Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

a jel se tai chi može svrstati u jogu? meni zvuči veoma privlačno, a ima i neki novootvoreni klub u pančevu pa sam mislila da ih posetimima li neko iskustva s tim?

Link to comment
Ako me mrzi ili nemam vremena, samo se malo istegnem, 10-15 minuta max i odmah mi bolje.
na stranu sto ne obozavam jogu, ali istezi se po bilo kom sistemu vejzbanja 10-15 min i odmah ce ti biti bolje
Link to comment
a jel se tai chi može svrstati u jogu? meni zvuči veoma privlačno, a ima i neki novootvoreni klub u pančevu pa sam mislila da ih posetimima li neko iskustva s tim?
u sustini i joga, i taichi, su meditacije u pokretu, tako da moze.
Link to comment
Pre jedno godinu dana sam sa neta skinuo "Yoga for athletes" (ne smejte se ), što je kombinacija joge i vežbi snage. Neviđeno dobra stvar. Poboljšao sam držanje, fleksibilnost, malo smršao, malo ojačao, ma sve. Onda sam prestao to radim jer mi je uletela neka šljaka i sada nikako da se nakanim opet da krenem :(
To mu dođe power yoga... Ne znam koliko ovamo ima vrsnih instruktora, ali vidim da one koji je praktikuju i sa 50 odlikuje fizička snaga, sređenost misli...u svakom slučaju deluje interesantno, ili mi je dosadio klasični način vežbanja :huh: Da li je to samo gimnastika koja poboljšava zdravlje ili se ne može odvojiti od okultizma? Koliko ko ustvari koristiti meditaciju, duhovne treninge i tehnike u toku vežbi?
Link to comment
a jel se tai chi može svrstati u jogu? meni zvuči veoma privlačno, a ima i neki novootvoreni klub u pančevu pa sam mislila da ih posetimima li neko iskustva s tim?
ja sam vezbala tai chi nekoliko meseci,pre nekoliko godina i ddiiivaaann jeeeee..divan!koliko god lako izgledalo na pocetku ce te odvaljiti noge jer se sve radi u polu-čučećem polozaju ali na to se brzo navikne a kasnije kada se uvezba vise pokreta i prema kraju forme se moze i posteno oznojiti na treninzima..mada vise opusta nego sto zateze ili radi bilo sta misicima...divan,divan,divan!!!
Link to comment
sto si prestala?
zbog organizacije treninga u tom klubu gde sam bila..tai chi je podeljen u forme po broju pokreta..24,48,itd..pa je cilj na treninzima nauciti celu formu,kad vec postoji kao takva a taj moj klub je u sred nase forme primio nove polaznike pa je instruktor delio vreme a kada smo poceli učiti po pola pokreta nedeljno a ostatak vremena ponavljati vec nauceno do beskraja sam se smorila i odustala :(
Link to comment
na stranu sto ne obozavam jogu, ali istezi se po bilo kom sistemu vejzbanja 10-15 min i odmah ce ti biti bolje
toliko sam se loše izrazio da je to na granici sa lupetanjem. I ti si potpuno u pravu, naravno.Mene je to i navuklo na jogu, osnovna rastezanja od po 5-10 minuta svakog jutra, ono čime se započinju časovi fizičkog.ono što sam hteo da kažem je da postoje joga - kako da se izrazim - programi ? celine ? - koje razgibaju celo telo nekim vežbama koje ljudi inače ne rade, a može da se spakuje u 15 minuta. Odnosno, da ne mora to da traje 2 sata i da svira instrumentalna muzika u pozadini.A i više kul zvuči kad kažeš "ujutru radim jogu" nego "istežem se ujutru" :D
Ne znam koliko ovamo ima vrsnih instruktora, ali vidim da one koji je praktikuju i sa 50 odlikuje fizička snaga, sređenost misli...u svakom slučaju deluje interesantno, ili mi je dosadio klasični način vežbanja :huh: Da li je to samo gimnastika koja poboljšava zdravlje ili se ne može odvojiti od okultizma? Koliko ko ustvari koristiti meditaciju, duhovne treninge i tehnike u toku vežbi?
meni je bio dosadio klasični način vežbanja, zapravo, oduvek mi je bio dosadan.plus, hteo sam nešto što povećava istegljivost, razbistri um a istovremeno daje neki core strength.Što se "okultnog" tiče, to valjda zavisi od osobe do osobe. Neko u tome vidi samo jednu formu vežbanja (npr. ja), neko vidi i želi više. Svakom svoje.
Link to comment

Ne znam za okultno (ima raznih pravaca joge, ali slabo sam se susretao s necim bas okultnim), medjutim ne treba biti bas ni redukcionista. Recimo, bez ispravnog disanja ne moze da se radi ne samo joga kako treba, nego ni masa drugih stvari... plivanje da ne pominjem. Tako da su npr. vezbe disanja esencijalne (moje licno misljenje, stavljam disclaimer, da su one bitnije od samog istezanja za zdravlje i druge benefite).

Link to comment
toliko sam se loše izrazio da je to na granici sa lupetanjem. I ti si potpuno u pravu, naravno.Mene je to i navuklo na jogu, osnovna rastezanja od po 5-10 minuta svakog jutra, ono čime se započinju časovi fizičkog.ono što sam hteo da kažem je da postoje joga - kako da se izrazim - programi ? celine ? - koje razgibaju celo telo nekim vežbama koje ljudi inače ne rade, a može da se spakuje u 15 minuta. Odnosno, da ne mora to da traje 2 sata i da svira instrumentalna muzika u pozadini.
ma nije big dil, i daleko od toga da lupetas. vazno da sam ja nasla nacin da napisem da ne volim jogu -_-ne sumnjam da postoje takvi efikasni a kratki programi koje pominjes (a joga je svakako dobra za fleksibilnost)odoh :D
Link to comment
evo jedne racionalne i prizemljene duše :) daleko od toga da svi vole jogu, ali uglavnom se tako izjašnjavaju oni koji je nikad nisu upražnjavali
Ја упразнио једаред, презнојао се као коњ, било ми лепо (после), могао бих опет, ал' инструкторка (са ћагом, није зајебанција) нешто није била убеђена да сам одушевљен, те нисмо поновили.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...