Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Ja znam ovog akademika sa ETFa - Antonija Djordevica, bio je asistent kad sam studirao. Iz tog vremena poznat po smesnim kariranim pantalonama koje je nosio, dobrim vezbama, vise nego korektnom odnosu prema studentima, a predvidljala mu se blistava buducnost u struci. Ne secam se da sam kasnije cuo nesto lose o njemu. 

Link to comment

Ja znam ovog akademika sa ETFa - Antonija Djordevica, bio je asistent kad sam studirao. Iz tog vremena poznat po smesnim kariranim pantalonama koje je nosio, dobrim vezbama, vise nego korektnom odnosu prema studentima, a predvidljala mu se blistava buducnost u struci. Ne secam se da sam kasnije cuo nesto lose o njemu. 

na kom predmetu je on bio asistent?

na prvi mah sam zamislila 1 lik, al sam posle shvatila da mislim na gradimira božilovića.

 

ne slažem se sa bubom da je bitno koji. ne bi smelo da bude bitno koji, ako su doktori NAUKA i AKADEMICI.

meni je ova lista istinski zastrašujuća.

kako smo nakrcali tolike akademike i doktore nauka koji su u stanju ovo da potpišu?!?

 

lepo ja pričam (u retkim trenucima depresivnog nadahnuća) da će omasovljenje obrazovanja (fakulteti, što bi rekla tanja bošković postaju samo servisi za izdavanje sertifikata) i jebeni internet (mesto gde se neistine, kojekakve sumanute dogmatske budalaštine, teorije zavera i sve ostalo širi opako brzo, a prima neuporedivo bolje i brže nego istina i naučna obrazloženja, najviše zato što je istina dosadna, a naučna obrazloženja zahtevaju istinsko obrazovanje da bi ih se prihvatilo, dakle zahtevaju napor uma i posvećivanje, što jebeni moderni svet koji ima attention span manji od minut ne zanima).

svedočimo renesansi srednjeg veka.

Edited by pt 2.0
Link to comment

na kom predmetu je on bio asistent?

na prvi mah sam zamislila 1 lik, al sam posle shvatila da mislim na gradimira božilovića.

 

Elektromagnetika. Nikakve slicnosti sa Gradimirom. Znaci nisu smesni dzemperi, nego smesne pantalone.

Link to comment

na kom predmetu je on bio asistent?

na prvi mah sam zamislila 1 lik, al sam posle shvatila da mislim na gradimira božilovića.

 

ma jok, kad sam ja pochela, a onomad i ti, bilo je naveliko profesor. na osnovama. u principu ga bije legenda da je imao jednu od retkih desetki iz caje kod zazivota caje (nikad nisam sigurna dal je umreo caja :unsure:). a bio je karakteristichan po tome shto je kod njega na predavanjima sedelo 7 sekretara entuzijazma, a svih ostalih 300 neentuzijasta kod branka popovica, akademika, koji je drzao osnove elektrotehnike u obliku jednog raskoshnog festivala duha i obrazovanja (onaj isti koji je za vreme protesta drzao predavanja sa tablom na ulici; on jeste umreo, 2002). jedina mana je bila shto posle morash da se vratish da polazesh kod antonija, al jebiga, vecina sreca traje kratko :lolol:. u svakom sluchaju, njegova predavanja su bila teorijski uvod u kraljevstvo smora, mislim da je mnogog neodluchnog u to doba usmerio ka akvarijumima na studentskom trgu, shto samo po sebi nije bilo loshe po buducnost mladog choveka :D

 

antonije je bio kao neki socijalno ometeni genije nesmeshnih viceva i budalastih komentara. bilo bi mu nazameriti da dichna kuca ne produkuje svako godine bar 50 takvih ^_^

 

 

 

edip. inzenjeri svih meridijana ujedinimo se. isterajmo krugodvojkashe iz sashe jankovica precednika. ovako je mnogo lepshe, a ko mora neka trpi :D

Edited by gospa buba
Link to comment

I ja se uvek iznenadim za Caju. U mom umu - on je besmrtan.

Edit. Zapravo, ne besmrtan, nego neophodno ziv.

Ja sam, naravno, dopala da mi OET drzi Mrs Trisanje a.k.a Hildegard B.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Cisto za ne ETF-ovce, objasnjenje kakve ovo veze ima sa temom. Milosevic je 1998. pokusao da zavede red u visokom skolstvu, izmedju ostalog i promenom zakona koji je previdjao da nastavnici potpisu izjavu lojalnosti u formi novog ugovora o radu. Na celom Beogradskom univerzitetu je bilo otpora, ali je on kulminirao na ETF-u gde je dvadesetak profesora i saradnika to odbilo da urade. Dovedena je nova uprava koja je, uz pomoc batinasa iz neke privatne agencije za obezbedjenje, zavela pravi teror.  

 

OD licnosti koje pt i buba pominju istakli su se akademik Branko Popovic koji, kada mu je zabranjeno da drzi predavanja, par svojih poslednjih predavanja odrzao napolju, na platou ispred fakulteta, kao i Slavoljub Marjanovic - Caja, kome su slomili ruku kada je pokusao da udje u svoj kabinet.

 

Cisto da vidite da se devedesete jos uvek nisu vratile.

Link to comment

ma jok, kad sam ja pochela, a onomad i ti, bilo je naveliko profesor. na osnovama. u principu ga bije legenda da je imao jednu od retkih desetki iz caje kod zazivota caje

 

Prije 20+ godina, kad sam ja slušao OET, kružila je priča da je jedan od rijetkih koji je završio ETF sa prosjekom 10.0. Ali mu predavanja stvarno jesu bila poprilično dosadna tako da sam ih i ja na kraju odslušao kod Popovića (sjećam se da je trčao po katedri i odbijao se od Tesline biste glumeći elektron  :kralj: ).

