Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

zasto?

nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi idu drugim putem do cacka osim ibarskom (u regularnim uslovima)

ima ona varijanta autoputem do malog pozarevca pa preko topole, a ovo preko kragujevca dodje jos ekstremnija varijanta

Link to comment

zasto?

nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi idu drugim putem do cacka osim ibarskom (u regularnim uslovima)

ima ona varijanta autoputem do malog pozarevca pa preko topole, a ovo preko kragujevca dodje jos ekstremnija varijanta

Evo moji idu za Čačak do Malog Požarevca, pa preko Rudnika. Razlog: stanuju na Zvezdari 5 min. od autoputa. Da bi izašli na ibarsku na Vidikovcu, treba da prođu jedno 76 semafora, i jedno 45 min. do sat vremena (i to van špica) Za to vreme su već u pred Topolom.
Link to comment

Ja krecem ili sa Tasmajdana ili Karaburme, te sam i ja pomišljala na autoput pa preko Topole. (Tim putem ćemo se sigurno vratiti ako svratimo u Topolu i Aranđelovac)

 

Koja god varijanta - sve mi je nepoznato, a naravno da bih volela da što bezbolnije stignem na odredište. Ibarskom sam prolazila pre dosta godina, do Valjeva i mislim da svako razuman bi poželeo alternativu ;D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pa ako obidju jos i krug oko centra moze to i do 233 da ide :fantom:

u tom slucaju dole pored obilicevog stadiona, na juzni bulevar, komandu pa dalje po zelji, da li pored ade na padinu ili preko kosutnjaka na vidikovac :fantom:

 

ma ok, neka putuje svako kako i kuda mu lakse i lepse

i iz perspektive cacka i beograda, put me na onu drugu stranu vazda vodio ibarskom

Link to comment

ibarska je odvratna zbog količine manijaka za volanima.

treba tri puta da se prekrstim i izgovorim očenaš pre nego što tuda krenem.

+ put od Topole preko Rudnika do ibarske rekonstruisan i proširen, radili prošle godine i uradili ljucki. Sve se cakli.
Link to comment

zasto?

nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi idu drugim putem do cacka osim ibarskom (u regularnim uslovima)

ima ona varijanta autoputem do malog pozarevca pa preko topole, a ovo preko kragujevca dodje jos ekstremnija varijanta

 

Jer je brze (osim ako necu ibarskom da idem daleko preko ogranicenja) i bezbednije (uvek je bezbedniji autoput nego magistrala, a ako cu da prekoracim brzinu, lakse mi je na autoputu da garim 140-150 nego 100 na ibarskoj). Sad kazem, to je bilo pre ovog novog autoputa, tako da ne znam vise da li je brze

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...