Jump to content
IGNORED

Predmeti obožavanja


yolo

Recommended Posts

Aaaaaa, ovakvi su 1 liga: ja ih zovem kaubojci, imam ih jos par, super su.

Ima onaj poklopac/otvor pozadi kad moras da kenjas, pamuk.

Nesto najbolje za velike hladnoce.

Ima i manu, naravno: pamuk se, ako se oznojis, tesko susi, ali jebi ga, niko nije savrsen.

Tamo gde je zaista bila frka, mislim na posao, nije stvar u opremi/garderobi nego u disciplini koja glavu cuva: uvek pri ruci rezervni par vesa i carapa i promptno presvlacenje.

Jedino to je vazno i ni jedan materijal to ne moze da zameni.

Link to comment

pa nekad motam 2-3 sata da provedem napolju radeci i u ta dva tri sata cu se znojiti verovatno i na -40 tako da mi ne treba previse garderobe ispod jakne. a dole se moram natruntati.

ta voskirana platna zvuce super i rezervni veš i ko se boji zime jos :(

Link to comment

e onda nemoj pamuk nikako, nego sve da bude poliester + preko neka jakna koju mož verovatno i da skineš dok radiš (to ćeš ti bolje znati, ali ja sam npr skijala na -10 + suncu samo u tom donjem vešu i skijaškim pantalonama, pa sam tek posle obukla duksericu i jaknu i sve)

Link to comment

za dalje već ne znam, ali su mi drugari Finci rekli da na -40 mora obavezno kapa jer inače mogu da otpadnu uši

Ja kape ne podnosim, ali kad zagusti, najbolje su takozvane balaklave, vidim da ih u Srbiji prozvase fantomke ili vec tako neko specijalac ime.

 

balaclava_zps41be64da.jpg

 

I JNA je imala nesto slicno, zvalo se поткапа.

Link to comment

pa nekad motam 2-3 sata da provedem napolju radeci i u ta dva tri sata cu se znojiti verovatno i na -40 tako da mi ne treba previse garderobe ispod jakne. a dole se moram natruntati.

ta voskirana platna zvuce super i rezervni veš i ko se boji zime jos :(

Jao, ti bese ona Danska?  :)

Ovo sto pricam provereno i nauceno bas gore, od skandinavske brace.

Nisam za poliester resenja, svi matori Skandinavci su me ucili da od plastike kad bas zagusti ide samo onaj narandzasti radni kombinezon preko svega, ima ih u raznim tezinama: ispod pamuk, slojevi, taj rad.

Bezali su od plastike ne zbog tradicionasenja nego pouceni iskustvom, ali je najvaznije ono sto sam pomenuo oko discipline i rezervne presvlake.

I da coveka ne mrzi da odvoji 10 minuta da se presvuce: carape su najvaznije.

I, bez zezanja, onaj lavor s vrucom vodom je keva: neces verovati koliko znaci i koliko pomogne kad smrznute/hladne noge za par minuta zagrejes mlazom sto toplije vode.

Ne moram sad odmah, kasnije cu, brzo ce da bude gotovo, to sjebava....

Link to comment

eh, a ja pak o poliesteru naučih najpre od (spomenutih) Finaca, pa i isprobah u raznim varijantama, već godinama, i mnoooogo je bolje za fizičku aktivnost nego pamuk

i kad se oznojiš ne pada ti onako teško i ne "zahladni" posle nego nekako prosto ispari

ne znam ni ja tačno kako da objasnim

 

naravno, nije to plastika kao takva (tipa radni kombinezon koji spominješ) iako tako zvuči

Link to comment

Ma ja to sve zovem plastika i iskreno receno zazirem od tih novih materijala: znam, ali ne iz iskustva, da ih ima propusnih ka spolja i jos 300 cuda, proveravao u praksi nisam.

Ovo sto sam ispricao, govorim iz iskustva, ali jedno znam zasigurno: nediciplina i lenjost (mislim narocito kad se radi) su najveci neprijatelji, dzaba ti i najmoderniji materijali.

 

 

Edit: @Toni.

