Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Gledala, gledala, vidim da me navlacis da dam presek iz svog ugla al se vremena nema!No kad sam vec zinula ondaK i da lanem.S obzirom da je radnja predstave poznata a da nam engleski nije maternji, pogotovo ne shekspirovski, vizuelni efekti, svetlo, zvuk i gluma apsolutno uspevaju da drze na ivici stolice sve vreme.Tri (i brojem - 3) sata (zajedno sa 15 minuta pauze) vrhunske glume od strane gosn Patrika Stjuarta aka Kapetana Pikarda kao Magbeta i gospoje Kejt Flitvud kao lejdi Magbet koji zajedno nose predstavu. Vestica iliti prorocica komada 3 u vidu medicinskih sestara koje jacinom i bojom svojh glasova uspevaju da najeze kozu. Scena pojavljivanja Bankuovog duha oblivenog krvlju se ponavlja 2 puta - jednom sa njim i drugi put bez njega - fantasticno smisljena i odigrana. Minut i po apsolutne tisine kada Mekdaf saznaje da su mu zena i deca ubijeni i scena mesecarenja lejdi Magbet i pranja zamisljenih krvavih ruku - odgumljeni savrseno.Sve u svemu vredi odgledati.

Link to comment
Gledala, gledala, vidim da me navlacis da dam presek iz svog ugla al se vremena nema!No kad sam vec zinula ondaK i da lanem.S obzirom da je radnja predstave poznata a da nam engleski nije maternji, pogotovo ne shekspirovski, vizuelni efekti, svetlo, zvuk i gluma apsolutno uspevaju da drze na ivici stolice sve vreme.Tri (i brojem - 3) sata (zajedno sa 15 minuta pauze) vrhunske glume od strane gosn Patrika Stjuarta aka Kapetana Pikarda kao Magbeta i gospoje Kejt Flitvud kao lejdi Magbet koji zajedno nose predstavu. Vestica iliti prorocica komada 3 u vidu medicinskih sestara koje jacinom i bojom svojh glasova uspevaju da najeze kozu. Scena pojavljivanja Bankuovog duha oblivenog krvlju se ponavlja 2 puta - jednom sa njim i drugi put bez njega - fantasticno smisljena i odigrana. Minut i po apsolutne tisine kada Mekdaf saznaje da su mu zena i deca ubijeni i scena mesecarenja lejdi Magbet i pranja zamisljenih krvavih ruku - odgumljeni savrseno.Sve u svemu vredi odgledati.
super, hvala! sa cerkom od godinu i po meni nema sanse da to pogledam nazalost ali ovakvi pregledi su najblize sto mogu da tome pridjem sada, i vise ih volim od profesionalnih izvestaja zato sto su obojeni licnim dozivljajem - kad vec nema svoj mogu onda da uzivam bar truncicu u tvom:)
Link to comment

Milane ti li si? Tu smo da pripomognemo :D Daj ceru vamo na cuvanje a ti pravac u pozoriste.Bez zezanja, ako treba bebisiterka, ti javi.U sledecem broju - osvrt na Meri Popins iz ugla 4 30+togodishnjaka (die Mary, die!), Spamalot (kritika Jevreja, Arapa, religija i samokritika na spustanje igranja mjuzikla), Kevin Spejsi u Old Vic-u ( :Hail: ) i Rhys Ifans u Don Juan in Soho (2 x :Hail: ). Necu da pominjem Avenue Q jer nije vredno pomena - gomila americkih tinejdzera sa lutkama nataknutim na ruke smislilo predstavu bez ikakve veze.Mozemo mi i o restoranima a bogami i o koncertima :D

Link to comment
Milane ti li si? Tu smo da pripomognemo :D Daj ceru vamo na cuvanje a ti pravac u pozoriste.Bez zezanja, ako treba bebisiterka, ti javi.U sledecem broju - osvrt na Meri Popins iz ugla 4 30+togodishnjaka (die Mary, die!), Spamalot (kritika Jevreja, Arapa, religija i samokritika na spustanje igranja mjuzikla), Kevin Spejsi u Old Vic-u ( :Hail: ) i Rhys Ifans u Don Juan in Soho (2 x :Hail: ). Necu da pominjem Avenue Q jer nije vredno pomena - gomila americkih tinejdzera sa lutkama nataknutim na ruke smislilo predstavu bez ikakve veze.Mozemo mi i o restoranima a bogami i o koncertima :D
Nisam sorry. Hvala na ponudi al' dok ti stignes do mog sela, a i ja do grada..., naci bejbisiterku i nije toliki problem koliko sve ostalo organizovati, i jos se odreci njenog drustva za jedno vece:)Ti vidim ne mices iz pozorista - pisi onda kad imas vremena.
Link to comment
U sledecem broju - osvrt na Meri Popins iz ugla 4 30+togodishnjaka (die Mary, die!)
:lol: jel to za ono kad se pentra po zici iznad publike sve u pokusaju docaravanja leta?
Kevin Spejsi u Old Vic-u ( :Hail: )
A Moon for the Misbegotten? Dobar.Gledao mozda neko Sve o mojoj majci?
Mozemo mi i o restoranima a bogami i o koncertima :D
Pocni :D
Link to comment

Nego, da se vidi kakvo smo kultiriška društvo spram onih probisvetova iz Nizozemske.Isis, welcome back, ja reko ti još u Novoj Engleskoj, nisam znao da si se vratila u staru :)

