Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ima i jeftinije, treba naći neki doer-upper, ali ti bi odmah da je sve cakum-pakum.

 

Treba ti 10% depozita i osim ako ne bude sranja tvoj equity će vredeti sve više.

 

A ne moraš baš ni u Sidneju da budeš. Posla ima dovoljno svuda, a lepo se živi u Adelejdu i Brizbejnu. Taman da skupiš za kartu za Pjongjang i da se tamo preseliš.

Link to comment

Ima i jeftinije, treba naći neki doer-upper, ali ti bi odmah da je sve cakum-pakum.

 

Treba ti 10% depozita i osim ako ne bude sranja tvoj equity će vredeti sve više.

 

A ne moraš baš ni u Sidneju da budeš. Posla ima dovoljno svuda, a lepo se živi u Adelejdu i Brizbejnu. Taman da skupiš za kartu za Pjongjang i da se tamo preseliš.

 

Pises svasta i i dalje nastavljas u istom stilu.

Papir (i ovaj virtuelni) trpi sve...

Link to comment

Malo 5-te avenije za tebe. Milion dolara na 25 kilometara od grada.

 

236.JPG

 

 

Kao što rekoh, živiš u jednom od najskupljih gradova na svetu i problem je da kupiš kuću, jbg problem je i meni da kupim Ferarija, pa se ne žalim. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

Kao što rekoh, živiš u jednom od najskupljih gradova na svetu i problem je da kupiš kuću, jbg problem je i meni da kupim Ferarija, pa se ne žalim. :)

 

Prijatelju, ja sam se u ovaj grad doselio 2008-me. Kada je stan mogao da se kupi za 200k, a kuca za 400k.

I onda je 'razvijena' demokracka 'regulisana' drzava pretpostavila interese obicnih ljudi za osnovnom zivotnom potrebom, krovom nad glavom, interesima investitora koji bi da namaknu quick buck.

Eto ti plutokrata.

Edited by noskich
Link to comment

2002, троје дјеце.

 

E pa sam si odgovorio sebi na to pitanje. Kako su to oni mogli da kupe kucu za 300k, a ja ne mogu za 1,3 miliona. Uz plate koje stagniraju i kada treba da se smatras veoma srecnim ako dobijes 2% povisice godisnje, a nekretnine rastu preko 15% godisnje

Edited by noskich
Link to comment

Prijatelju, ja sam se u ovaj grad doselio 2008-me. Kada je stan mogao da se kupi za 200k, a kuca za 400k.

I onda je 'razvijena' demokracka 'regulisana' drzava pretpostavila interese obicnih ljudi za osnovnom zivotnom potrebom, krovom nad glavom, interesima investitora koji bi da namaknu quick buck.

Eto ti plutokrata.

 

Da si ostao u Srbiji ne bi imao tih problema, ovde je i dalje imaš kuća za 10k evra. :) Ali kad insistiraš da živiš u praktično najskupljem gradu na planeti i pošto-poto moraš da budeš vlasnik kuće, onda jbg.

 

 

Sydney has been named as the second most expensive city in the world and 'severely unaffordable' when it comes to the cost of housing, the only place more expensive is Hong Kong.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Prijatelju, ja sam se u ovaj grad doselio 2008-me. Kada je stan mogao da se kupi za 200k, a kuca za 400k.

I onda je 'razvijena' demokracka 'regulisana' drzava pretpostavila interese obicnih ljudi za osnovnom zivotnom potrebom, krovom nad glavom, interesima investitora koji bi da namaknu quick buck.

Eto ti plutokrata.

 

Evo i ovaj grad je u istoj državi pa se cene ne menjaju od 2008:

 

 

Perth continues to have the weakest real estate market in the nation, with house prices falling another six per cent in the 12 months to the end of April, new figures show.

 

The Core Logic Hedonic Home Value Index reveals that Sydney and Melbourne continued the strongest growth in house prices, with capital gains in Sydney hitting 16 per cent for the year and Melbourne jumping 15.3 per cent.

 

However, there are early signs the hot market in Sydney is starting to cool.

 

Perth house prices have only increased by 2.3 per cent in the past 10 years.

 

The median price of a home is currently $472,200 - the second cheapest city in which to buy a home behind Hobart, which has a median price of $363,200.

Link to comment

Nije OK, naravno.

 

I nije peder, već DJ anarhista.

 

I nije strejter, već ... Tony Abbott.

 

EDIT. A smešno je, redom: to što je DJ anarhista, to što je imao "half a skinful" i to što mu je naspelo da "nutt the cunt". (Mislim, jezik je smešan, ne nasilje.)

Edited by Indy
Link to comment

Radisa, ja sam pre nego sto sam otisao iz Srbije radio u Beogradu za 300 eura sto se onda smatralo solidnom platom.

Nakon sto sam platio stanarinu, rezije, prevoz i ostale nuzne troskove nije mi ostajalo dovoljno ni za hranu. Pa mi je majka penzionerka slala novac za to.

Moja prva plata je bila 200€ i živo sam bez dotacije roditelja, sa ženom koja je imala istu takvu platu, te iste 2005. godine...

 

Sad imam kuću, ušteđevinu, nisam član nijedne stranke, nemam kredite (tehnički, imam kredit za auto sa 0% kamate, tako da mogu da kažem i da ga nemam), ne kršim zakon, radim posao koji volim (radim puno, ali, hej, to je normalno da kad nešto voliš radiš to sa srcem) i uživam u životu...

 

Proputovao sam jako puno u poslednjih 12 godina, upoznao gomile ljudi, i jednostavno mislim da je život sasvim OK...

 

Tvoja kuknjava je poprilično dosadna, i govori da je tvoj nik, sa kojim ovde nastupaš, popričino neostvaren, ako je takav i u RL, bez jasne ideje šta voli u životu i čemu teži (osim da ne radi i izmišlja kako bi bilo super negde drugde, samo tu gde je nije super)...

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...