Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Brate ovo je dizasta

 

- Zdravo Fil, znas onih 500 milijardi funti u forin asetima sto smo mislili da imamo...

- Kako to mislis "sto smo mislili da imamo"?

- Opet si negativan!

 

Stop being so pessimistic, tell us something positive™!

Link to comment

Ali Indy jeste. Mislim, vest svakako nije dobra, ali ovaj covek, koliko ja razumem ovaj jezik :D hoce, cini mi se, da kaze da se to dogadja tj racuna jedan duzi period vremena, da se nista nije "desilo juce", a i da je bas tacne cifre ne tako lako uhvatiti. 

 

Ono sto je meni juce upalo u oko, to je navrat nanaos poseta Mayke Briselu i danasnje moljakanje Macrona da "ajde vidi molim te nesto" uradi. 

Link to comment

Jeste jeste, evo sad vidim, nije ga bilo jutros.

 

Vrlo moguće da se to događa duži niz, ja nisam ni shvatio članak kao "Ovo je izazvao Brexit u poslednjih 18 meseci", baš suprotno, a i čudilo bi me da se takav zaključak objavi u Telegraphu, ono što sam pokupio iz toga i što se čini vrlo razumnim je da ako se to dešava u ovakvom trenutku ("trenutku" = recimo poslednjih 3-4 godine), onda je još suludije™ u takvim okolnostima pomišljati na najveću ekonomsku nestabilnost, i ono što je važnije, nepoznanicu, u proteklih 70 godina. Da ne pričamo koliko se pokazuje koketiranje sa "Jebi se Brisele, odosmo mi" No Deal opcijom u poslednjih 3 do 4 nedelje.

 

Sve od još Tory konferencije izgleda da su noževi isukani za Hammonda, teško je opisati kolika bi bila ludost toga, ali mislim da su normalnost i racionalne odluke nešto što ovde odavno nije u modi.

Link to comment

Poslednjih 48 sati je bio takav mišmeš svega i svačega, i baš ničega pozitivnog...

 

-Sinoć Mejova i Dejvis išli na hitnu večeru u Brisel da pokušaju da nekako (Force mind trick?) probiju deadlock. Naravno nisu uspeli. Pravo čudo da topla i harizmatična osoba poput Tereze Mej nije uspela svojim šarmom da ih pridobije

 

-U samoj vladi već dve nedelje traje rat između torijevaca koji su "Izlazimo bez ikakvog sporazuma" i torijevaca "niste valjda toliko jebeno ludi", koji idu tako daleko da traže čak Hammondovu glavu, jer je nepatriotski saboter koji ne veruje u Brexit (ne karikiram reči, ovo je maltene prevod od slova do slova)

 

-Goldman Sachs je izgleda nakon Morgan Stanleya već zakupio ogromnu zgradurinu u Frankfurtu gde će početi sa prebacivanjem makar 1000 do 2019-te

 

-Danas je inflacija dosegla 3%, šef BoE kaže da to verovatno još nije peak, ekonomija uopšte ne pokazuje znake nekog rasta. Peachy.

 

-Neki neimenovani leak koji je blizak Merkelovoj je pustio buvu da Džonson ucenjuje Mejovu i prosto joj "ne da" da povisi ponudu koliko je UK spremna da plati za Brexit bill. U isto vreme i verovatno istina i vrhunsko trolovanje. Jebo te, Nemci prcaju Britance u diplomatiji, šta je sledeće pobogu, imaće i bolje sitkomove?

 

-Dejvid Dejvis je uputio pismo Laburistima i Lib Demovima da povuku svojih 19 evropskih poslanika jer su glasali protiv nacionalnih interesa Britanije. Srbizacija napreduje.

 

-OECD danas izašao sa procenom da će Britanija biti značajno ranjena ekonomski van Evropske Unije. Dali podosta onih glupih stvari koji se zovu fakti, analize i statistike, a naravno, svi su se obrušili za njih, da rade za mrskog neprijatelja, stavili ruke preko ušiju i vikali lalalalalalala

 

-Vreme sutra - kišno.

 

banana.gif

Link to comment

Najneosnovanije sumnje svih vremena konačno su dobile potvrdu - Boris odlučuje o referendumu:

 

When Mr Johnson asked the peer’s view, Lord Adonis is said to have replied: ‘Obviously the right thing to do is to lead in Europe. The biggest British failure in Europe has been our failure to show leadership since Margaret Thatcher. You are obviously the right person to do that.’

Johnson reportedly answered: ‘Yes, but I’m not sure I can bear the thought of backing Cameron.’

Adonis, who at the time was an official adviser to the Cameron Government on infrastructure, is understood to have told him: ‘I should have thought there might be a higher purpose at stake.’ ( lolz )

Days later, Johnson announced he would lead the Brexit campaign. The move came after Mr Cameron had repeatedly pleaded with him to support him in the referendum. Mr Johnson said he had decided to support Brexit after ‘a huge amount of heartache because the last thing I wanted to do was to go against David Cameron’.

 

Šokantno, znam.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...