Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Razgovarao sam pre neki dan sa drugarom. Godina koliko i ja - cca 40. Završio društveni faks. Ima ženu i decu. Hoće da ode negde u inostranstvo da radi nešto. Opcija je bilo šta na i bilo gde kraju ali bi naravno da prođe što bolje.

 

Ima iskustvo u administraciji i aktivizmu, kolega mi :)

 

Svega mu je dosta ali je keč sledeći. Neće žena i deca da idu iz Srbije. On bi da ode negde na nekoliko godina i da šalje neku lovu. Jedino čega se stvarno pribojava su stvari tipa ebola, isis, i to.

 

Ima li ideja i preporuke gde i šta da traži, sajtovi, regioni...

Link to comment

Drustveni faks = turisticki odlazak u USA pa u kamion onroad...... my two cents :lala:

 

samo sto mu onda nema mrdanja iz usa jedno 10 godina, dok ne sredi nekako papire, ili ako se vrati nema mu posle ulaska u US nikad. 

 

treba da gleda poslove u medjunarodnim organizacijama i NGO, to nije jednostavno dobiti ali su dobro placeni i bas su to sto njemu treba, dobije negde project-based posao na 2-3 godine, i posle se vrati ili ide dalje. unjobs.org moze da pogleda, sa toliko godina iskustva u aktivizmu trebalo bi da moze da nadje posao na nekom institutional capacity development, human rights etc. projektu negde. ako ima isukstva sa nabavkama ili HR, jos vece su mu sanse da uleti u administraciju u neku od organizacija, znam da OEBS trazi ljude za Ukrajinu u poslednje vreme, administrative staff.  

Link to comment

Razgovarao sam pre neki dan sa drugarom. Godina koliko i ja - cca 40. Završio društveni faks. Ima ženu i decu. Hoće da ode negde u inostranstvo da radi nešto. Opcija je bilo šta na i bilo gde kraju ali bi naravno da prođe što bolje.

 

Ima iskustvo u administraciji i aktivizmu, kolega mi :)

 

Svega mu je dosta ali je keč sledeći. Neće žena i deca da idu iz Srbije. On bi da ode negde na nekoliko godina i da šalje neku lovu. Jedino čega se stvarno pribojava su stvari tipa ebola, isis, i to.

 

Ima li ideja i preporuke gde i šta da traži, sajtovi, regioni...

 

Koji društveni faks? Može li da aplicira za doktorat ili postdok? 

Link to comment

Kanada ili Amerika, Evropa i Australija tesko sa administracijom i strancarenjem. Amerika green card, Kanada ga mozda ukenja da mu je faks na listi. EU, UN, OEBS i ostalo nema sanse da dobije ako nije uvezan ili ako ne zeli da ide u zanimljive krajeve.

Link to comment

Moj drug zavrsio neki poljoprivredni faks pa kad je ovde sljakao par godina za platu manju nego moja u kladionici, smorio se i otisao. Prvo na Havaje, prodavao voce sa crncima, a sad je u Cikagu i vozi kamion tj. skoro ne izbija iz istog. Prosek 4000 dolara mesecno, kaze da mu je lose ali jebat ga, tako je izabrao. Meni lepo i ovde, radi me jos uvek ova neprekidna borba za egzistenciju, plata 200 ojra, kockanje, klosarenje... Isao bi' mozda na neku sljaku bez koriscenja mozga ali me sve jako mrzi, cak i da se iscimam da odem tu negde kod njega. Kasno je sa 33, to treba odma' sa 20 pobeci i milina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...