Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

Hvala, ljudi!

Karte za gradski se kupuju u busu?

 

Provescu neko vreme u Nisu, prvih nekoliko dana u blizni Caira, a posle mesec dana verovatno u Djerdapskoj, ako ne nadjem nesto sto mi vise odgivara.

Mozda odem i na stadion koji put, pa cu posle da vam se pridruzim na temi o Radnickom da zajedno napusavamo beogradske blizance. :D

Link to comment

Nislije, kakav je kraj oko Djerdapske ulice? Je l' to u blizini centra i zanimljivih znamenitosti, odnosno je l' moze pesice do tamo?

Losa ti lokacija. Red kafane pa red...kafane  -_-

Link to comment

:)

 

Jos jedno pitanje: Kako do Sofije? Vidim da Nisekspres vozi dva puta dnevno ali traje 5+ sati. Ima li i nekih drugih buseva, ili onih kombi varijanti?

Link to comment

5 sati je iz Beograda. Iz Nisa je oko 2 sata. Ne verujem da je mnogo brze ni nekim kombijem ili taksijem. U Sofiji na aerodromu su mi nudili taksisti da voze do Nisa, al sam bio sam pa mi je bilo skupo.

Link to comment
  • 2 months later...
 
800x600_Kuca-mogucnosti-JV-V-M.jpg
 
Može da primi 8 mladih;  Foto: JV / V. M.
 

Mladi koji su bili u hraniteljskim porodicama ili domovima za decu bez roditelja, od sada mogu da stanuju u takozvanoj “Kući mogućnosti”, gde imaju plaćen smeštaj, obroke, časove engleskog jezika i druge radionice, a socijalni radnici im pomažu da nađu posao. Ovaj program treba da olakša mladima osamostavljivanje, a  finansira ga britanska Fondacija za intergaciju mladih.

 

 

 

:)

Edited by Nesh
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Za male pare do Evrope i nazad
  • s3.jpg
  •  
  • U ponudi niškog aerodroma zahvaljujući niskotarifnim avio-kompanija Wizz Air i Ryanair nalaze se čak 11 destinacija, od koji su 10 aktuelne(Bazel, Malme, Memingen, Ajndhoven, Dortumund, Berlin Diseldorf Weeze, Bratislava, Milano(Bergamo), Cirih).Takođe, švajcarska Germania će od 23.juna leteti iz Niša ka Cirihu. Nova destinacija u ponudi Ryanair je Stokholm koji startuje od 31.oktobra.+ Germania će od 23.juna leteti iz Niša ka Cirihu. Nova destinacija u ponudi Ryanair je Stokholm koji startuje od 31.oktobra.
  • Malme
  • Bazel
  • Minhen (Memingen)
  • Ajndhoven
  • Dortmund
  • Berlin
  • Diseldorf (Weeze)
  • Bratislava
  • Milano (Bergamo)
  • Cirih 
  • Stokholm

 

  • "EasyJet" razmatra mogućnost pokretanja prvih letova iz Niša
     
    easy.jpg  
     
    Prema pisanju portala "EX-YU Aviation News", britanski niskotarifni avio-prevoznik "easyJet" razmatra pokretanje svojih prvih letova i sa niškog aerodroma "Konstantin Veliki".Predstavnici "easyJet"-a rekli su da razmatraju nekoliko potencijalnih linija iz Niša i to prema Velikoj Britaniji i Amsterdamu u Holandiji.
 
Najlakši način da dodjete do aerodroma
 
Screenshot_1.jpg
 
 
 
Ostale informacije:
 
Cene karata za sve destinacije od 9,99 €
 
 
Link to comment
  • 2 months later...

Bulatović izviždan na “Nišvilu”

Autor:J. AdamovićIzvor:Južne vesti

 

 

 

800x600_Darko-Bulatovic-Nisvil-foto-Vanj

 

Publika negodovala kada je Bulatović izašao na scenu; foto: Vanja Keser[/size]

 

Dodela priznanja za “počasnu Nišlijku” čuvenoj saksofonistkinji Kendi Dalfer, koja je upriličena u nedelju, neposredno pred njen nastup na “Nišvilu”, protekla je uz zvižduke publike koja je burno reagovala kada se na bini pojavio gradonačelnik Darko Bulatović da joj dodeli priznanje. On danas nije bio dostupan za komentar.

