Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

kako ide carinjenje kada stigne u sr?

 

Ako ti se bas zalomi da ti carine posiljku trosak bi bio 10% carine + 20% PDV. Ali sto rekose vec, vecina stvari se ne carini nego ti naplate samo PDV i neki postanski trosak, sto za posiljke vrednosti 20-30 eur bude do 500 dinara.

 

Meni je posle mesec dana stigla jakna do carine, tako kaze status na sajtu poste. Sad cekam da vidim hoce li me daviti nesto ili ce postar samo da isporuci. Prvi put sam narucila bilo sta sa alija pa sam nestrpljiva da vidim kako ce proci.

Link to comment

kako ide carinjenje kada stigne u sr?

 

Kao i sve ostalo, do 50e pdv, preko 50e i carina.

 

 

Elem, nisam kupovao bog zna šta, uglavnom neke gluposti, do sada jedno 7, 8 transakcija, pa ću ukratko:

 

Majica dart vader i rage against the machine, obe oko 10e, sasvim solidan kvalitet pamuka, otisak aplikacije odličan, rekao bih, večan. 

 

Prva skuplja stvar koju sam uzeo su Salomonke koje sam meračio mesecima i mesecima. Namenio sam ih za bajs planinu, izlete u prirodu i sl. Kod nas koštaju oko 11.000, na Aliju su negde oko 25e uglavnom. Moram priznati da je patika praktično identična originalu. Da je vidim u oficijelnoj prodavnici, nikad ne bih rekao da je kopija. Sa druge strane, 100 ili barem 99% je kopija i vreme će reći kakve su u praksi i koliko brzo će da se dezintegrišu. Lagane su, savitljive, materijali deluju ok, pa ćemo da vidimo. 

Evo linka, ja sam uzeo žute, tj SA25 šifra.

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-Zapatillas-Speedcross-3-Running-Shoes-Men-Walking-Ourdoor-Sport-Athletic-Shoes-free-sport/1975655980.html

 

Da ne kačim jaknu, pošto će prebaciti link sa druge teme...

 

Pored toga, pazario sam

 

- okvir za XBOX džojstik u koji se samo prebaci elekronika sa svim dugmićimica i sl pa game pad bude kao nov.

- Danas su mi stigle rukavice za bajs od 2,5e, sasvim sasvim ok za taj iznos.

- Fleš Kingston 512GB /499 vidljivo i raspoloživo/, čak bi trebao da je USB 3.0 kompatibilan u šta iskreno sumnjam. Za sada je ok, mada ga nisam detaljno testirao, samo sam probao da kopiram na njega, ubacio ga da vidim da li ga sistem vidi i sl...

 

Čekam da mi stigne:

 

- pomenuta jakna 

- bežični :D brzinometar za bajs, pride vodootporan pošto je moj taman krenuo da trokira. Msm da je oko 5e, tako nešto, obilje funkcija...

- 16 mach 3 žileta za oko 8, 9e, mislim da sam miran do kraja života pošto mi brada nije jača strana...

 

I to je to od mojih dosadašnjih iskustava. Ono što penalim mesecima i mesecima i mesecima su ove džordanke koje bi već odavno kupio da nisam kupio patike za basket koji dan pre nego što ću videti oglas. Prvo su mogle da se nađu za oko 35e najjevtinije, ali vidim da su sada uglavnom oko 50+ jevreja. Ako neko zna nekoga sa iskustvom, značilo bi, imao sam takve pre jedno 15 godina, nikad ništa bolje nisam stavio na nogu. U pitanju su Air Jordan 8, model sa kaiševima preko, na listi modela je gornji red skroz desno...

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-To-Buy-2014-New-Cheap-Aj-7-8-9-S-Shoes-Men-Retro-Low/2053244751.html

Link to comment

Zvučnik je otporan na vodu, mogu da se javim dok sam u tuš kabini... :lolol:

 

 

zoki, moguce da im je ostalo na lageru, ili je propala porudzbina pa rasprodaju da nadoknade ostatak para.

 

 

Verujem i da jeste tako ali sam sumnjičav, doduše sve što sam sebi uzimao je bilo onako kako je i predstavljeno...

Edited by zoki
Link to comment

^^ Posto ne znam kako da kvotujem sa teme na temu pisem ovde ... ovo sto si rekao za jaknu od 7usd je naravno tacno, za fudbal i do pijace ce biti sigurno dobra. Ja sam se osvrnula na to da se cesto ljudi zalete na jako nisku cenu jer vide da ista stvar moze da se pazari i za 70 i za 7 usd pa pomisle da ce i za najnizu cenu dobiti isti kvalitet.

 

Ma da, burazer kada je video moje solomonke naleteo na link nekog cara na netu koji kuka kako je uzeo solomonke za 3.000 koje su inače 10.000 ali su se ove mnogo brzo raspale i samo su bleda kopija? Pa šta si očekivao čoveče...

