Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Espinazo del diablo sam video pre 3-4 godine, vrlo dobar, mada me nije mnogo ispresecao. Vise sam nekako shvatio film kao dramu ili cak triler, a prica sa duhom mi je bila gotovo sporedna.
Pa tako nekako, nije ni meni za presecanje, ali je dobar film. Rekoh već pitanje je da li je to uopšte horor ali mi se sviđa taj tip filmova. Nije ni Orphanage za presecanje, jel? Pa i dalje rula. :D Zahvala na preporuke ovog tipa i dalje. Fala -_-
Link to comment

The Eye sa Džesikom Albom.Bleđušna kopija kineskog originala. Inače mi se više sviđaju američke verzije svih azijskih horora- njihova mi je estetika, blago rečeno, odbojna- ali ovaj je stvarno jadan.Ništa suspense build up, ništa tenzija- sve se svodi na teranje gledaoca da skače nakon što nešto izleti iza nečeg drugog. Nemojte ako baš ne morate. Radije zamolite nekog da se sakrije iza vrata i drekne BA!!! kad uđete u sobu. Efekat je otprilike isti, plus u potonjem slučaju imate i socijalizaciju kao bonus. -_-

Link to comment
Village of the Damned (1960).Moram priznati da me nije toliko oduševio koliko je neke koji su ga preporučili kao obaveznu lektiru.Imam neki osećaj nedorečenosti, priča je mogla biti više razvijena. Mada, ko ga nije pogledao neka ga pogleda. Nije izgubljeno vreme.
Link to comment

The Resurrected (1992)http://www.imdb.com/title/tt0105242/kad sam bio klinac ovo mi je bio omiljeni horor, a ove scene sam se bas plasioRESSURRECTED%204.jpginace ovo je "slucaj charlesa dextera worda" u 90imsad ne smem da ga gledam opet, :unsure: bojim se da ce legenda nestati i da cu reci "boze koje sranje"nego, seca li se neko freda olena raya i njegovih 'horora' beverlyhillsvamp.jpg

Link to comment
mene spanci prijatno iznenadili ove nedelje, i to dva puta :) sve preporuke...El Orfanato[Rec]
Gledala sinoc, prilicno dobar utisak iako se nisam bas naplasila onoliko koliko sam mislila na pocetku filma (posto licno uspesno godinama gajim neke decije strahove od velikih usamljenih kuca). Ali da ne zakeram, posto drugih zamerki nemam, jedino me zanima /moguce da sam propustila taj detalj/ od cega je Simon bolovao? Malkice sam prezmurela poslednju scenu :blush:
1408Odličan. :)
Meni se nako - nako dopao. Koliko se secam, a vise se i ne secam bas najbolje svih detalja, kraj je malo brljiv.
Link to comment

Ja u zadnje vreme, kada god vidim SLJ-a, uradak automatski labelujem kao tezak trash :) . A film je, onako, interesantan, ali nista posebno. Mislim da su bila i dva razlicita kraja. Nesto poput Descenta.Jel gledao neko Diary of the Dead? Stoji mi na disku, a nikako da nadjem vremena da ga pogledam.

Link to comment

standardni romerov zombie flick- ljubiteljima ce se dopasti, za ostale ne znam. (i manje patetican od land of the dead-a. gde su zombiji maltene trazili da im se udeli socijalna zastita, redovno sledovanje mozga i da se spomenu u ustavu.ali bih ipak sacekao sa gledanjem, jer se sada na netu mogu naci samo bijedne cam verzije.

Link to comment
Za pocetak, odgledah jedan zaista bizaran eksperimantal- horor film: Begotten Film je uradjen '91. godine, vizuelno upecatljiv i preporucujem ga onima sa jacim zivcima.Izvolite...
pocetak filma je sjajan [scena poradjanja i inicijalni sok prelepe, zapanjujuce fotografije], ali nekako steta sto film nema tu dinamiku do kraja, cak bih rekao da se nepotrebno razvlaci. optimum bi bio da je trajao bar 25min manje. ono sto je bitno reci jeste da je film iz 1991 a da deluje kao da je iz 1921, tj efekat "1921 tehnike" je uspesno postignut. i malko mi se cini banalizacijom reci da je to horor, to je cisti art. horori su manje-vise linearni, tehnike snimanja su mahom nis spec, akteri su obicni ljudi [poenta sa hororima je da se 'to moze dogoditi svakom'] i tek se u jednom trenutku desi nesto da nas 'prevede na drugu stranu'. dok ovaj Begotten svo vreme jase 'na drugoj strani', nema nikakvu konvencionalnu logiku, jer nadrealizam je u pitanju i sve je moguce.
Link to comment

Kao samozvanom ekspertu za Romera ovaj film mi se cini ubedljivo najslabijim u Dead serijalu. Kod gledanja njegovih filmova uvek sam imao utisak da gledam nesto bitno, dugo osmisljavano, promisljeno... ovo kao da je samo nabacano i nedoreceno bez nekog "dubljeg smisla" tipicnog za Romera. Plus, ponavljaju se poruke i to kroz doslovno iste scene. Vrlo slabo.Ja sam sanjao da je HBO snimio Walking Dead u 20 epizoda a da je maestro rezirao.

Link to comment
od cega je Simon bolovao?
od side. odgledaj [], al bez da zmuris na kraju- uplasices se tom jednom scenom vise nego alijom sirotanovic u punom trajanju, iako je tu taj haos za ocekivati..a osim dnevnika zaobidjite i unutrasnjos', u protivnom- 'uzivajte' u gomili bulaznjenja serviranog kroz jedan polu-stilizovani polu-sleser di je jedino sto vas mozda i uplasi-unutasnjost vilice beatris dal /mada i to ne da prodje, posle ugrizi me
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...