Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Računaj vako: 650e implant, suprastruktura + krunica 250-350e (zavisi dal je pod uglom ili ne, da ne smaram)... Dakle, ne malo.
O, pa vi zubari ste već ušli u Evropu. Ja radio jednu krunicu nakon čišćenja plombe prošle godine i ispade krunica tu negde.
Link to comment
Računaj vako: 650e implant, suprastruktura + krunica 250-350e (zavisi dal je pod uglom ili ne, da ne smaram)... Dakle, ne malo.
:mellow: Da li je moguce da su cene toliko skocile od pre nekoliko godina, imam jednu umjetnu sesticu cija je cena 2001(ili2002)bila ne znam tacno koliko ali bas drasticno manje... Mozda oko 100 marki.Naravno kvalitetan rad treba naplatiti, samo suosecam sa svima in need of zubalo...
Link to comment
:mellow: Da li je moguce da su cene toliko skocile od pre nekoliko godina, imam jednu umjetnu sesticu cija je cena 2001(ili2002)bila ne znam tacno koliko ali bas drasticno manje... Mozda oko 100 marki.Naravno kvalitetan rad treba naplatiti, samo suosecam sa svima in need of zubalo...
Pa nije samo rad, ima i materijal, tipa da li je inlay zlato ili običan pleh i sl.
Link to comment
:mellow: Da li je moguce da su cene toliko skocile od pre nekoliko godina, imam jednu umjetnu sesticu cija je cena 2001(ili2002)bila ne znam tacno koliko ali bas drasticno manje... Mozda oko 100 marki.Naravno kvalitetan rad treba naplatiti, samo suosecam sa svima in need of zubalo...
To je cena sa implantom, dakle kad nemaš ni koren pa ide prvo titanijumski implant, pa onda suprastruktura i krunica. Obična krunica koja ide na tvoj koren zuba, ili član mosta, je 80e. Čuo sam da ima samo na jednom mestu u Evropi jeftinije. Na Kosovu.edit:Ovo je "obična" krunica:crown.jpga ovo krunica na implantu:sc_implant_photo.jpg Edited by dig_chohano
Link to comment

Bice da su meni ugradili taj pleh.Zaozbiljno, ipak nije ta hi-tech varijanta, imao je ovaj moj majkovic nekakav koren, lecen, izvadjen stagod al ipak upotrebljiv.Mislila sam da je taj zahvat sad iljadu evara, bozemeprosti

Link to comment
boli me zub. uvek pokusavam da odlozim odlazak kod zubara, ali sada moram da idem. imam 25 godina, a i dalje se plasim cika zube. ocekujem da mi neko kaze da cu biti pod anestezijom i da me nista nece boleti! :cry:
naravno da ce boleti. ako i dobies anesteziju, bolece te nakon sto dejstvo anestezije prestane.
Link to comment

Kad si tu da priupitam. Na cetvorci gore mi se povuklo meso(desni?) za jedno 2mm i sad je tu zub kao ogoljen tj. kao da nema gledj?Koliko sam cuo ima dva neka metoda resavanja toga. Jedan sa nekom membranom(?), a drugi valjda nesto hirurski. Mozes li malo detaljnije, koliko je opasno, koliko kosta, sta je bolje, a sta brze itd?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...