Link to comment

Cisto za ne ETF-ovce, objasnjenje kakve ovo veze ima sa temom. Milosevic je 1998. pokusao da zavede red u visokom skolstvu, izmedju ostalog i promenom zakona koji je previdjao da nastavnici potpisu izjavu lojalnosti u formi novog ugovora o radu. Na celom Beogradskom univerzitetu je bilo otpora, ali je on kulminirao na ETF-u gde je dvadesetak profesora i saradnika to odbilo da urade. Dovedena je nova uprava koja je, uz pomoc batinasa iz neke privatne agencije za obezbedjenje, zavela pravi teror.  

 

OD licnosti koje pt i buba pominju istakli su se akademik Branko Popovic koji, kada mu je zabranjeno da drzi predavanja, par svojih poslednjih predavanja odrzao napolju, na platou ispred fakulteta, kao i Slavoljub Marjanovic - Caja, kome su slomili ruku kada je pokusao da udje u svoj kabinet.

 

Cisto da vidite da se devedesete jos uvek nisu vratile.

 

I, sta je sada sa Labanom?

Link to comment

Cisto za ne ETF-ovce, objasnjenje kakve ovo veze ima sa temom. Milosevic je 1998. pokusao da zavede red u visokom skolstvu, izmedju ostalog i promenom zakona koji je previdjao da nastavnici potpisu izjavu lojalnosti u formi novog ugovora o radu. Na celom Beogradskom univerzitetu je bilo otpora, ali je on kulminirao na ETF-u gde je dvadesetak profesora i saradnika to odbilo da urade. Dovedena je nova uprava koja je, uz pomoc batinasa iz neke privatne agencije za obezbedjenje, zavela pravi teror.  

 

OD licnosti koje pt i buba pominju istakli su se akademik Branko Popovic koji, kada mu je zabranjeno da drzi predavanja, par svojih poslednjih predavanja odrzao napolju, na platou ispred fakulteta, kao i Slavoljub Marjanovic - Caja, kome su slomili ruku kada je pokusao da udje u svoj kabinet.

 

Cisto da vidite da se devedesete jos uvek nisu vratile.

a nasilna uprava je bio vlada teodosic. vec sam bila davno proshla kod njega shta god da je drzao, fiziku 2, nuklearnu  ili neshto kasnije, ne secam se. ne znam da li je uopshte bio spektakularan struchnjak za neshto, bio je svakako jedno bezlichno lice, ne bih ga zapamtila ni po chemu. ali nisam nikada imala utisak da bi mogao da radi to shto je kasnije uradio, nije delovao zlo. pa ipak je napravio sranje veka. to na temu koliko su struchnjaci potpisnici bilo koje podrshke rezimu ili peticije.

 

mnogo zaboravljamo stvari :(

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja sam ne ETF, ali sma "kolateralna šteta" pošto je kod mene živeo burazer od strica iz CG koji je bio na etf. I te priče o Caji i ostalima su bile ko strip.

I čekajte oni su tukli Caju?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

a nasilna uprava je bio vlada teodosic. vec sam bila davno proshla kod njega shta god da je drzao, fiziku 2, nuklearnu ili neshto kasnije, ne secam se. ne znam da li je uopshte bio spektakularan struchnjak za neshto, bio je svakako jedno bezlichno lice, ne bih ga zapamtila ni po chemu. ali nisam nikada imala utisak da bi mogao da radi to shto je kasnije uradio, nije delovao zlo. pa ipak je napravio sranje veka. to na temu koliko su struchnjaci potpisnici bilo koje podrshke rezimu ili peticije.

 

mnogo zaboravljamo stvari :(

Teodosic je drzao dozimetriju i zastitu od zracenja ili kako se vec zvao taj predmet.

Resavanje transportne jednacine, secam se zivo ispita jer sam ostala poslednja i gnjavila pisanje koncepta pre nego sto me ispitao usmeno i dao mi 10, recima - mislio sam da cete biti najgori, jer ste ostali poslednji, ali ste bili daleko najbolji :blist-blist:

Mislim da je on bio rigidan. Secam se price mentora o njegovom poimanju morala u poslu - ako ja drzim kormilo, onda ima da bude samo po mom, ali ako ti drzis kormilo - ja cu da radim kako ti kazes.

 

EDIT. Za one koji ne znaju - B. Popovic je napisao takve knjige iz Osnova elektrotehnike da je ono bilo milina za uciti. Bukvalno savrsene. Za razliku od ludog Caje ciju knjigu razumes tek kad naucis elektroniku iz strane literature i beleski.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Labana vidjam po gradu, mislim da se posle 5. oktobra bio vratio nesto u SPS, pa je valjda sad u penziji.

 

Za Teodosica se znalo dobro kakav je i ranije, zadrti radikal i siledzija. Dobar prijatelj mi je u to devedesetih radio na fakultetu, za vreme izbora nove uprave, nasao se u Americi, posle mi je pokazo e-mail prepisku sa jednim kolegom sa fakulteta:

 

- Ovi idu od jednog do drugog starijeg profesora koji se nije nesto isticao u protestima i nude im mesto dekana. Svi redom odbijaju.

 

- Dajte lobirajte da neko prihvati dok ne dodju do Teodosica.

 

- Kasno je, stigli su do njega.

 

Caja nije pretucen klasicno, kao sto su mlatili sudente. Koliko se secam price, pokusao je da dodje do svog kabineta, dvojica su ga uhvatili na ulazu u kabinet i poceli da vuku nazad, on nije hteo da pusti kvaku i zavrsio je sa prelomom ruke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...