Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Če...je l' se ovak Aberkormbijev roman odigrava u svetu Prvog zakona?

nisam ni znao da je izdao još jednu trilogiju.....

Ne odigrava se u svetu Prvog zakona mada je slicna tematika.

Prva knjiga je Pola kralja, pa ide Pola sveta i na kraju je knjiga koju sam postavio. Mada kako je zavrsena mislim da ce biti jos negde pominjan Deda Yarvi i Trn Batu....

Link to comment

Posle triologije "The First Law", imas jos tri standalone knjige. Nisam ih citao, posto ne razradjuju dalju pricu o Glokturu i Giselu, jedino se mislim dotacinju Logana u jednoj od njih. Ovaj gore naslov pripada Shattered see triologiji za koju mislim da nema veze sa First Law univerzumom.

 

 

Ne odigrava se u svetu Prvog zakona mada je slicna tematika.

Prva knjiga je Pola kralja, pa ide Pola sveta i na kraju je knjiga koju sam postavio. Mada kako je zavrsena mislim da ce biti jos negde pominjan Deda Yarvi i Trn Batu....

 

Hvala obojici.

Potražiće se

Link to comment

carigradski-drum.jpg

Одличан, на моменте јако духовит роман. Уживао.

dragisa_vasic_1885-1945_vv.jpg

Обавезна лектира. Сваршено написано.

Link to comment

моја мајка је пре пар месеци узела из библиотеке фвонк, ерланда луа и допало јој се, први пут је чула за њега. мени је било чудно што је тврдила да је духовит јер сам пре сто година читала доплер и не памтим га као духовитог... и узмем јој да га прочитам и допадне ми се. сад сам од другара позајмила наиван. супер да ми помогне да одлучим да ли да идм да га слушам пошто ће у суботу бити у београду на крокодилу у музеју 25. мај.

мислим да ћу да идем. мада, како човек да зна да ли ће нешто да уради док то не уради :D

Link to comment

ja sam čitao "mirne dane u miksing partu" (ima humora) i "popis" (roman koji me je lepo vozio ali mi se, koliko se sećam, nije svidelo njegovo zatvaranje).  na ovom mestu treba baciti svetlo i na drugog norveškog pisca kojeg je objavila "Geopoetika", a koji je meni stilski prijemčiviji - Per Petešun.

Link to comment

ja sam čitao "mirne dane u miksing partu" (ima humora) i "popis" (roman koji me je lepo vozio ali mi se, koliko se sećam, nije svidelo njegovo zatvaranje). 

e o tome sam baš sinoć razmišljala kako napredujem ka kraju ovog naivan. super... kod fvonka mi se nije dopalo kako se završilo, a i ovo mi se čini da će da zasere. a u međuvremenu je iz biblioteke stiglo sa rezervacije, moja borba, karl uve sonsonson jbt nisam u stanju da zapamtim ni jednu reč na tom jeziku... pročitala sam nasumično jedan deo iz sredine, osim što mi se sad meša sa luom, ima nečeg zanimljivog u stilu i sad sam znatiželjna da li je zaslužna norveška kultura ili učenici ljubiše rajića. moraću da se posvetim malo ozbiljnije tome. kako ti se čini prevod tog petešunsona?

Link to comment

prevod Petešuna je radio Predrag Crnković i meni je legao.

 

inače, on je -  ovaj Crnković, naime - jedan vrlo šaren lik, pre 10 godina maznuo je veliku konkursnu VBZ-ovu nagradu  za neobjavljeni roman (100 000 hr kuna),  limitiran pisac sklon svađama ali - dobar prevodilac. bar mislim.

Link to comment

моја мајка је пре пар месеци узела из библиотеке фвонк, ерланда луа и допало јој се, први пут је чула за њега. мени је било чудно што је тврдила да је духовит јер сам пре сто година читала доплер и не памтим га као духовитог... и узмем јој да га прочитам и допадне ми се. сад сам од другара позајмила наиван. супер да ми помогне да одлучим да ли да идм да га слушам пошто ће у суботу бити у београду на крокодилу у музеју 25. мај.

мислим да ћу да идем. мада, како човек да зна да ли ће нешто да уради док то не уради :D

Što ne? Meni je baš bio smešan, naročito kada se oduprem želji da ga izgazim razmaženog
Link to comment

Što ne? Meni je baš bio smešan, naročito kada se oduprem želji da ga izgazim razmaženog

:lolol: verovatno sam tako mislila za doplera kad je svet još bio mlad, sad znam da je norveška ustvari druga planeta nama sasvim strana :)

Link to comment

Mixing part je bio baš smešan. Ove druge stvari su ok kolko se sećam, al volvo kamioni su svedočanstvo iživljavanja nad kanabisom. Odličan je onaj karakter što pršće po predmetima u kući.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...