Jump to content
IGNORED

Kako su vam roditelji preživeli odlazak


Viloticka

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • Viloticka

    14

  • cyberwor/L/d

    14

  • uros_s78

    13

Ovo je u dlaku ono cemu se moja mati nada. Ja ne vidim smisao mog zivota "da joj se nadjem pri ruci" i ona je ocajna zbog toga.Jedno je sigurno: da ce moje dete da izvuce korist iz svega ovoga, jer cu radije crci nego da ponovim svom detetu istu Sodomu i Gomoru.
Izvini, ali ako toliko imas otpor prema svojoj majci, onda je problem u tebi, a ne u njoj.Prestaces da ga imas onda kad iscooliras njena dzvanjkanja i kada ti bude svejedno.
Link to comment

(vas dvojica bi mogli i da ne zachatavate topik)

Izvini, ali ako toliko imas otpor prema svojoj majci, onda je problem u tebi, a ne u njoj.Prestaces da ga imas onda kad iscooliras njena dzvanjkanja i kada ti bude svejedno.
Naravno, odnos (ne samo sa majkom) se gradi godinama. Ceo zivot, takoreci. Ovo sada nije doslo iznenada, vec je logicna posledica svega sto se do sada desilo.Naravno da je probelem u meni. Da li si ikada probao da iscooliras sta ti roditelji kazu? Opet se vracamo na pupcanu vrpcu. Bilo ko bilo sta da kaze nema tezinu kao kada kaze roditelj. Zajebato.
Link to comment
Naravno, odnos (ne samo sa majkom) se gradi godinama. Ceo zivot, takoreci. Ovo sada nije doslo iznenada, vec je logicna posledica svega sto se do sada desilo.
Pa ne mogu da verujem da u godinama koje imas nemas snagu da joj kazes u lice sta mislis i osecas. :unsure:
Naravno da je probelem u meni. Da li si ikada probao da iscooliras sta ti roditelji kazu? Opet se vracamo na pupcanu vrpcu. Bilo ko bilo sta da kaze nema tezinu kao kada kaze roditelj. Zajebato.
Naravno da jesam probao, i uspevao sam.Jeste zajebato, Viloticka, ali za pocetak, s njom moras iskreno, da se susretnes s problemom, a ne da od njega bezis. I nije mi jasno kako mozes uopste da je pustas da ti se mesa u privatni zivot i odluke koje donosis.Troll off! Edited by uros_s78
Link to comment
Nego... Javili se ovde na topik sve oni koji imaju punu podrsku roditelja. Jel ima neko da je u jos goroj situaciji, sad me zivo zanima da li uopste postoji i kako izgleda. Cisto da imam cime da se tesim... Moze i od prijatelja/komsije/brata od ujne iskustvo. Ne biram.
o?s te ja utesim?ja sam otisla prvenstveno na skolovanje u drugu zemlju ali je dogovor bio da je ok i ako ostanem. kad se pripucalo zbrise moj bivsi decko kod mene. rat poceo zeno a njegova majka da poludi sto je nesretnik otisao glavu da spase. sve govorila da ce to za nedelju dana da prodje jer ko ce da ratuje kad je u zemlji bratstvo i jedinstvo (smejem se dok ovo pisem!). pisala mi majka nad majkama pisma, terorisala moje roditelje ... nikad kraja ... kad smo tek otisli pa u trecu zemlju ona je definitivno posiZEla i na najmastovitije nacine aludirala na majcinsku ljubav dozivajuci sina da joj se vrati ... pazi, govorimo o vremenu kad se ginulo ko od sale! od nje se nije moglo ziveti ... manipulacija par ekselans! posle sam ga ostavila i od tada imam posla samo sa svedjanima. oni s roditeljima problema nemaju, nista emotivna zavisnost. ja verujem da onom nesretniku ni danas nije lako ... o?s ti dam broj telefona? :)
Link to comment

@ cyber-uzas, jebote. :ph34r::wacko: Da mi majka ili otac to urade, oterao bih ih u 3 lepe i trazio srecu sa voljenom osobom.Ne mogu da verujem da postoji roditelj, koji bi samo radi egoizma i tzv.roditeljske ljubavi, svoje dete oterao u, npr, rat i smrt. :ph34r:

Edited by uros_s78
Link to comment

Otisao na tri meseca sa povratnom kartom pre vise od pet godina. Sam odlazak i nije bio toliko tezak jer sam relativno cesto bio odsutan od kuce i nekako se podrazumevalo da cu se kad-tad vratiti. Prve dve godine mog odsustva su mojima jako tesko pale(po recima nekoliko poznanika, roditelji su u te dve godine naglo ostarili od zalosti)iako su konstantno podrzavali moju odluku da ostanem ovde u USA. Sve se promenilo onog momenta kada mi je majka dosla u posetu i videla da je meni ovde dobro i da se solidno snalazim u novom okruzenju. Shvatila je da od mog eventualnog povratka nema nista i pomirila se sa sudbinom. Od tada je sve mnogo lakse...

