Jump to content
IGNORED

Davanje krvi


Bujodrag

Recommended Posts

Svidja mi se ovaj post pa nek bude i na ovoj strani  ^_^

 

 

 

I ta baza podataka i kolekcija (gde god čuvaju krv), to je jedno veliko ljudsko dostignuće, takvog nečega nikad ranije nije bilo. Ne radi se toliko o krvi nego o evidentnoj činjenici da su ljudi voljni da iz altruističnih razloga urade nešto što će pomoći nekome koga uopšte ne poznaju. To je divno.

I zato ja tvrdim da ćemo na kraju svi da se volimo i ljubimo.

 

 

 

Link to comment

Ništa. mnogo muzike, baš mnogo muzike, par dobrih prijatelja, poneko pivo i potreba da se sredim, reorganizujem u novim, drugačijim uslovima.

Voleo bih da se zaljubim, što da ne, ali retko razmišljam o tome. Desiće se ako se desi :)

 

 

Edit: vozi na ljubav, naravno, al' ja sam takav, blesav i hipik i volim ljude. Uglavnom ;)

Edited by Bujodrag
Link to comment

 

 

 

 

 

*što se tiče evrića, svojevremeno je univerzitetska klinika plaćala 20 za svako davanje jer im je to bilo jeftinije nego da kupuju od crvenog krsta

Eto novo izvoznog potencijala za Srbiju!

 

 

 

Sent from my x600

Link to comment
  • 1 month later...

Samo da prijavim da sam jutros postao dobrovoljni davalac. Dobio sam hemijsku olovku i blokče, takođe i free doručak.

Potvrda za slobodne dane mi nije trebala (radim nešto privatno), ali daju i to.

Čitava procedura (upitnik, pregled, davanje krvi i hasanje) ne traje duže od sat vremena.

U Zrenjaninu možete dati krv od 7:30 do 13:00 u zgradi nove bolnice u prizemlju (Centar za transfuziju).

 

Ako nemate frku od igala i krvi, a zdravlje vam dozvoljava da budete davalac, učinite to.

Osećaćete se fantastično, laki kao pero i blago pospani, a bićete i malčice bolji čovek... a imaćete konačno u kući i jednu hemijsku koja radi.

 

Hvala Bujo šti si otvorio temu i podsetio nas da uvek možemo učiniti nešto za sebe i druge.

Link to comment

Samo da prijavim da sam jutros postao dobrovoljni davalac. 

 

 

Bravo, bravo. I hvala ti

 

 

 

Ako nemate frku od igala i krvi, a zdravlje vam dozvoljava da budete davalac, učinite to.

Osećaćete se fantastično, laki kao pero i blago pospani, a bićete i malčice bolji čovek... a imaćete konačno u kući i jednu hemijsku koja radi.

 

 

Dobro si opisao.  :thumbsup:

 

To je ono što sam nazvao "rejuvenating"  osećajem posle savanja krvi. I stvarno je takav.

 

 A vi što ste gadljivi na igle, odmah da vas upozorim: ta igla je znaćajno veća od one koju su koristili kad su vam uzimali krv u Domu zdravlja, zbog testiranja i analiza

 

Ali nije strašno, malo pecne i onda ležiš na udobnom krevetu (bt, želeo bih jedan takav)

 

Dajte krv, kao Reaktor.

 

:)

Link to comment
  • 2 months later...

Ја баш сад дошао из завода, видео Бујодрагову поруку на теми и помислио да није он био онај дебели што је малопре лежао поред мене...

Link to comment

Ја баш сад дошао из завода, видео Бујодрагову поруку на теми и помислио да није он био онај дебели што је малопре лежао поред мене...

 

 

E, super što si davao. Hvala.

 
:)
Link to comment

Realno nisam za to da zene daju krv jer imaju svojih mesecnih problema...

A to oko davanja krvi ne treba potencirati i hvaliti se ako radis iz humanosti...dao sam preko 25-6 puta krv dobio zahvalnice i neku znacku...ne daje se zbog slave...davao i trombocite. Trenutno dajem po potrebi kome treba poznanicima...jer nisam u rodnom gradu.

Link to comment

Realno nisam za to da zene daju krv jer imaju svojih mesecnih problema...

A to oko davanja krvi ne treba potencirati i hvaliti se ako radis iz humanosti...dao sam preko 25-6 puta krv dobio zahvalnice i neku znacku...ne daje se zbog slave...davao i trombocite. Trenutno dajem po potrebi kome treba poznanicima...jer nisam u rodnom gradu.

 

Ja sam davao samo da bih se hvalio!  :P

 

Aman,  poenta je u motivisanju drugih. Hvaljenje je, ako se ne radi previše arogantno, odličan motivacioni mehanizam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...