Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

da pitam:

šta se sada planira sa onim srednjim delom mosta koji se spušta na zemlju odmah posle buvljaka? da se odustalo od metroa, jasno je. tramvaj koji će da veže kneževac i depo kod belvila? 

 

postoji plan detaljne regulacije za proširenje tramvajske mreže kroz ulice đorđa stanojevića i dr agostina neta.

Link to comment

iz agostina neta skreću u jgagarina i dalje postojećom trasom ka okretnici u b45.

mislim na tramvaje sa bbrda koji prelaze most

Edited by beta kentauri
Link to comment

Сад сам видео на Савском кеју близу Ушћа (НБг страна) дизалицу која нешто подиже на сплав.

Обзиром да је то поголема машина (можда има и 100-ак тона), како су је уопште спустили на доњи ниво, и да ли је уопште дозвољено да се тако тешке машине возе по кеју?

Link to comment

danas videh na RTS da će se postavljati jarboli na ulazima u beograd. po 3 jarbola, dva sa srpskom, jedan sa BGD brjakom. data je i neverovatna cena toga. čemu to? mali je napravio paralelu sa fontanom i pominjao imidž grada.

Link to comment

jebote, pre vise decenija su na prilazima beogradu gradjene 20+spratnice, 2017te ovi carevi postavljaju barjake

 

sta cemo mi da radimo kad ove zgrade iz vremena sfrj pocnu ozbiljnije da propadaju, koji je uopste zivotni vek npr nbg soliterima?

dobro,srecna okolnost je sto tada beograd nece imati ni priblizan broj stanovnika kao danas :(

Link to comment

za tričavih 360 miliona dinara, jer je Srbija bogata država, a Beograd bogat grad, tako reče Mali malo pre

 

prvo sam mislila da je neka greška, kako jebeni jarbol može da košta toliko, a onda sam videla i čula na više mesta. od čega će da ga naprave? titanijuma ( za čvrstinu), posutog dijamantima (čisto da se vidi kako se preliva)?

Link to comment

ahahahahaha, al će popovi da se obraduju kad im cikne đekson majkl u po noći...

 

srećom, sad će 1 veliki jarbol i 30 manjih jarbolčića, taman da sva ta lopovska govna jednog po jednog nataknemo da vise. vesića može i na kvaku o neki od šalova koji veže u one fensi čvoriće, pizda odvratna ljaljanska.

što pretekne, podaviti po fontanama.

ravnomerno u sve tri, nema da se daje prednost bogosloviji ili slaviji.

 

beogradski izbori su rat na život i smrt, a vi kako hoćete.

 

p.s. ja sam inače fina i miroljubiva osoba za one koji me ne znaju, ali mi trenutno ne radi klima a beton isijava. peace, bro!

Edited by pt 2.0
Link to comment

Napraviće ga od šperploče i oho lepka, a pričaće da je od titamijuma posut dijamantima...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

Upravo to. Ali izgleda da im sistem funkcioniše, ja danas zapenio pred prijateljem, koji mrzi čitavu tu radikalsku ekipu, da je Mali (od svih loših) najgori gradonačelnik u istoriji, on me pita 'a zašto'. Bolje da mi se posrao na leđa, nisam znao šta da odgovorim.

Link to comment

ja sam napisala koji su preduslovi. nisam se bavila pitanjem da li će biti izgrađen ili ne. planska dokumentacija se uveliko radi.

sa urbanističke tačke gledišta, tunel je opravdan jer će povezivati nbg sa karaburmom, adom hujom, višnjicom , mirijevom i prekodunavskim čača zemljama. za te delove grada se radi gomila pdr-ova i to je jedan od pravaca širenja grada. da li će i kada to i početi da se gradi nije na meni da odlučim. niti sam političar, niti sam bliska i jednoj vlasti. govorim isključivo sa stanovišta struke.

što se tiče tunela careva ćuprija autokomanda, ovog proleća sam videla idejno rešenje za tu deonicu tunela. ulazno/izlazni portal kod autokomande je u zoni tabanovačke i triše keclerovića. mislim da će tu biti potrebna ekspropriacija i veliko rušenje kako bi se izašlo na autoput. taj tunel nema smisla bez nastavka u zoni grčića milenka i bregalničke pa dole ka dimitija t i pored groblja severnim bul.

videla sam preliminarno idejno rešenje :isuse: .

možda to i može da se izvede na nivou papira, u realnosti nema šanse. posebno što je bio predviđen otvoreni iskop :isuse: .

koliko ja meni poznato, ni jedna vlast za svog mandata neće moći da izvede i jedan od tih tunela jer je godišnja norma oko 250m. prosečna dužina tunela je oko 2-2.5km.

