Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Recimo to da minimum wage u Nemackoj ima uticaja na dolazak Le Pen na vlast i da je Merkel kriva za to.

 

To je skroz sira prica koju si pojednostavnio do banalnosti.

 

Naravno da je siromasnije drustvo pogodnije tlo za dolazak ekstremne desnice na vlast od bogatijeg drustva. I naravno da je Njemacka itekako imala udjela u trenutnoj ekonomskoj sitaciji citave Europe, pa tako i Francuske.

Link to comment

Recimo to da minimum wage u Nemackoj ima uticaja na dolazak Le Pen na vlast i da je Merkel kriva za to.

 

 

Ja sam to razumeo kao kritiku nacina kojim ce se resavati kriza tj. kao kritiku stednje. A Nemacka je, je li, najuticajnija drzava u Evropi i namece drugima kako da resavaju probleme.

Kada uzmemo u obzir tko tu dobija, a po cijim plecima se lomi dolazi se do do toga da ova lepa zena nije lupetala :)

Link to comment

Dobro, to je realno slab argument. Znam, naravno, da se time zapravo navodi da se tako povećava konkurentnost nemačke robe, ali jbg Nemačka u svojoj zemlji ima pravo da radi šta hoće. Problem je u evropskoj politici. 

Link to comment

pa i nije tako slab. nemacka privreda je, voleli mi to ili ne, lokomotiva evrope. a vagoni ko vagoni - moraju da slede ili ce ostati na nekom slepom koloseku. a merkel i njena stranka su debelo povukli nemacku udesno.

slab je argument "oni mogu u svojoj zemlji da rade sta hoce" ako se zeli opstanak eu.

Link to comment

pa i nije tako slab. nemacka privreda je, voleli mi to ili ne, lokomotiva evrope. a vagoni ko vagoni - moraju da slede ili ce ostati na nekom slepom koloseku. a merkel i njena stranka su debelo povukli nemacku udesno.

slab je argument "oni mogu u svojoj zemlji da rade sta hoce" ako se zeli opstanak eu.

 

Ma ok, samo to dolazi na red posle nametanja svojih rešenja drugima, koja su u tim slučajevima negde primenjiva, negde poluprimenjiva, a negde totalno neprimenjiva. I realno zavisi, a i treba da zavisi samo od nemačkih glasača. Definitvno jesu povukli državu udesno, ali na biračima je da to prepoznaju i glasaju drugačije za dve i po godine ako hoće. Meni je najgore od svega što u Merkelkinoj evropskoj politici (najviše ekonomskoj, ali i drugoj) vidim čisto nacionalnu politiku, ako nju to kao takvu prepozna većina u Evropi može da se desi da će šteta biti prilino velika po EU.

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa još uvek nije u strankama ili vrhovima stranaka na vlasti. Hoću da kažem još uvek se nije desilo da neko recimo u F ili I kaže - ma jebeš ti ovo, od sad ćemo i mi da gledamo prvo šta nama posebno odgovara i kako sve do toga može da se dođe. Mislim, ne dosledno, nego tu i tamo ima naznaka. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa još uvek nije u strankama ili vrhovima stranaka na vlasti. Hoću da kažem još uvek se nije desilo da neko recimo u F ili I kaže - ma jebeš ti ovo, od sad ćemo i mi da gledamo prvo šta nama posebno odgovara i kako sve do toga može da se dođe. Mislim, ne dosledno, nego tu i tamo ima naznaka.

sto je upravo jedan od bitnijih razloga rasta marine le pen :D

Link to comment

Prošle godine je azil u Nemačkoj zatražilo 173 hiljade ljudi. Prema procenama nemačke vlade ove godine očekuje se oko 300 hiljada izbeglica, a predsednici vlada 16 saveznih zemalja misle da će ih biti možda i dvostruko više.

Link to comment

Ono što je problem je što su i neki koji se nikako ne mogu podvesti pod levičare izgovorili (ili znamo da misle) do sada veoma slične pa i iste stvari - recimo 1 Helmut Kohl. 

 

kol je isto tako izrekao puno laskavih reci o vucicu kada je bio u privatnoj poseti ovde (ili je ga je vucic sreo u nemackoj, ne secam se)

 

@aram

 

samo cekam kada ce evropski aprlament jednog dana da ukine azil potpuno i i odobri  podizanje nekog energetskog zida slican onome iz zardoza pa ce europljani moci mirno da zive i gledaju ocajne stotine hiljada azilanata kako mole i preklinju s druge strane tog zida

Edited by Pontijak
Link to comment

kol je isto tako izrekao puno laskavih reci o vucicu kada je bio u privatnoj poseti ovde (ili je ga je vucic sreo u nemackoj, ne secam se)

 

 

 

to je drugo

Link to comment

@pontijak

 

a, ne, ne, grešiš sinak, ovaj, strašno grešiš. prvo će se izvršiti selekcija, probraće se oni sa korisnim znanjima, diplomama i sl. - treba neko i da radi. onda može taj zid, za preostale :fantom:

Link to comment

@pontijak

 

a, ne, ne, grešiš sinak, ovaj, strašno grešiš. prvo će se izvršiti selekcija, probraće se oni sa korisnim znanjima, diplomama i sl. - treba neko i da radi. onda može taj zid, za preostale :fantom:

 

pa sta cu kada u filmu zardoz nisu detaljno obradili te pripreme o izgradnji zida :D  mada, na neki nastran nacin (ipak sam ja ovde a ne tamo) razumem zabrinutost i tihi strah od previse azilanata, da bogate evropske zemlje puste sve koji bi da pobegnu iz svojih beznadeznih mizerija od drzava, pa potonuo bi evropski kontitent kada bi na njega navalilo nekih cetiri milijarde ljudi.

 

@manc

 

ma meni to isto, sta hocu da kazem, ne treba verovati casnim starinama koje su nekada bile mocni politicari. starost ne donosi nuzno mudrost kontemplacije vec mnogo cesce donosi staracku dzangrizavost, zlobu, zavist i opadanje intelektualnih sposobnosti, starci-bivsi politicari su zlo jer cesto njihova lupetanja bivaju ozbiljno shvacena. neka lepo pisu memoare i uzdrze se od komentarisanja i analiziranja sadasnjih politickih prilika

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...