Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Moj prvi Ultimate soccer manager 2, igrao kod druga na kompu posto 97me nisam ni imao komp.

Bila i opcija namestanja tekmi da bi uzeo lovu na kladzi, al mislim da posle 3 namestene dobijes otkaz.

 

Secam se da sam prvi na svom kompu igrao 96/97 (imao sam original CD CM2 valjda bese) i to godinu ili 2 pre izlaska famoznog Henry menadzera 01/02, ali mi nije smetalo sto sam malko outdated .

 

 

Edited by John Coltrane
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja sam igrao prvi. Majko mila na sta je to licilo sad kad se setim, ona ogromna slova... I kolko je to bilo utrosenog vremena, jezivo. 

 

I ja krenuo od keca, i to Serie A verzije, Van Basten i Dejo u Milanu, smeo si samo 3 stranca da imas u ekipi, morao si da cekas 3 sezone da bi mogao da kupis Roberto Baggia i Romaria (ili da varas i da uzmes od starta i Juve, prodas Badja i das otkaz :D ). Parma je bila zanimljiva ekipa sa Zolom, Aspriljom i Brolinom, od malih Atalanta u Seriji B. Igra je imala opasnu falinku, posle 5-6 sezona ceo pevac od valjda 24 igraca ti se napuni regenima i nisi mogao nikoga da kupujes vise, a nije bilo opcije sutiranja na free transfer.

 

Pre toga sam igrao jedan engleski, jos nije bila oformljena Premier liga, bio dobar, DOS igrica, bile su prve tri engleske divizije i sve ekipe sa grbovima. Mogao si da igras 3sezonsku igru odmah od prve lige, ili da krenes iz trece pa u nedogled, s tim sto ako recimo uzmes Arsenal i krenes od trece rejting svih igraca ce da se skalira na buljson kvalitet. Otprilike 4-5 sezona ti je trebalo da doguras do prve i postanes sampion.

 

Igrao i taj Ultimate Soccer, on mi bio zanimljiv jer si mogao da gradis stadion. U tom nekom periodu su izasli i Premier League Manager 1 i 2, prva igra koja je imala 3D pitch view, simpa je bila, imala je i jednu opasnu opciju - mogao si da setujes da ne prolaze godine, sto znaci da kad kupis Mijata sa 30 godina, na pocetku svake sledece sezone on ce imati opet 30 godina :D i tako u nedogled.

 

CM 97/98 je bio boom, mislim da je bilo 7 razlicitih liga, ogromna baza podataka i prvi put si mogao da fasujes otkaz a i da vodis reprezentaciju, s tim sto nisi mogao na pocetku igre tek tako da biras repku da vodis vec si morao da se registrujes kao igrac pod imenom Arigo Sacchi da bi vodio Italijane npr.

 

Od CM 3ke je krenuo pravi picvajz, svake godine sve bolje i bolje. 

 

To je bilo nekada, a sada...od 2014. FMa nisam igrao nijedan :( sad se razmisljam da novi bacim na iPad da igram, ali s druge strane nisam preterano siguran koliko je iPad verzija osakacena u odnosu na original.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel ima izlecena verzija menadzera ove godine?

Ako jos nisi nasao, izasla je verzija a da ne mora preko onih nacina sto su opisivali na ranijim stranicama cenjene kolege menadzeri :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...