Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Pa po kvotama je Milan drugi favorit, iza Arsenala. 

 

Poenta je svega sto se odlucujuce faze LE igraju na prolece i sto bi tim do tada trebalo da proigra i digne formu za bar 2 stepenice. Ako se to ne desi mi smo ugasili svejedno, igrali ili ne igrali LE. A kako stvari sada izgledaju to se nece desiti.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Pa po kvotama je Milan drugi favorit, iza Arsenala. 

 

Poenta je svega sto se odlucujuce faze LE igraju na prolece i sto bi tim do tada trebalo da proigra i digne formu za bar 2 stepenice. Ako se to ne desi mi smo ugasili svejedno, igrali ili ne igrali LE. A kako stvari sada izgledaju to se nece desiti.

Nisam to hteo da kazem. Milan kao drugi favorit ima kvotu 7 prema 1. A sta mislis kolika je bila kvota da ce uci u prvih 4 u Serie A? Sigurno daleko manja.

Link to comment

A, ok ok. U svakom slucaju, moramo da proigramo jer ovo za sada ne lici ni na sta. Golove primamo prelako, a jezivo tesko dolazimo do bilo kakve sanse. Sa takvim nastupom tesko cemo dobiti bilo koga na strani u Seriji A, osim ovih par ekipica koje su vidjene za selidbu u B. Imam utisak da svi igraci pruzaju 70% svojih mogucnosti, a prosle godine u ovo vreme su pruzali 110%.

Link to comment

Evo nasao sam.

 

Kvota da Milan udje u top 3 je 9 prema 5.  (uporedi to sa 7 prema 1 i uzmi u obzir da nama zapravo treba top 4, znaci jos manja kvota je u pitanju)

 

Sanse da Arsenal udje u top 4 u EPL su 7 prema 4    (uporedi to sa 13 prema 2 za osvajanje Lige Evrope)

Edited by Meazza
Link to comment

A, ok ok. U svakom slucaju, moramo da proigramo jer ovo za sada ne lici ni na sta. Golove primamo prelako, a jezivo tesko dolazimo do bilo kakve sanse. Sa takvim nastupom tesko cemo dobiti bilo koga na strani u Seriji A, osim ovih par ekipica koje su vidjene za selidbu u B. Imam utisak da svi igraci pruzaju 70% svojih mogucnosti, a prosle godine u ovo vreme su pruzali 110%.

 

Evo usudicu se da dam svoju prognozu u koju sam prilicno uveren: ako Montela ne ode do januara sezona ce biti fijasko na svim poljima.

Link to comment

Prosto, mjesta u Top 4 ima za, vjerovali ili ne, cetiri ekipe. Sustina je u tome da u ligaskom maratonu Milan mora nadmasiti dvije od pet ekipa koje pucaju na ta cetiri mjesta (Juve, Napoli, Roma, Lazio, Inter). Juve i Napoli djeluju kao prejaki za istiskivanje. Inter se zasad svercuje tako da ostaju oni i tradicionalno samodestruktivni Rimljani kao mete za preskakanje. Sa kvalitetom rostera Milan to itekako moze.

 

U EL moras nadmasiti sve konkurente koji su vec u takmicenju (Athletic, Villarreal, Lazio, Everton) na ovaj ili nacin (njihova kurobolja, ispadanja od malih timova tipa Gent, raspadi drugih vrsta ili naprosto u medjusobnom susretu) plus nekog ko je doletio iz CL (Roma ili Atletico, Dortmund ili Tottenham, mozda i Liverpool ako budu nastavili jesti govna u odbrani, pa timovi tipa Porto-Monaco-Sahtar-Besiktas koji u EL postaju ozbiljna prica, a neki od njih ce doci u EL). Da te sere zdrijeb kao onog portugalskog sibicara prosle godine pa da ti najstrasnija prepreka bude John Guidetti u duetu sa Iagom Aspasom ove sezone neces dobiti.

Link to comment

Zasto sam sve vreme navijao da se Milan ne plasira u grupnu fazu LE:

 

- jedini uspeh moze da bude njeno osvajanje: ako dodjes cak do finala i izgubis, a ne plasiras se medju top 4 u ligi ti i dalje imas izuzetno neuspesnu sezonu. (takmicenje nije dovoljno prestizno za klub kao sto je Milan da bi tek puko ucestvovanje u njemu moglo da opravda sebe, znaci igras iskljucivo da osvojis i plasiras se u LS, sve ispod toga je neuspeh)

 

- s obzirom na to da je LE izuzetno tesko osvojiti i da je pored kvaliteta potrebna i velika doza srece (kao i u svim kup takmicenjima), niko ne moze unapred da bude siguran da ce se sve te kockice poklopiti kako treba i da ce sigurno izbaciti sve te kvalitetne timove na putu do trofeja, a pogotovo ne ovakav Milan.

 

- s druge strane, igranje u LE prilicno otezava posao u takmicenju koje jeste realno moguce uspesno odraditi ako je cilj ulazak Ligu Sampiona. Posto konkurentni timovi za prva 4 mesta u Seriji A nisu nimalo naivni potrebna je stopostotna koncentracija, minimum povreda i sjajna fizicka sprema, a sve te stvari se igranjem LE dovode u pitanje.

Edited by Meazza
Link to comment

Opet pobeda protiv jednog od giganata, vec sam zabrinut.

 

Šta kažeš za ovu šesticu na Olimpicu? :fantom:

 

Nego, golovi Lazija su...recimo da bih poslao istražne organe da pripaze račune golmana Sassuola. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...