Link to comment
:lol: jel to za ono kad se pentra po zici iznad publike sve u pokusaju docaravanja leta?A Moon for the Misbegotten? Dobar.Gledao mozda neko Sve o mojoj majci?
To sa letenjem Meri Popins je neodoljivo podsecalo na uletanje Sheri Bobins na kraju Simson epizode u motor aviJona :lol: M for the M je bio super. Gladalo moje drustvo Sve o mojoj majci i toplo preporucuju.
OK, kad smo vec tako kulturni -- jos dve preporuke od mene:Glengarry Glen Ross (Apollo)http://arts.guardian.co.uk/theatre/drama/r...2191228,00.htmlThe Member of the Wedding (Young Vic)http://arts.independent.co.uk/theatre/revi...icle2974507.eceI znam da sam prava lenstina sa ovim linkovima, al' kad nemam sta da dodam...
Lenshtino :P Ajde daj presek za ljude sa malom decom kao sto je Sheridan :)
Link to comment
To sa letenjem Meri Popins je neodoljivo podsecalo na uletanje Sheri Bobins na kraju Simson epizode u motor aviJona :lol:
Mislim da smo, bez reči, svo četvoro to vizualizovali. Jače od nas.Bre, ti ustaješ sve ranije i ranije :mellow:
Link to comment
Lenshtino :P Ajde daj presek za ljude sa malom decom kao sto je Sheridan :)
OK, ?ajde ondak, kad sam već na poslu??Glengarry Glen Ross? je napisao David Mamet, a možda se sećate i izvanrednog filma iz 1992. (Pacino, Lemmon, Boldwin, Ed Harris, Spacey, J. Pryce)? Radi se o trgovcima nekretninama (prodaju neke ?žnj? placeve na Floridi) i o surovom, neprincipijelnom svetu, gde moraš uspevati konstantno (pa ti se možda desi da dobiješ Kadilak kao nagradu). U suprotnom slučaju preti ti otkaz, naravno.Face su genijalne: od tipa koji je nekada bio ?zvezda?, a sad malo izanđao, pa mu ne ide nešto najbolje (Levene), do mladog, ambicioznog i nadasve sebičnog Roma-e? Onda jedne noći neko obije njihovu ?radnju?? Od filmske postave, tu je bio samo Jonathan Pryce (Levine). Aiden Gillen (bio u ?Queer as folk?) je izvanredan u ulozi Ricky-ja Roma-e. Dobar je i Peter McDonald u ulozi šefa?Williamson: (handing Roma lead cards) I'm giving you three leads... Ricky Roma: Three? No, I count two. Williamson: There's three leads there. Ricky Roma: "Patel"? Fuck you. Fucking Shiva handed this guy a million dollars, told him "Sign the deal!" he wouldn't sign. And the god Vishnu too, into the bargain. Fuck you, John! You know your business, I know mine. Your business is being an asshole. I find out whose fucking cousin you are, I'm going to go to him and figure out a way to have your ass - fuck you! (throws the cards at Williamson).Ricky Roma: I'm waiting for the new leads.?The Member of the Wedding? je napisala Carson McCullers (da li se sećate divne knige/filma ?Srce je lovac samotan??).Radi se o devojčici (13-14 god) koja odrasta negde u malecnom gradu u Americi, i koja ?se zaljubljuje? u venčanje svog brata I njegove verenice. Zvuči uvrnuto - u stvari je to priča o pubertetu, i o onom trenutku kada nam igra postane nedovoljna i kada počnemo da tražimo ?nešto više?? Tri centralna lika devojčica (Frankie), njen mali rođak, John Henry West (glumi ga par desetogodišnjaka,; onaj klinac kog sam ja videla je neverovatan!) i crna služavka Berenice Sadie Brown (izvanredna američka pozorišna glumica Portia ? još uvek nepoznata i pravo otkriće) su izvanredni ? ako možete, definitivno pogledajte.Eto, ja sam sad over and out itd, a pošto mi je ovo najduži sastav na materinom jeziku u poslednjih 15 godina, ako imate gramatičke i ine primedbe, pliz PM-ujte pa ću ih ja krišom iz-editovati (otherwise might hurt a lot).
Link to comment

Draga moja, zahvaljujem iskreno :heart: si!U pravu je Sheridan kad kaze da je licni utisak bitan. Ja sam iscitala gomilu clanaka o Member of the Wedding i nisam mogla da skapiram jel predstava valja ili ne. Naravno, bottom line je - idi i gledaj predstavu, ali po tvojoj preporuci bi pogledala definitivno.Hvala ti puno. I ne brini za greshke, mater(i)nji jezik ti jos funkcionishe :D Kolezi Marvine, ne ustajem ja sve ranije i ranije, nego se kacim na forum sve ranije i ranije :D

Link to comment
Draga moja, zahvaljujem iskreno :heart: si!U pravu je Sheridan kad kaze da je licni utisak bitan. Ja sam iscitala gomilu clanaka o Member of the Wedding i nisam mogla da skapiram jel predstava valja ili ne. Naravno, bottom line je - idi i gledaj predstavu, ali po tvojoj preporuci bi pogledala definitivno.Hvala ti puno. I ne brini za greshke, mater(i)nji jezik ti jos funkcionishe :D
:blush:
Link to comment

OK, znam da su fotke male, al' to je sve što sam uspela da nađem.Ako se nađete u blizini Waterloo stanice, pogledajte ovo: naslikano je na podu i na uspravnom zidu od kartona, i kada ga pogledate kroz malo okno koje je umetnik (Kurt Wenner) tu postavio, izgleda trodimenzionalno...@ SheridanThanks!

post-101-1192694763_thumb.jpg

post-101-1192694775_thumb.jpg

Edited by foot-in-mouth
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...