Jump to content
IGNORED

Muški fetiši


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pontijak

    17

  • wall

    7

  • aram

    6

  • Аврам Гојић

    4

Top Posters In This Topic

danhilov zlatni upaljac u art deko dizajnu :) jedan od sjajno dizajniranih upaljaca, imam takav benzinski iz 50-ih godina ali srebrni i nikako da popravim poklopac za fitilj

Edited by Pontijak
Link to comment

meni ovaj drazilighter.jpgne merem se vise drkat sa benzinom :Dinace ga je smislio slovenac Peter Florijancic, covek koji je izmislio i plasticni rajsferslus, air-bag, pumpicu za sprejeve i parfeme... ima vise na linku odakle je slika, ako nekog zanima.

Link to comment

ovaj na fotorgafiji koju si stavio smislio Peter Florijancic? slazem se, prelep je taj dizajn ali je meni onaj danhilov nekako drazi, valjda zato sto imam od mladosti svopj primerak. kasnije je danhil poceo i sa plinskim upaljacima istog dizajna a koristili su i ovaj dizajn naravno. a to za benzinski upaljac, to je neka moja infantilnost da samo njih koristim od pocetka duvanske slatke zavisnosti :)

Link to comment

pa ovo na slici jeste danhilov, bilo ga je u raznim varijacijama, ali patent je njegov, radjen za danhil.imam i ja onaj benzinac negde jos, po nekim fiokama u bgd-u, ali ne secam se kad sam ga koristio. plinski koristim vec decenijama...

Link to comment
pa ovo na slici jeste danhilov, bilo ga je u raznim varijacijama, ali patent je njegov, radjen za danhil.imam i ja onaj benzinac negde jos, po nekim fiokama u bgd-u, ali ne secam se kad sam ga koristio. plinski koristim vec decenijama...
e hvala za info, nisam znao da je ovaj dizajn radjen za danhil. valjda zato sto su i drugi proizvodjaci upaljaca koristili ovaj dizajn. a taj benzinski danhil meni drag a zeza me jedan delic na poklopcu, nesto kao minijjaturni valjak koji udje u odgovarajuci otvor i time stvara otpor na kraj poluge poklopca koji onda lepo se otvara/zatvara. ahaha sto sam objasnio :D
Link to comment

slazem se sa aramom :)p. s. sada videh, hvala na savetu :) a tek onaj sraf/poklopac za rezervoar upaljaca, kontra navoj, onako britanski pa se metal izjeo tokom vremena i ja pre 30ak godina strugao turpijicom usek strafa da bih mogao da odvrcem./zavrcem poklopac i jos mi fali srafcic u okviru tog srafa/poklopca unutra koji je sluzio za rezervni kremenau jbt, ja tek sada shvatam da pisemo o ovome na moderaciji :isuse:

Edited by Pontijak
Link to comment
naravno, tzv. asesoar :)
Možda zadovoljstvo u korišćenju lepih a funkcionalnih stvari.Kod nas je ta funkcionalnost, mislim, jako bitna. Ništa ne znači estetika ako nije dobro, udobno, kvalitetno...Šta znam da je baš-baš slično nakitu onda bi ga nosili oko vrata, ako već ne bi našli način da ga provučemo kros uho.
Link to comment
ovo sa ovim delicem na vrhu je zvucalo onako falicki :PSent from Bender's iPad using Tapatalk
hedonistu nijedan, em u svacemu vidis falicke simbole em nisi pusac :wicked:@wall jeste funkcionalnost bitna i u spoju sa estetikom daje onaj osecaj uzivanja u dobrom i kvalitetnom predmetu koji je deo stvaranja dobrog i kvalitetnog trenutka. zapaliti dobru cigaretu ovakvim upaljacem. sipati dobar alkohol u lepu, tesku casu, burbon neki dobar. uhhh tek je podne, ja na poslu a uhvatila me neka tiha mahnitost i zudnja za dobrim kvalitetnim trenucima :D Edited by Pontijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...