuda, na dnevnom nivou. Mobilni telefon danas ispunjava sve uslove za belezenje uspomena&dobre fotografije, sem ako nisi bas profesionalac pa ti treba dinamicki raspon.

 

Kontrola kamere na mobilnom (evo od skoro imam Pocophone) moze da bude i 100% manuelna.

 

Jedino ogranicenje je sirok ugao kamere na mobilnom, los zoom...

 

E ako nekom treba dobar 7D moj je na prodaju, uz 18-200 objektiv i 10-21 Sigmu sirokougaonu koja kida

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...