Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

pvc prozor mehanizam. 

 

imam samo dve pozicije. ne mogu da okrenem ručicu na gore, tj na kant ili kip. 

kad je standardno otvoren onda mu je i gornji deo slobodan, kao kad je na kantu. 

 

ono što se golim laičkim okom vidi je da je gornji zub od tri koja vire iz boka prozora za jedan položaj niži, tj nalazi se u najnižoj tački kad je na položaju otvoreno, a tada bi trebao da je na sredini,  tako da ne može niže. 

 

neko ima ideju?

pritisni neki zub, i otvore se sva pozicioniranja

 

tako bar kod alu bilo

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Imam neki stari "preklapajući gril" to su stari Elma. E sad radi on samo me nervira što nema prekidač nego se uključuje direktno u utičnicu. Možda tako treba, kao to je jači potrošač?

Ja bih ipak da mu na kabl (koji je baš debeo) stavim prekidač. Zato što me smara čupanje utičnice iz zida, a i razvaliću utikač u zidu. E sad jel treba da tražim neki specijalni za jače potrošače?

 

....shit has hit the fan...

 

Pa da, vidis koja je deklarisana snaga potrosaca, npr. 1000W, to ti je 1000/220, znaci priblizno 4.5A, i stavis onaj koji moze da izdrzi minimum 6, preporuceno 9 ampera.

Link to comment

Kupio sam neku policu u Ikei koja je tretirana samo poluprozirnim bajcom, pa me zanima da li moze da se sad to premaze uljanom lazurom, kako bih dobio drugu boju?

Link to comment

Da li neko ima iskustva u krpanju pvc roletne kod koje je kutija na fasadi a ne u ravni zida? Pukla je prilikom dizanja negdje na desetak lamela od vrha.

Dakle kutija ne stoji ovako: ad18.jpg

 

pa da se oba kraja roletne izvuku u prostoriju i da se sa strane ubaci zdrava lamela.

Nego ovo:

roletna-ideal--skica.jpg

i to sa fasadnim zidom debljine 55cm

Link to comment

Мени нису требали али људима којима су радили били су задовољни.Посебно ови из другог линка тако да пробај са њима.

Link to comment

da li žižak može sto posto da se uništi?

u svakom stadijumu razvoja da se malo govno otruje

imam ga u nekoj staaaroj prostoj komodi koja mi ostala od babe i dede u selu i koju bih reparirao/restaurirao/kakosevećkaže

 

ili da pitam stolare da mi naprave novu od drveta?

pošto mi se ove gluposti po salonima ič ne sviđaju

Link to comment

kakav je ovo tip kljuca i moze li se kod kljucara napraviti kopija ovakvih kljuceva?

 

candado-richdoor-30mm-llaves-multipunto_

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

da li žižak može sto posto da se uništi?

u svakom stadijumu razvoja da se malo govno otruje

imam ga u nekoj staaaroj prostoj komodi koja mi ostala od babe i dede u selu i koju bih reparirao/restaurirao/kakosevećkaže

 

ili da pitam stolare da mi naprave novu od drveta?

pošto mi se ove gluposti po salonima ič ne sviđaju

 

 

Никада то ново неће имате вредност као нешто старо.Макар и неку емотивну.

 

Имаш доста начина да се решиш жижка.Једно од њих је и ово.

 

http://www.zvezda-helios.rs/sr/dekorativni-premazi/pomocna-sredstva-i-razredivaci/66-zizacid

 

Шприц и игла и стављај у рупице.

И наравно буди веома опрезан то је веома отровно средство.

Link to comment

sa starog poda su sljustene vinazs plocice i ostao je neki crni premaz delimicno ocuvan a delimicno zguljen do betona

ne znam jel on sluzio kakvoj hidroizolaciji ili samo fiksiranju tih ploca

sta mi mozete sugerisati da metnem na taj pod pre nekih itisona il stazica 

radi se o kuci za odmor

 

pod.jpg

Link to comment

Никада то ново неће имате вредност као нешто старо.Макар и неку емотивну.

 

Имаш доста начина да се решиш жижка.Једно од њих је и ово.

 

http://www.zvezda-helios.rs/sr/dekorativni-premazi/pomocna-sredstva-i-razredivaci/66-zizacid

 

Шприц и игла и стављај у рупице.

И наравно буди веома опрезан то је веома отровно средство.

 

dvoumim se još uvek

sva stolarija mi je drvena pa se bojim da se malo govno ne proširi i izgricka mi kuću

komoda nije neka ali eto 1.) čučnula bi mi na jedan zid samo tako 2.) što kažeš ima emotivnu vrednost

Link to comment

dvoumim se još uvek

sva stolarija mi je drvena pa se bojim da se malo govno ne proširi i izgricka mi kuću

komoda nije neka ali eto 1.) čučnula bi mi na jedan zid samo tako 2.) što kažeš ima emotivnu vrednost

 

Не брини од тог средства беже као ђаво од крста,али стварно обрати пажњу јер је отровно и мораш бити упоран.

 

1, Ето разлога да се позабавиш са њом

 

2, Чим је стара значи да је неко везан за њу и да је сигурно лепша и теби дража него нека нова тако да ја да сам на твом месту ја бих ипак то средио.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...