Jump to content
IGNORED

PVC stolarija


hattori

Recommended Posts

Ja sam prvih dana po ugradjivanju pvc stolarije osecao izvesnu nelagodu odsustvom zvukova pripitih tinejdzera u posleponocnim satima, ali sam se vremenom navikao. Kriticna je prva nedelja

Edited by ficfiric
Link to comment
Ja sam prvih dana po ugradjivanju pvc stolarije osecao izvesnu nelagodu odsustvom zvukova pripitih tinejdzera u posleponocnim satima, ali sam se vremenom navikao. Kriticna je prva nedelja
...ili turiranja automobila i motora u kasnim večernjim satima...
Link to comment
...ili turiranja automobila i motora u kasnim večernjim satima...
Stvarno, u kojoj meri PVC stolarija štiti od saobraćajne buke? Recimo, ako se bavimo yogom i pritom živimo u prometnoj ulici tipa Brankova, da li, stavljanjem PVC stolarije umesto obične, možemo u gajbi stvoriti ambijent potreban za meditaciju?
Link to comment

PVC prozor je demokratski. Izgleda relativno pristojno, dobro izoluje toplotu i zvuk, ali se posle par godina iskrivi i počne da gubi osobine pa nije loše promeniti ga. Ali, ljudi uglavnom menjaju gumu a sve drugo ostave. Rasklimaju se okovi, ali se još drži nekako. Dok god stoji u ramu - dobro je. Alu prozor je više diktatorski. Svedene, čiste linije, deluje pomalo sterilno - ružno, ali je stalno isti. Kako ti je tako ti je, ili se prilagodiš ili se odseliš. Negde malo skuplja kondenz, negde pukne termalni prekid, ali funkcioniše, a ti vidi jel možeš uz njega. Kad dihtuje, neki se drže samo njega bez obzira na to kako izgleda.A drveni... drveni je najprirodniji i najbliži narodu. Topao, prijatan za oko, ali stalno mora da se premazuje i lakira, izbacuje stari kit i stavlja novi, da se stavljaju nove daske umesto natrulih, svake godine mnogo posla da bi se ostalo na istom, a kad se na kraju promene sve lajsne i stakla imate prozor koji isto izgleda godinama, a potpuno je nov. Na oko kao da je alu, po funkcijama kao PVC, a u stvari muka živa. Ima ih koji traju i bez održavanja, ali su retki.

Edited by Kelt
Link to comment

eto! vec pola strane gotovo!a vamo se neki dive indexu.hr i njegovom topiku o pvc stolariji od 180+ strana za 8 godina,pa bi jos da otvaraju dodatno forume zbog toga!

Link to comment
Stvarno, u kojoj meri PVC stolarija štiti od saobraćajne buke? Recimo, ako se bavimo yogom i pritom živimo u prometnoj ulici tipa Brankova, da li, stavljanjem PVC stolarije umesto obične, možemo u gajbi stvoriti ambijent potreban za meditaciju?
Na primer, jesenas se probudim jedno jutro, najnormalnije. Posle umivanja i tako toga sednem za komp, bacim pogled na vesti i zateknem vest na naslovnoj - Nevreme u Sapcu, nema povredjenih! i sliku odvaljenog krova sa neke zgrade. Naravno, nisam cuo nista. Desi mi se da ne primetim kojekakve pljuskove, i da se iznenadim kad izadjem iz zgrade i vidim pocupane grane, ali nije bas da se nista ne cuje.Edit: Doduse, sigurno je da ima uticaja i gradnja. Zivim u vojnoj zgradi, a tu vodili su racuna o izolaciji. Kad sam menjao cevi u kupatilu, skontao sam da izmedju mog i komsijinog stana ima praznog prostora. Ispod parketa ima debeo sloj iverice ili tako neceg, itd... Edited by ficfiric
Link to comment

stidim se priznati, ali celu zimu sam imao problema sa PVC-om i kondenzacijom :blush:svako jutro pljušti voda niz prozore kao iz kabla.žena skuplja vodu i psuje u sebi, ja skupljam vodu i pljujem na glas.parket se oljuštio kod terase gde je površina zastakljena PVC-om najveća.u spavaćoj malo lilo i niz zid pa mi uništilo mukom omolovanu nežnu nebesko plavu boju (#87CEFA).sve u svemu, tužna je to priča, po svemu sudeći bez kraja :(

Link to comment

Ne može se u Europu samo tako, na silu otvorenim topicima o PVC stolariji! Za Europu se treba imati europska PVC tradicija, oko 100 strana, nekoliko godina.. -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...