Link to comment
Zivot nije malo leba i uz leba jos malo sto treba ... rece li ti njoj? wink.gif
Najbolja definicija (za 'koliko je & kako dobar zivot ovde') koju sam ja cuo je "Pun frizider". Nije sve u 'lebu, naravno...Moji su 'bolovali' puno i matori nije preboleo - umre covek posle 3 godine... :(
Link to comment
@ cyber-uzas, jebote. :ph34r::wacko: Da mi majka ili otac to urade, oterao bih ih u 3 lepe i trazio srecu sa voljenom osobom.Ne mogu da verujem da postoji roditelj, koji bi samo radi egoizma i tzv.roditeljske ljubavi, svoje dete oterao u, npr, rat i smrt. :ph34r:
Eh, ti nisi poznavao Majku nad majkama :)
Link to comment
Pa ne mogu da verujem da u godinama koje imas nemas snagu da joj kazes u lice sta mislis i osecas. :unsure:
Pazi, ovde pretpostavljas jednu stvar koja se u ovakvom odnosu roditelj-dete ne desava. A kad razmislis, potpuno je logicno da se ne desava. A to je da jedan prica a ovaj drugi slusa.Sta mislis da moze da se desi kad ja kazem sta ima da kazem? Sta ono sto kazem moze da promeni? Odgovor: nista. Nema nikakve promene. A rekla sam, naravno da sam rekla. Buduci da zivim u Syd godinama, bilo je prilike da joj kazem lepo, manje lepo, uvijeno, direktno, dugacko, krace... Nista se ne desava. Ono sto ja kazem (da imam pravo na svoj zivot, znaci nista komplikovano) samo je dokaz moje sebicnosti.Stavise, buduci da mi je dopizdilo odavno, kada se ova tema zapocne ja sam na zero tollerance. Ne zapocinji jer znas da ces dobiti porciju onoga sto ne volis da cujes. A-a. Zapocinje ona svejedno...Vrlo bolno iskustvo, mogu da ti kazem. Kada roditelj detetu "ne daje pravo" na zivot. Naravno, ja sam svoje pravo uzela svejedno, ali ta potvrda iako fakticki nista ne znaci, ipak znaci. Kad bih znala gde se to dugme u meni iskljucuje iscupala bih ga ko onomad Terminator kuglicu iz nosa.Jer, ti treba da zivis sa time. Dokle god je ziva ona ce biti takva. Tuga koju osecam zbog toga ne moze se recima opisati. Roditelj je neko ko ima tvoje potpuno poverenje, kome je tvoje dobro kodom zapisano. Roditelj ti nece uciniti nazao. I ne postoji starosna granica koja ti pruza zastitu od emotivne provalije kad saznas da u slucaju tvoje majke stvari ne stoje tako. A nije da nesto treba da pesaci 100km po Sahari ili da podigne kamion od 3 tone. Treba da kaze pravu stvar. "Daj onu Saharu..."
I nije mi jasno kako mozes uopste da je pustas da ti se mesa u privatni zivot i odluke koje donosis.
Roditelj se mesa samim svojim postojanjem. Neka deca su srecna da im roditelji ne stoje na putu, a neka bas i nisu te srece.
o?s te ja utesim?ja sam otisla prvenstveno na skolovanje u drugu zemlju ali je dogovor bio da je ok i ako ostanem. kad se pripucalo zbrise moj bivsi decko kod mene. rat poceo zeno a njegova majka da poludi sto je nesretnik otisao glavu da spase. sve govorila da ce to za nedelju dana da prodje jer ko ce da ratuje kad je u zemlji bratstvo i jedinstvo (smejem se dok ovo pisem!). pisala mi majka nad majkama pisma, terorisala moje roditelje ... nikad kraja ... kad smo tek otisli pa u trecu zemlju ona je definitivno posiZEla i na najmastovitije nacine aludirala na majcinsku ljubav dozivajuci sina da joj se vrati ... pazi, govorimo o vremenu kad se ginulo ko od sale! od nje se nije moglo ziveti ... manipulacija par ekselans! posle sam ga ostavila i od tada imam posla samo sa svedjanima. oni s roditeljima problema nemaju, nista emotivna zavisnost. ja verujem da onom nesretniku ni danas nije lako ... o?s ti dam broj telefona? :)
Utesi me... Pazi, razumem situaciju potpuno. Svaka suludost i nelogicnost u njoj mi je potpuno poznata. Naravno, nemam odgovor na pitanje "kako i zasto" ali znam da je apsolutno moguce i logicno (u toj iskrivljenoj roditeljskoj logici) da se dete zove u zivotnu opasnost da bi se majka osecala bolje. Huuh... Apsoluno moguce.
Link to comment
mene je jednom na železničkoj stanici dočekao otac. iako sam redovno dolazio, svakih mesec dana, odjednom sam primetio da je ostario, osedeo. užasno mi je teško pripalo.
Ovo se meni desava svaki put kad dodjem. To diskretizovano vidjanje svojih (roditelja, prijatelja, grada, ...) je valjda i glavni razlog izrazenijeg zala za mlados' u gastarbajtera. Svaki susret nosi vrlo jasno izrazenu svest o prolaznosti vremena.
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...