Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Svratio do CF u J.Gagarina da pitam za njihove mesavine za espreso.

Stativa.

Kazu mi da mesavine imaju samo u Nevesinjskoj i Kralja Petra.Problem je prostor.

Link to comment
  • 6 months later...

Ima li neko savet kako da ocistim od kamenca jednu Krups espresso masinu:

 

krups-espresso-machine.jpg

 

Kupljena pre oko 6 godina, nikad nije ciscena od kamenca, pa cenim red bi bio.

Ovi noviji modeli imaju neki indikator kada je to ciscenje potrebno, a vidim ima i neki prasak za to da se kupi - ova moja je od onih jednostavnijih, i nema nista slicno na tu temu. Verujem da bi prasak mogao da se rastvori u rezervoaru ali sta potom s tim?

Link to comment

To je neki Krups XP4030. Naravno da je Google prvo i meni pao na pamet, ali avaj - uz "descaling kit" koji prodaje sam Krups ne dolazi nikakvo uputstvo, a u manualu samog aparata se poziva na upustvo za upotrebu prilozeno uz taj kit (kit sadrzi dve kesice praska i neku test tracicu kojom se meri tvrdoca vode).

Ja nisam kupio taj Krups vec prasak koji se za istu svrhu prodaje u DM-ovim radnjama, gde pak pise kako se cisti kettle ali ne i espresso masina.

 

No, Google nije bio beskoristan - uspeo sam da u komentarima na taj Krups descaling kit na Amazonu  nadjem uputstvo kako se to radi, tj. zapravo kako su to kupci tog kita uradili samoinicijativno jer se isti kao sto rekoh isporucuje bez ikakvog uputstva.

Treba jednu kesicu rastvoriti u oko pola litra mlake vode i sipati u rezervoar, a onda malo pola te kolicine proterati odmah kroz masinu, pa sacekati pola sata, pa onda i ostatak. I onda proterati 2-3 rezervoara ciste vode, da se masina ispere.

Nadam se da ce to uroditi plodom :)

Link to comment

Umesto tih praškova ubuduće uzimajte limuntus (ima i na meru u prodavnicama zdrave hrane) ili sirće. Limuntus brzo deluje, sirće malo sporije.

Edited by halloween
Link to comment

pa gde unutra? ide cev iz bojlera i ima onaj vrh (navrtka), koji sam naravno odvnuo, descaling tr-mrt... para ne ide pa ne ide.

 

167175527_1_644x461_ekspres-do-kawy-krup

 

štaviše, pre upotrebe descaling tečnosti uspeo sam da pregorim jednu od dve led diode na vrhu aparata kada je para umesto kroz otvore za to predviđene (gde se montira ručica) pokuljala naviše.

 

dakle ako se stalno upotrebljava i čisti nema problema. ako se pravi pauza, teško se vraća u prethodno stanje.

Link to comment

sama cevka se po definiciji ne moze zapusiti od kamenca (jer kroz nju ide samo para. ako je masina ispravna)

 

mleko je moglo da se ucacka negde duzh te cevke, zavisi kolko si je duboko udenuo u mleko

si probao da je skines pa da vidis da li se zapusila ona ili deo koji pravi paru u masini?

Link to comment

1. ispravis spajalicu.

2. gurnes sto vise mozes u cevku za mleko, dok ne naidjes na otpor.

dok ne proradi:

3. zapnes ko konj.

4. pustis paru

 

tako sam ja moju oporavljao dok se nisam opametio i prestao da pravim penu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...