 

Svedoci smo da je planska dokumentacija radjena za mnoge stvari, pa one nikada nisu bile izgradjene. Beograd je groblje urbanistickih planova, a beogradski planovi groblje nikad zapocetih projekata (da ne govorimo o onim zapocetim, pa nikad dovrsenim). Pa oni su podzemne prolaze kod Slavije ukinuli, a to je bilo vec ucrtano u projekat i bio je jedan od glavnih razloga rekonstrukcije trga...to je bilo preskupo po njima, pa je zamenjeno genijalnom idejom pomeranja pesackih prelaza 100 m od kruznog toka. Ako nisu hteli da potrose pare na 50 m podzemnih prolaza za pesake, nece niko graditi tunel od 2 km. Izradjivanje planske dokumentacije je zamajavanje javnosti (i strucne i opste/laicke). O ovim stvarima se nikada ne moze govoriti "iskljucivo sa stanovista struke" jer kada je urbanizam u pitanju, struka je prepletana sa politikom i obrnuto. Narocito u Beogradu/Srbiji (ali svugde, i u mnogim daleko razvijenijim, bogatijim, i bolje upravljanim gradovima). Isao bih dotle da se upitam za eticku/moralnu podobnost arhitekata/urbanista/gradjevinaca/saobracajnih inzenjera koji ucestvuju u ucrtavanju planova za tunele ispod centra grada znajuci da su to fantazije na papiru koje sluze za trenutnu promociju ove vlasti i da trose pare poreskih obveznika na nesto sto nikada nece biti izgradjeno (ako se ikada taj grad i ta zemlja unormale da se tako nesto i gradi, proci ce jedno 20 godina pa ce ti planovi svejedno morati da se rade opet). Jedino ako su sve neki napaljeni klinci pa da im ,,oprostim". Inace ne mogu zamisliti besmisleniji posao, kada mi neko ponudio da ili radim to ili da svaki dan prenosim istu kamencinu s jedne strane ulice na drugu, bio bih u ozbiljnom iskusenju da izberem ovo drugo, bar bi bio u formi fizicki.

 

Da li je tunel urbanisticki opravdan je u tom kontekstu akademska diskusija. Opravdan je i metro, pa se nismo njemu priblizili ic u proteklih 40 godina pricanja o njemu (i jedno koliko...3, 4 razlicita projekta i polu-projekta za isti?). Mene doduse kopka zasto bi se kopao tunel od 2-2,5 km za automobile, dakle 2x2 trake plus neki prostor, umesto da se prvo kopa 2-2,5 km tunela za neki javni prevoz ispod povrsine centra, i to tunel koji moze biti uzi i koji ne mora da brine o ventilaciji toksicnih izduvnih gasova. Da, znam, skupe su stanice, ali taj tunel sa sve stanicama je daleko potrebniji.

Link to comment

Svedoci smo da je planska dokumentacija radjena za mnoge stvari, pa one nikada nisu bile izgradjene. Beograd je groblje urbanistickih planova, a beogradski planovi groblje nikad zapocetih projekata (da ne govorimo o onim zapocetim, pa nikad dovrsenim). Pa oni su podzemne prolaze kod Slavije ukinuli, a to je bilo vec ucrtano u projekat i bio je jedan od glavnih razloga rekonstrukcije trga...to je bilo preskupo po njima, pa je zamenjeno genijalnom idejom pomeranja pesackih prelaza 100 m od kruznog toka. Ako nisu hteli da potrose pare na 50 m podzemnih prolaza za pesake, nece niko graditi tunel od 2 km. Izradjivanje planske dokumentacije je zamajavanje javnosti (i strucne i opste/laicke). O ovim stvarima se nikada ne moze govoriti "iskljucivo sa stanovista struke" jer kada je urbanizam u pitanju, struka je prepletana sa politikom i obrnuto. Narocito u Beogradu/Srbiji (ali svugde, i u mnogim daleko razvijenijim, bogatijim, i bolje upravljanim gradovima). Isao bih dotle da se upitam za eticku/moralnu podobnost arhitekata/urbanista/gradjevinaca/saobracajnih inzenjera koji ucestvuju u ucrtavanju planova za tunele ispod centra grada znajuci da su to fantazije na papiru koje sluze za trenutnu promociju ove vlasti i da trose pare poreskih obveznika na nesto sto nikada nece biti izgradjeno (ako se ikada taj grad i ta zemlja unormale da se tako nesto i gradi, proci ce jedno 20 godina pa ce ti planovi svejedno morati da se rade opet). Jedino ako su sve neki napaljeni klinci pa da im ,,oprostim". Inace ne mogu zamisliti besmisleniji posao, kada mi neko ponudio da ili radim to ili da svaki dan prenosim istu kamencinu s jedne strane ulice na drugu, bio bih u ozbiljnom iskusenju da izberem ovo drugo, bar bi bio u formi fizicki.

 

Da li je tunel urbanisticki opravdan je u tom kontekstu akademska diskusija. Opravdan je i metro, pa se nismo njemu priblizili ic u proteklih 40 godina pricanja o njemu (i jedno koliko...3, 4 razlicita projekta i polu-projekta za isti?). Mene doduse kopka zasto bi se kopao tunel od 2-2,5 km za automobile, dakle 2x2 trake plus neki prostor, umesto da se prvo kopa 2-2,5 km tunela za neki javni prevoz ispod povrsine centra, i to tunel koji moze biti uzi i koji ne mora da brine o ventilaciji toksicnih izduvnih gasova. Da, znam, skupe su stanice, ali taj tunel sa sve stanicama je daleko potrebniji.

 

ma šta kažeš

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...