Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

mislim da je sazrelo, a i treba mi pomoc, relativno hitno :P da li na uredjaj koji radi pod androidom 2.0 mogu da se instaliraju aplikacije samo sa android marketa, ili moze da se lepo skine .apk file i da se instalira vulgaris pokretanjem fajla? da li je uopste moguce dodati podrsku za android market koja ne postoji na uredjaju out of the box? da li se android 2.0 na procesoru telechips ttc8902 moze upgradetovati? da li je android 2.0 resio problem sa rezolucijom preko 800*480?radi se o sledecem: nakupila mi se gomila stripova koje sam rad procitati, ali ne da mi se na monitoru, te mi tablet lici na idealno resenje. ovaj mi je zapao za oko, pre svega zbog kapacitivnog ekrana. gey i apple stop.

Link to comment

Može .apk fajl da se instalira bez problema, doduše ne znam kako to izgleda na tabletu, tj ima li razlike.Ja sam pojedine programe tako instalirao, prebacim ih na sd karticu telefona i preko nekog fajl menadžera pokrenem instalaciju. Sve što je trebalo da se uradi jeste da se u opcijama štiklira da možeš da instaliraš i aplikacije koje nisu sa marketa.

Link to comment

Pokušavam da konektujem telefon sa kompom preko WiFi i FTP, ali kompjuter ne vidi zadatu ftp adresu. app - SwiFTP Server.Da li treba posebno setovati WiFi ruter ili PC da bi sve šljakalo?Win 7 je u pitanju.

Link to comment
  • 4 months later...

Greota ne iskoristiti ovu nesrećnu pustaru od foruma za neke pametne stvari. Da se samokvotujem odozdolen:

Mogao bi ovaj copkillah da otvori neki Android topik i da nama neukima prežvaće sve oko rutovanja, instaliranja novog roma i ostalog softverisanja koji na androidu otvara nove kosmose korišćenja. Ja se već 6 meseci zanosim da dignem rom na 2.3, al nemam muda, pička, mislim izgubiću navigaciju a ondak se mogu jebat.
Link to comment

Nisam vid'o :Dhajd' videću da uradim nešto po tom pitanju, moraću da pogledam kako su to objasnili na Android Srbija forumu i koliko je razumljivo napisano za duduke i one manje duduke.Za one hrabre i samouke - http://forum.xda-developers.com/Ja nisam imao pojma kako to sve izgleda i posle nekoliko sati čitanja foruma - uspeo sam!

Edited by copkillah
Link to comment

Sine, dane proveo u analizi postova na tom xda (pošto tamo većina piše na mešavini etrurskog, ETF-ovskog i jupiterijanskog) i zaključio da je instalacija roma laka do jaja i da od telefona napravi aždaju, ali i da postoji šansa da ti ne šljakaju poruke, zvona, GPS i pitaj kurca šta još, al i to je bolje od brickovanja telefona. De ti to prežvaći nama kojima su najveći dometi programiranja crtanje kruga na ZX Spectrumu i pravljenje petlje 20 go to 10

Link to comment

Evo ja ću, pošto se kao razumem.Prvo intaliranje novog roma.Postoje originalni, stock romovi i neoficijelni (mnogosa sam pametan :))Pričaću kako je to za samsung, slično je i za većinu ostalih modela.Potreban vam je ODINCapture-2.jpgDa bi elefon bio povezan treba vam naravno USB kabl, drajveri i da se nalazi u Download modu, pročitajte za svaki model kako se u taj mod ulazi.Sa neta skidate ROM koji se sastoji od tri fajla, PDA, PHONE i CRS, i četvrti fajl je PIT, postoje tri verzije 8xx, 501, 502, koje ide uz verziju Roma (tamo gde skidate ROM biće naznačeno i koji PIT se koristi).Opcije Auto reboot i F.Reset čekirati.Posle ubacivanja roma sledi rootovanje.Pronađete odgovarajući root fajl za rom koji koristite, recimo CF Root JVO, ponovite postupak oko download moda i root file ubacite u PDA polje i to je to.Da biste napravili backup svih aplikacija pre ubacivanja novog roma potrebno je prvo rootovani aparat, pa onda pomoću recimo Titanium alata sve backupovati uklučujući i navigaciju.I to je to.Ako još nešto nije jasno tu sam

Link to comment

ajde da nastavim sa par početničkih pitanja:1. da li držite internet stalno upaljen ili ga pokrećete samo po potrebi2. dajte neke savete šta je vama uštedelo vremena (ja sam recimo tek sada uspeo da na desktop izdvojim profile i dugmad za gašenje i paljnje neta. valja li ovo) i koje su najbolje aplikacije za gps, muziku i tako to.edit: auuu pa vi programirate, a gde sam ja :isuse:

Edited by korindjar
Link to comment
Sine, dane proveo u analizi postova na tom xda (pošto tamo većina piše na mešavini etrurskog, ETF-ovskog i jupiterijanskog) i zaključio da je instalacija roma laka do jaja i da od telefona napravi aždaju, ali i da postoji šansa da ti ne šljakaju poruke, zvona, GPS i pitaj kurca šta još, al i to je bolje od brickovanja telefona. De ti to prežvaći nama kojima su najveći dometi programiranja crtanje kruga na ZX Spectrumu i pravljenje petlje 20 go to 10
Stvar je u tome da bi instalacija trebalo da bude relativno glatka, pogotovo kada imaš sažvakano uputstvo. Problem je bio taj što meni nije išlo sve glatko, tj morao sam sam da provalim šta neće i gde je zapelo i tu je bilo dosta čeprkanja u shellu, što u principu nije nešto čime bi neko ko se ne razume, želeo da bavi. Ja nikada nisam radio u nekom Linuxu, ali jesam u DOS-u pa sam imao tu i tamo nekog iskustva sa radom u command promptu. Naravno ovo se odnosi na ubacivanje neoficijelnog roma koji je bolji od bilo kog oficijalnog u većini stvari :DŠto se tiče toga da ne šljakaju poruke, zvona i GPS, nikada nisam imao problem sa navedenim. A povratak na stock rom je bio krajnje bezbolan, to sam preventivno uradio kada sam nosio telefon u servis da mi zamene ekran pa da mi ne prigovaraju što sam nešto čačkao. Samo sam povezao telefon, kliknuo na jedan exe fajl i stock rom je ponovo bio na telefonu.Realni problemi su bili u vezi sa korišćenjem foto-aparata, tj kamere, to je umelo i još uvek ume da se zabagira, mada meni to i nije toliko bitno jer jedva i da koristim.Pisaću opširnije o nekim problemima koji su se posle javili, ali to je bilo više do mene tj do isprobavanja gotovo svakog night builda koji je izlazio.
Juče sam stavio link sa must have alikacijama, za muziku možeš da koristiš good old WinAmp, navigacija NDrive
Ja imam instaliran i iGo i NDrive. NDrive u najnovijoj verziji izgleda bolje nego iGo, prilagođen je rezoluciji mog Tattoo-a dok je iGo nabudžen. Ipak, u praksi se pokazalo da je iGo ipak kvalitetniji program. Daleko bolje kalkuliše rute i prosto je inteligentniji. Inače isprobao sam brojne mape i za jedan i za drugi pa to govorim na osnovu malo većeg iskustva. Edited by copkillah
Link to comment
ajde da nastavim sa par početničkih pitanja:1. da li držite internet stalno upaljen ili ga pokrećete samo po potrebi2. dajte neke savete šta je vama uštedelo vremena (ja sam recimo tek sada uspeo da na desktop izdvojim profile i dugmad za gašenje i paljnje neta. valja li ovo) i koje su najbolje aplikacije za gps, muziku i tako to.edit: auuu pa vi programirate, a gde sam ja :isuse:
Wifi palim po potrebi, net mi je stalno uključen. Skini obavezno neki task killer i neki file manager (Astro, npr.). Ja za muziku koristim Fede's music app, ali u principu ih ima ziliJon i sve rade posao. Navigacija mi je iGO.Cope, koji si 2.3.4 rom zbudžio na tvoj THC? Jel Gingerbread sa Sense UI ili nešto drugo?
Link to comment

CyanogenMOD 7.1 RC0TEST3 Gingerbread 2.3.4 trenutno koristim.Wi-Fi treba uključivati samo kada se koristi, on jede bateriju. Problem koji sam spominjao je da od neke verzije koju sam ubacio, a još nisam definisao koja je, baterija se troši znatno brže. Sa ubacivanjem prvog CyanogenMOD-a (nije još bila ni zvanična 7.0 verzija), baterija je trajala daleko duže. Sada je konkretan problem što na stendbaju baterija može da izgura i do dva dana, ali čim se koristi nešto, baterija se rapidno troši. Npr na iGo nestaje gotovo jedan procenat po minutu! Autori pokušavaju da otkriju da li je problem do njih ili do mene (i još jednog lika) tj do baterije na mom telefonu.Vratiću neku raniju verziju pa ću da proverim.

Link to comment

Meni se NDrive mnogo bolje ponaša, a i nervira me što iGo neće moje novce, iako sam spreman da platim. Ako neće oni mene, neću ni ja njih.btw. ja imam Galaxy, gde je 90% ovih aplikacija već u romu, i task killer i file manager, pa nisam baš pravo merilo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...