Poenta je da je sve to, ako se nema prethodnog iskustva, mačka u džaku... Sve je rizik i ja sam spreman da ugledam stvarno svakakvo sranje kada otvorim paketić te i da snosim odgovornosti. :)

 

Mogli bi ovde da bacimo linkove stvari na akcijama™

 

Blutut zvučnik sa 108 na 15 evra :o  Šta li mu hvali™?

 

Pazite na te popuste. Tako je i ovaj brzinometar bio pod -90% akcijom, kao snižen sa 60ak evra, a u suštini kada se zagugla ispostavi se da je to standardna cena, pa i da ima jevtinije. Ne treba uzimati prvo na šta se naleti, uvek videti više prodavaca...

Link to comment

E da, što se tiče veličine, uvek prostudirajte oglas pošto uglavnom ima jasno definisan chart dimenzija, tj npr za obuću veličina EU, UK, USA i šta već ima, kao i najbitnije - dužina gazišta, to je najmerodavnije. A i kod odeće ima uglavnom dimenzija ramena, rukava i dužina od kragne do donje ivice predmeta, pa može da se izbegne barem veliki promašaj ako ništa drugo...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Sto se patika tice, ne razumem se preterano u ove tvoje ali ono sto mogu da ti kazem je da su takve cene ok. Svojevremeno, u Guangzhou sam obilazila radnje kod nas prisutnih brendova da uporedim cene (Adidas, Converse, Nike). Elem, platnene sportske patike su se kretale od 20-50 USD, kozne ili tzv. eko-koza su bile 50-60 USD. Jedino sam kod Nike-a videla skuplje modele ali samo za one tipa Air Jordan, Air Pera/mika/laza, te su bile 75-80 USD.

Link to comment

sljedece sto narucujem su kozne rukavice i mozda jakna. racunam, ako bude kratka, dacu je mami.

sve sto sam do sada kupovala bilo je dobro do super.

gledam da ocjena proizvoda bude visoka i da ima dosta kupaca, mrzi me da rizikujem.

trenutno cekam kaput, cizme i kabanicu za maltezerku :D

 

edit: kozne torbe na aliju su mi hit

 

glase, vidim da se razumijes u obucu za pjesacenje/pentranje, reci mi kako ti se cine ove

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Genuine-leather-Hiking-shoes-Hiking-boots-lover-women-s-men-s-Outdoor-hiking-shoes/1680474929.html

 

 

edit2, da, namjeravam da uzmem i kvazi go pro

http://www.aliexpress.com/item/-/1970386058.html

ima i jeftinije, da ne trazim sad

Edited by morgana
Link to comment

Što se tiče patika i tih sranja, garantujem da se gomila dobavljača tamo snadbeva tim vrhunskim kopijama koje ovde i diljem sveta prodaje kao originale. Primera radi, verovatno ste svi čuli za max sport, oni su firma blizu mene, sada se gase, ali kakve sam krševe tamo viđao, koliko loše kopije koje se prodaju za brdo para, to je bilo za neverovati. Za njih su ove moje Solomonke original svih originala. Neke New Balance koje sam kupio kod njih su se bukvalno dezintegrisale posle mesec dva, toliko su loši materijali bili. Al zato se moglo pazariti na 5 rata u kešu, doduše na preporuku :D

Edit: i overavajte one superdeals i bestselling stranice, tamo uvek može da se nabasa na nešto zanimljivo.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Ja odgovorno tvrdim da je najveci procenat, ako ne i svih 100% onoga sto se prodaje kao 'sanirana' roba u Srbiji i regionu kineska kopija. Slicno vazi i za te preprodavce svih mogucih brendova. Inace, Kinezi razlikuju dve kategorije kopija, tzv. "original copy" - roba je identicna originalu po kvalitetu materijala i izrade, kopija se provaljuje samo po zamkama koje brend postavlja na originale ali to je vecini potpuno nepoznato i nebitno, druga kategorija je samo "copy" gde je vec kvalitet materijala i izrade nizi i moze varirati od solidne do ocajne kopije u zavisnosti od cene.

Link to comment

naravno, samo je pitanje veličina te robe, npr probao sam neku New Yorker (made in china) košulju  xxl veličine, kada sam je zakopčao primetio sam da mi je stara košulja, nabavljena još u vreme dok se šilo na zapadu, s veličine komotnija :lol:

- naravoučenije xl u kini nije xl po jus standardima, kinezi su izgleda angažovali neke pigmejce da po njihovim merama šiju odeću

 

мене је у шангају продавачица одмах исправила кад сам тражио L величину, каже ти заправо желиш XXL ово су кинеске величине...

 

п.с. је л једино мени мозак жуља јевтино

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...