Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Pa evo ti praktično iskustvo... Ne treba biti mnogo pametan pa shvatiti da je sistem u velikom usponu i da je potražnja za bitcoinima veća od ponude, samo pogledaj grafike i jasno je profit veliki čak i na kratak rok, a da ne govorim o dužem. Konkretno, ja sam kupio bitcoine kada su bili duplo jeftiniji nego što su sada, a to je bilo pre samo 3 meseca. Drugo, možeš se baviti miningom, što će uskoro biti izuzetno isplativo, bar u prvom momentu kada se pojave mašine koje su i za 150x brže od najbržih grafičkih kartica kojima se sada radi mining...Da ne govorim o tome koliko se već velikih biznisa vrti oko toga, prvenstveno poolova i sajtova za razmenu iz i u druge valute. Onaj ko sada uleti sa pravom stvari, i bude prvi u pokrivanju određenog segmenta celog tržišta, mislim da mu je uspeh skoro zagarantovan.

Link to comment
. Konkretno, ja sam kupio bitcoine kada su bili duplo jeftiniji nego što su sada, a to je bilo pre samo 3 meseca.
Radi se o kripto-novcu sa fundamentalno različitim osobinama u odnosu na klasični novac. Ukratko, ugrađena deflacija (inflacija nemoguća),
:unsure: Edited by bergasa19
Link to comment

Nisam bio dovoljno precizan... inflacija sada postoji pošto su bitcoini i dalje u procesu generisanja (do ukupno 21 miliona), ali pritom tražnja za bitcoinima poništava obezvređivanje zbog ubacivanja novih bitcoina na tržište putem mininga. U momentu kada se drastično uspori priliv novih bitcoina, a u jednom momentu i stane, onda će količina izgubljenih bitcoina (recimo kada se nekome uništi wallet fajl, ili čovek umre a nije nikome ostavio password na wallet) biti veća biti veća od količine novih koji ulaze - što automatski znači deflaciju, tj. ugrađeni porast vrednosti. Naravno da nije samo to faktor vrednosti bitcoina, već su tu ponuda i potražnja, ali u jednom trenutku inflacija neće uopšte biti moguća.

Edited by pyc
Link to comment

Što se tiče piramide, nije ni to:"In a Ponzi Scheme, the founders persuade investors that they’ll profit. Bitcoin does not make such a guarantee. There is no central entity, just individuals building an economy. A ponzi scheme is a zero sum game. In a ponzi scheme, early adopters can only profit at the expense of late adopters, and the late adopters always lose. Bitcoin has an expected win-win outcome. Early and present adopters profit from the rise in value as Bitcoins become better understood and in turn demanded by the public at large. All adopters benefit from the usefulness of a reliable and widely-accepted decentralized peer-to-peer currency."preuzeto sa https://en.bitcoin.i...nt_ponzi_scheme

Edited by pyc
Link to comment
Nisam bio dovoljno precizan... inflacija sada postoji pošto su bitcoini i dalje u procesu generisanja (do ukupno 21 miliona), ali pritom tražnja za bitcoinima poništava obezvređivanje ubacivanjem novih bitcoina na tržište putem mininga. U momentu kada se drastično uspori priliv novih bitcoina, a u jednom momentu i stane, onda će količina izgubljenih bitcoina (recimo kada se nekome uništi wallet fajl, ili čovek umre a nije nikome ostavio password na wallet) biti veća biti veća od količine novih koji ulaze - što automatski znači deflaciju, tj. ugrađeni porast vrednosti. Naravno da nije samo to faktor vrednosti bitcoina, već su tu ponuda i potražnja, ali u jednom trenutku inflacija neće uopšte biti moguća.
i da li si zaradjeno pokusao da unovcis, u ovaj opipljivi novac?ako nista, cisto probe radi.
Link to comment

Pa sa mtgox sajta recimo možeš direktno wire-transferom da prebaciš eure ili štagod na račun u domaćoj banci, s' tim što ti domaća banka uzima ne proviziju, ali to funkcioniše. A to je samo jedan od sajtova, postoji dosta načina da se bitcoin prebaci u štagod drugo.

Link to comment
Kako se doslo do ove grafike?
Ne bih se upuštao previše u analizu jer nisam dovoljno ni stručan, ali je grafik logičan pošto će vremenom količina novih bitcoina puštenih u opticaj biti sve manja i manja...
Link to comment
Ne bih se upuštao previše u analizu jer nisam dovoljno ni stručan, ali je grafik logičan pošto će vremenom količina novih bitcoina puštenih u opticaj biti sve manja i manja...
Prodajes ovde multilevel pricu.
Link to comment
Što se tiče piramide, nije ni to:"In a Ponzi Scheme, the founders persuade investors that they’ll profit. Bitcoin does not make such a guarantee. There is no central entity, just individuals building an economy. A ponzi scheme is a zero sum game. In a ponzi scheme, early adopters can only profit at the expense of late adopters, and the late adopters always lose. Bitcoin has an expected win-win outcome. Early and present adopters profit from the rise in value as Bitcoins become better understood and in turn demanded by the public at large. All adopters benefit from the usefulness of a reliable and widely-accepted decentralized peer-to-peer currency."preuzeto sa https://en.bitcoin.i...nt_ponzi_scheme
ne znam dovoljno o bitcoinu da bilo sta tvrdim ili imam misljenje o istom, ali sam ovo procitala pre par meseci, pa evo da ga stavim. Suspected multi-million dollar Bitcoin pyramid scheme shuts down, investors revoltzapravo, nisam ni to citala, samo preletela pogledom, ali je na temu, pa evo, koga interesuje. meni samo smesno so su ljudi ladno dali pare osobi koju poznaju samo sa interneta i to pod imenom pirateat40 :lol: Edited by rajka
Link to comment
snapback.pngpyc, on 21 September 2012 - 20:41:29, said:. Konkretno, ja sam kupio bitcoine kada su bili duplo jeftiniji nego što su sada, a to je bilo pre samo 3 meseca.snapback.pngpyc, on 20 September 2012 - 09:43:55, said:Radi se o kripto-novcu sa fundamentalno različitim osobinama u odnosu na klasični novac. Ukratko, ugrađena deflacija (inflacija nemoguća), :unsure:
ovo mi deluje kao da ti mislis da je povecanje vrednosti novca inflacija, pa da je pyc kontradiktoran, a nije. inflacija je povecanje nivoa cena, a ne vrednosti novca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...