Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Kakav je ajvar, pindjur, ljutenica od Bakine tajne? ili neki drugi predlog ko imado sad je bilo domace, sad mora da se kupuje maloi da li ima negde da se kupi samo karfiol? nisam vidjao, mada nisam ni zagledao :)
Bakina tajna ajvari pakuju se i za Mercator, a cena je znacajno niza. Samo potrazi Premium ajvar (pazi, ne Maxijeva Premija), postoji i ljuta varijanta i obican. Meni nijedan drugi nije ni blizu tako dobar, probaj obavezno.
Link to comment
i da li ima negde da se kupi samo karfiol? nisam vidjao, mada nisam ni zagledao :)
samo karfiol mozes da kupis po pijacama od baba i tetaka koje prodaju zimnicu. ima toga manje vise po svim vecim bg pijacama barem par tezgi udarnim danima, neke prodaju mesanu tursiju, zamolis da ti daju samo karfiol, neke imaju odvojeno po vrstama povrca - ja tako kupovao u pancevu koje btw ima brutalni i najjeftiniji izbor tursije tako da ako kupujete zalihe za zimu ima smisla otici kolima. da ne kazem da je keva kod koje sam kupovao imala i beli luk, celer i dunje u tursiji pa sam to lepo pomesao sa karfiolom, sargarepom i zelenim paradajzom.
Link to comment

celer u turšiji? zanimljivo. to bi valjalo probati.misliš na koren?edit: ovo celer u turšiji zanimljivo zvuči kao kolač u tiganju nemoguće.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 7 months later...

Koja je minimalna isplativa količina paprika potrebna za ajvar i koliko tegli izađe od te količine?

Ko pravi zimnicu ove godine?

Da li ste pravili ikada rumov lonec?

Poletje%2B2011%2B118.jpg

Edited by halloween
Link to comment

pravio nisam, ali jeo jesam, predivno :)

 

nisam pravio jer u bgd-u nisam nikad uspeo da nadjem rum sa 80% alkohola, a treba ti taj.

navodno moze i vise od 60, al je rizicno...

Edited by aram
Link to comment

Koja je minimalna isplativa količina paprika potrebna za ajvar i koliko tegli izađe od te količine?

Ko pravi zimnicu ove godine?

Od džaka (20kg paprike) izađe recimo 12-13 tegli (standard tegle su valjda 850gr).

Zavisi i da li praviš od klot paprike ili dodaješ patlidžan, ali računaj da dobiješ nešto više od pola, a manje od dve trećine uloženog materijala (zavisi i kakve su paprike, koliko su velike, mesnate, itd.)

 

Ove godine ću ponovo da pravim sa vrganjima (4kg paprike + 1kg vrganja) jer sam došao do dvaes kila vrganja po 120 din/kg :ss1:

Taj ajvar je 1 vrh.

 

I da, bitna stvar (meni): ne pržim ga na ringli, nego u rerni. Duže traje, ali dovoljno je promešati svakih pola sata, umesto non-stop veslanja po šerpi pored šporeta...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...