Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Necu da se blamiram koliko sam slab :cry: U poslednje vreme samo zbunjujem 1800 rated endzine hippo odbranom :wicked: ,eventualno odigram neki bullet mec gde i ozbiljnije protivnike mogu da uhvatim prevarim na "premove" pa zatim trolujem dok ne istekne vreme :s_d: Nemam zivaca/vremena da se ozbiljnije bavim sahom mada volim da gledam bullet i blitz .Koga zanima ima od 20h online blitz turnir(3+2) na chess.com i chess.com/tv (igra se 9 rundi) gde ucestvuju samo titlovani igraci(od poznatijih imena ucestvuju Nakamura,Andreikin,MVL,Jobava,Perez...).Svi titlovani igraci (CM,NM,FM,IM,GM) mogu da se prijave besplatno,mislim da pobednik uzima 2500$.Bude i takmicara iz ExYu :thumbsup:

Edited by Zavrzan
Link to comment

Veceras od 21h Nakamura igra blitz/bullet na chess.com,svako moze da ga challenge-uje bez obzira na rating,ide uzivo video komentar nekog GMa.na chess.com/tv.Event se zove Nakamura knockdown.U proslom knockdown-u  uspeo sam da slucajno uletim kao protivnik u bullet partiji sa Nakom(iako sam imao default 1200 rating kao novi clan chess.com-a),odustao sam posle 18 poteza kada me je vec poprilicno sabio™ :lol: (nisam hteo da uzimam ljudima vreme,mogao sam izdrzati bar jos 5-6 poteza,a bilo mi neobicno jer je nekoliko hiljada juzera gledalo i komentarisalo moj mec,a jos sam plus uzivo slusao video komentar moje partije  :lol: ) Uostalom sta da se nadam kad Naka protiv obicnih GMova igra bullet sa skorom tipa 169-18

Edited by Zavrzan
Link to comment

Ovo me podseti kad mi je bivsi kolega pricao kako je 80-ih godina igrao cuger sa Taljem. U to vreme je imao tridesetak godina i rejting oko 2300 (kolega, ne Talj :Jova:). Prvo su igrali tako sto je kolega imao 5 minuta a Talj minut i tu ga je Talj drao bez problema. Onda je Talj smanjio na pola minuta pa je kolega pobedjivao vise, ali je i u takvom odnosu neke partije izgubio. Kaze da je neverovatno s kojom on mirnocom igra, cak i na pola minuta. Bez ikakve zurbe, panike i lupanja po satu, u istom ritmu svaki potez, kao robot.

Link to comment

Pola minuta je baš malo, ali takva klasa igrača kao Talj bi pobeđivala tvog prijatelja i sa minut i po vremena. A onda zamislimo još kako je igrao nekada Fišer, kad je na brzopoteznom turniru u Herceg Novom ostavio Talja i Korčnoja za 4,5 poena! :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...