 

Bruka! A i kakvo je to okupljanje kad se karte ne obezbedjuju preko SNS, a "publika" ne dovozi autobusima? :ohmy:

Dogodine u tvrdjavi...sa sendvicima!  :sleep:

Edited by Nesh
Link to comment

 

Bruka! A i kakvo je to okupljanje kad se karte ne obezbedjuju preko SNS, a "publika" ne dovozi autobusima? :ohmy:

Dogodine u tvrdjavi...sa sendvicima!  :sleep:

 

Bio sam na događaju. I sam sam uputio par zvižduka. Blagojević je kasnije probao da malo ublaži stvar - kao nešto u smislu "političari su generalno nepopularni" ili slično. Vidim posle da je Grad Niš pokrio dobar deo budžeta festivala pa je valjda zato morao da uputi koju utehu gradonačelniku. Jer treba i sledeće godine namaći novac za ovakav događaj. Još kad imamo u vidu kako je Vučić izribao gradonačelnika zbog deficita...

 

Dopao mi se Nišvil. Šteta što je bilo loše vreme u subotu uveče i nedelju.

Link to comment
  • 2 months later...

Moram da pohvalim Niš Ekspres, tj. njihov sajt. Kupovina karata kako preko laptopa tako i preko android telefona funkcioniše savršeno. Vozači su još uvek malo zbunjeni kada vide internet kartu na ekranu telefona ali u oba slučaja su samo prepisali broj karte. 

 

Može se koristiti i visa electron kartica ali prvo morate da dobijete token. Skinete i instalirate (u mom slučaju rajfajzen) aplikaciju banke, aktiviraju vam u poslovnici tu uslugu (meni su morali da menjaju i podatke iz lične karte jer je račun od pre više od deset godina kada su još bile papirne lične karte; napomena - za promenu email adrese ili broja telefona takođe morate da se nacrtate lično).

 

Procedura je da na sajtu Niš Ekspresa odaberete polaznu i dolaznu stanicu, datum, vreme, sedište koje želite (pojavi se grafički prikaz rasporeda sedenja sa crvenim reyervisanim/prodatim kartama i zelenim slobodnim mestima, tj. možete uzeti specifično mesto pored prozora npr.) , zatim unosite email adresu na koji će vam stići kod koji unesete na stranici da bi došli do dela gde se unose podaci o platnoj kartici. Kada to obavite imate još jedan ekran gde unosite jednokratnu šifru koju generišete u aplikaciji banke (držite otvorene prozore email-a, bančine aplikacije i internet pregledača) i u sanduče elektronske pošte dobijete kartu u pdf formatu koju pokažete vozaču/kondukteru. 

 

Ceo proces traje manje od dva minuta. Može da vam se desi (kao što se meni desilo) da vam neko zdipi mesto na koje ste bacili oko dok ste popunjavali podatke. U tom slučaju ćete na kraju dobiti poruku da proces nije uspeo (novac neće biti skinut sa računa) i da probate ponovo. 

 

Ono što me je posle kopkalo, a što nisam isprobao je korišćenje bar koda sa karte za aktiviranje rampe koja sprečava ulaz na perone na stanici u Nišu. Naime, karta ima bar kod koji užasno liči na bar kod sa obične peronske karte. Bilo bi lepo da neko isproba da li ovo funkcioniše, tj. da li može da se uđe na peron prislanjanjem ekrana mobilnog telefona sa uvećanim bar kodom sa karte na aparat za očitavanje peronskih karata. U Beogradu  cepkaju karte tako da je ovde mrka kapa što se toga tiče. 

 

A sajt ASB-a i dalje izgleda kao da je napravljen 1997. godine.  :dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...