Obaska odbojnost prema poliesterima obaska, i ja sam tu tanak do zla boga.

Em ga ne podnosim, em ne smem ni da mu pridjem iz nekih drugih razloga.

Edited by namenski
Link to comment

ma oke za spoljni sloj jakne. 

za sve ostalo, trenerke, sorceve, itd, nema sanse.

da ne pricam o onom sto ide direktno na golo telo :fantom:

Identifican slucaj.

Ja mislim da ipak svako sebi na kraju pronadje kombinaciju, valjda to tako ide.

Ali mene su sticajem okolnosti kupile ove americke HTZ jakne od teskog cirada platna sa raznim postavama.

Posle njih vise mi ne pada na pamet da se zezam sa plastikom: imas ih postavljene cebetom, bas ih tako i zovu, blanket lined, ispunjene ono kao jorgan u rombove...

Kada su dobro voskirane, a ove Dickies jesu, to sam x puta proverio, za kisu i vlagu nema boljeg definitivno.

Ispod svake pelerine se znojis kao kreten i to bas ono zestoko, ovde mozes satima da stojis ili radis na najjacoj kisi ili nekim drugim vodama koje te polivaju.

Postavljene, keva su za sve zamislive hladnoce osim onih bas ekstremnih, arktickih: tada i onako ne pomaze nista osim onog teskog radnog overala.

Link to comment

dugo nismo imali podele i ratove tipa "pravo leto vs sakoisti", "obračun oko pite krompiruše", i slično, vreme je za 1 kvalitetan fajt oko poliestera :D

 

 

ali stvarno, ja ne znam nikoga da je probao sve te đavole od poliestera i da se žalio, vas dvojica ste prvi, no naravno uvažavam

 

 

a maksa neka razmisli <možda i isproba> i odluči

možda je i npr alergičan na poliester i onda nema šta

Link to comment

Daleko od toga da delim recepte, ali svi ljudi s kojima sam radio na ozbiljnim i zajebanim poslovima, napolju, leti i zimi i po svakoj klimi, preferirali su pamuk i vunu.

Preferirao sam ga i ja, preferiram ga i sad: jedino parce poliestera koje mogu da podnesem na sebi su omrazene Speedo kupace, a i to samo koliko se mora.

Za Maheema, a otprilke sam video gde ce i sta da radi tipujem da ce da se primi na moju varijantu, ne zato sto je moja nego zato sto poznajem uslove i donekle zahteve na poslu: neka on presudi za koji mesec  :)

Da me ne shvatis pogresno: mislim da je u tvojoj varijanti donekle i ne nevaznu ulogu odigrala i moda sa sve bombardovanjem od strane proizvodjaca ovim ili onim materijalom za ove ili one potrebe, pa se tako bicikl vozi iskljucivo obucen na 1 nacin, skija na 2 nacin, trci na 3...

 

Meni je u pocetku, davno, bila interesantna razlika u tradicijama: Amerikanci koji su se svojevremeno fensirali najlonima i poliesterima su kod radne odece preferirali pamuk, Evropljani obrnuto.

 

I da: zaboravili smo vunu  :P

 

 

A ako cemo bas fajt, test pitanje: ko bi, a da je pri cistoj svesti dao prednost carapama od bilo kog drugog materijala osim pamuka?  :P  :P

Link to comment

dugo nismo imali podele i ratove tipa "pravo leto vs sakoisti", "obračun oko pite krompiruše", i slično, vreme je za 1 kvalitetan fajt oko poliestera :D

 

 

ali stvarno, ja ne znam nikoga da je probao sve te đavole od poliestera i da se žalio, vas dvojica ste prvi, no naravno uvažavam

 

 

a maksa neka razmisli <možda i isproba> i odluči

možda je i npr alergičan na poliester i onda nema šta

ja pak ne znam nikog kome prija poliester :(

 

maksimum sto sam uspeo izdrzati je sorc od nekog satro fensi materijala za bilderanu, naravno nosim ga preko pamucnih gacki, i uvek jedva cekam da ga presvucem. bacijo bi ga da ga nisam rel mnogo platio pa ga nosim iz inata.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...