Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

Zdravo narode! :fantom:

 

Registrovah se samo zbog ove teme... :ziga:  :thumbsup:

Dakle, želim da snimim izgovor reči a potom da sačuvam u Anki-ju, da li znate za neki sajt/program koji to radi? Mnogi imaju izgovor, ali nemaju opciju save a ja nemam vremena da surfujem i isprobavam... Hvala! :)

Edited by Pikapolonica
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поздрав свима. Прегледао сам тему отпочетка и могу рећи да је одлична, посебно овај део са паралелним књигама плус аудио пратња. Има ли неко Мајстор и Маргариту али баш на српском? Ово што је на форуму линковано је на хрватском а то ми ствара проблем у разумевању.  Тренутно скидам "Старац и море" што је Владо поставио..  Ако неко има још паралелних књига српско-руских нека постави био бих много захвалан.

Edited by stole77
Link to comment
  • 3 weeks later...

Pozdrav, odlična tema, i ja sam se registrovao upravo zbog nje. Pronašao sam neke knjige na norveškom (nisu paralelne ) pa ako nekog zanima evo da podelim. 

 

Sofies verden/ Sofijin svet

http://en.bookza.org/book/920679/f0fa87

 

Tatt av kvinnen/ prohujalo sa vihorom - Erland Loe

http://en.bookza.org/book/1263299/8121d8

 

Za ove gore knjige moguće je pronaći i audio verziju na torentima. Takođe, moguće je pronaći i pdf sa našim prevodom.

 

Jo Nesbo - Lovac na glave/ Hodejegerne 

Moguće je pronaći verziju na norveškom i audio- preko torenta

 

Takođe moguće je pronaći i pdf sa prevodom.

Link to comment

Dobra je Assimil metoda,ja je primjenjujem,mada mi sporo ide,naravno sopstvenom krivicom,dosta se zadržavam na izgovoru određenih glasova,što je potpuno pogrešno....

Poslaću ti ja Master i Margarita pdf knjigu na švedskom i link za skidanje audio knjige,tebi preostaje samo da nađeš srpski prevod,koji je lako naći,i napravi samostalno paralelnu knjigu !

Vlado, bila bih veoma zahvalna ako bi i meni poslao Majstora i Margaritu na svedskom :)

Link to comment

Новајлије бих упозорио да не обраћају превише пажње на Тоног Адамса, он то тако дочекује све, то му је посебна потреба.

Link to comment

Pozdrav svima!

 

Pocela sam da ucim spanjolski preko LingQ-a, ali bih pokusala da koristim i ovu metodu.Bila bih zahvalan ako bi mi neko proslijedio neki materijal za pocetnike,a i svaki savjet je dobrodosao :)

Takodjer  zelim da unaprijedim i engleski,pa ako neko ima neki materijal ,ako moze da posalje na PM,super bi bilo.Ova teme je super i zelim svima puno srece i uspjeha.Nadam se da cemo svi imati uspjeha  

 

Veliki pozz.svima! :)

Link to comment

Sjajna alatka pri pravljenju paralelnih knjiga je programčić NOVA text aligner. Problem je jedino što trial verzija traje 14 dana. Meni je upravo istekla i tražim načina da je ponovo instaliram. Da li neko ima ideju kako to ponovo napraviti?

Link to comment

Skinula sam trajal verziju NOVA Text Aligner 1.1 za kreiranje paralelnih knjiga posto besplatna verzija koliko sam videla ne postoji...e sad brinem posto njihovo pravljenje zahteva vremena ako mi istekne probni period i ako stignem do pola i sve mi se izgubi sta dalje kako da nastavim knjigu .. da li moze da se kreira deo u pdf u i onda da se nastavi ako deinstaliram staru i instaliram ponovo trajal verziju...kako resavate taj probelem..?

Link to comment

hm, nisam siguran za taj program, ali vecina tih trajal verzija se stiti tako sto smesta jedinstvene keys u registre win-a.

tako da, velika je verovatnoca, da ti reinstalacija nece pomoci.

 

edit: ako bas imas vremena i volje, mozes da probas, ovde je prilicno lepo objasnjeno kako se moze doakati.

 

http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-reinstall-trial-software-after-trial-period-has-expired/

 

jedino se ne slazem sa ovim sto pominju kao resenje neke registri klinere, koji bas cesto i nisu od pomoci.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Meni reinstalacija nije pomogla, probao sam i neki Total uninstaller koji treba da briše sve tragove u registru. Ništa ni sa tim. Probao sam i ručno da pretražim registar ali ne uspevam da nađem ništa pod ovim imenom. 

 

Inače program (mislim na NOVA text aligner) je odličan jer sve urađeno možeš da sačuvaš u raznim formatima pdf, rtf, epub. tmx i sl. 

Edited by paralel
Link to comment

Meni reinstalacija nije pomogla, probao sam i neki Total uninstaller koji treba da briše sve tragove u registru. Ništa ni sa tim. Probao sam i ručno da pretražim registar ali ne uspevam da nađem ništa pod ovim imenom. 

 

Inače program (mislim na NOVA text aligner) je odličan jer sve urađeno možeš da sačuvaš u raznim formatima pdf, rtf, epub. tmx i sl. 

trebalo bi da mozes pomocu proces monitora da navatas koji je u pitanju registar

Link to comment

trebalo bi da mozes pomocu proces monitora da navatas koji je u pitanju registar

Hvala Toni, skinuo sam taj proces monitora ali se ne snalazim kako da obrišem ostatke. Da li imaš neko uputstvo ili link?

Edited by paralel
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...