Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Pokrenuo sam pravljenje naloga i kartice na Payoneer-u, pa sam naišao na problemčić:

 

"In order to approve your account and send you your Payoneer Prepaid Debit MasterCard® card, we require that you provide us with a copy of your government-issued national photo identification card."

 

Pošto nemam važeći pasoš, a lična karta mi je antikvitet u obliku knjižice,  poslao sam im fotografiju biometrijske vozačke dozvole.

Napominjem da sam lično ufotkao prednju stranu kartice, slika je pristojne veličine i oštrine, na njoj se jasno vidi sve što piše + moja dražesna njuška.

Nakon što sam to poslao, dobijam sledeću poruku:

 

"Thank you for providing your photo ID, however in order to process your application we need you to provide an additional copy of a photo ID, different than the one you have provided before.

 

Please make sure that the copy is clear and readable, and matches the information provided in your application.

You can send your driver's license, passport, national ID, or military ID. If your ID is in a different language than English, we prefer an international passport."

 

Moje pitanje glasi: šta tačno znači "additional copy of a photo ID"?

Da li treba da skeniram dokument u nekoj ustanovi, ili ...?

 

 

Nikakva ustanova itd.. nego kada si slao da li si napomenuo da je to biometrijska vozačka...oni u pincipu ne vole tu vrstu ID-a, njima je glavna lična karta, i pasoš, s'tim što će ti nekada tražiti obe. Njima je bitno da se vidi tvoja adresa i datum rodjenja da bi ti pravilno verifikovali. 

Takodje nekada slika koju posalješ nije baš najsrećnija (nije dovoljno oštra, treba ceo dokument da bude vidljiv bez isečeneh ivica itd..) možda ti zato traže dodatni dokument.

Moj savet-lepo skeniraj ili fotografiši staru ličnu kartu, obe strane itd.. i to pošalji. Ukoliko ti je stalo da imaš taj nalog, a Payoneer se po raznim osnovama pokazao kao dobar e-wallet za nas ovde u Srbistanu.

Pošalji sliku stare LK, reci ako postoji onaj box sa dodatnim komentarima kad šalješ da ti je to national ID i da je malo starija...

To bi trebalo da ti odradi verifikaciju.

Link to comment

4de5 i Skyhighatriste, hvala na odgovorima.

 

Pristupio sam fotkanju oronule lične karte, pa ću im poslati.

Tek tu očekujem spektakl, pošto je sve pisano ćirilicom, a ima i greška - pored kućnog broja fali slovo "a" (što bi trebalo da im napomenem, da ne pošalju komšiji karticu)     :isuse:

 

Tako da mogu da očekujem i odjeb sa njihove strane, ali videćemo već...

 

 

 

Link to comment

Inace, oni rusi što sam hteo nešto da im platim money orderom ni pisma ni razglednice

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Imaš više sreće nego pameti.

Link to comment

Zašto. Koliko sam skapirao trebalo je da mi pošalju adresu pokmoću koje bih otišao u našu poštu i uplatio im 15 dolara ili tako nešto. Nije da su mi tražili da im mejlom pošaljem pin kod ili tako nešto.

Link to comment

ja sam preko koleginice i njenog naloga na BD narucio knjigu koja je kostala par eura i nikada nije stigla. Ovi na BD kazu "dispatched tog i tog dana, evo potvrda, evo broj". U nasoj Posti kazu "nikada nismo dobili, ne znamo o cemu pricate". 

 

Inace, koleginica je narucila do sada oko 20 knjiga i dobila je 19, samo ova moja nije stigla. 

 

Postar nam donese u kancelariju te knjige i ne trazi nikakav potpis i pecat, da se vidi da nam je to predao i da smo preuzeli knjigu. Samo istovari posiljku i to je to. 

 

NIsam hteo da se cimam oko ove moje knjige jer je u pitanju par eura i koleginicin nalog pa bi ona morala da pise neke prigovore, da ide da se lomi sa birokratijama. Ali bezveze je da sa Postine strane dostava izgleda ovako amaterski.

haha, stigla knjiga jutros. porucena pre 4 meseca, dispacovana pre 3 meseca i 2 nedelje. ocigledno je stajala u posti sve vreme. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imali smo negde temu o kupovini knjiga. Nemam direktna iskustva pa bi mi značila vaša pomoć. 

 

Recimo da na thebookdepository knjiga X košta 19.95 EUR

Ista knjiga na Amazonu košta 12.70 USD + shipping 3.99 USD = 16.69 USD = 14.98 EUR. 

 

Na amazon dostavu se plaća carina, zar ne? Koliko to može da košta i šta se po vašim isksutvima isplati raditi u sličnim situacijama? Da li moram negde da idem da preuzmem amazon dostavu i platim tu carinu?

Link to comment

na kupujem prodajem, neki lik prvo kupio manji tv i stigao mu ok, posle toga narucio neki dosta skuplji i zavrnuli ga

prica iz tuzilastva

e: ipak je sustina da je prevarant prevaren

Edited by fritifrut
Link to comment

Imali smo negde temu o kupovini knjiga. Nemam direktna iskustva pa bi mi značila vaša pomoć. 

 

Recimo da na thebookdepository knjiga X košta 19.95 EUR

Ista knjiga na Amazonu košta 12.70 USD + shipping 3.99 USD = 16.69 USD = 14.98 EUR. 

 

Na amazon dostavu se plaća carina, zar ne? Koliko to može da košta i šta se po vašim isksutvima isplati raditi u sličnim situacijama? Da li moram negde da idem da preuzmem amazon dostavu i platim tu carinu?

 

kako bre carina na amazon dostave? amazon.com tj. amazon iz amerike? ja ni za jednu knjigu nisam platio carinu sa amazona, isto važi i za diskove a kupovao sam skuplje knjige od 20 ili 30 dolara

 

amazon ti dolazi na ruke a ako te nema da preuzmeš onda ti ostave onu potvrdu o prispeću pošiljke pa ideš u poštu da podigneš. u pošti ti naplate "ležarinu" ako ne podigneš isti dan jer something something + težina pošiljke pa je to nekih sitno dinara (tipa 12, 16 i sl)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliko je pouzdan/bezbedan ovaj kupujem-prodajem sajt? Iako su mi i ovde i u RL preporucili njega za kupovinu gramofona, pojacala i zvucnika, cuo sam pak i ne tako dobra iskustva. Jel stvarno sigurnije kupovati preko ovih kupinda i limunda? 

Link to comment

Koliko je pouzdan/bezbedan ovaj kupujem-prodajem sajt? Iako su mi i ovde i u RL preporucili njega za kupovinu gramofona, pojacala i zvucnika, cuo sam pak i ne tako dobra iskustva. Jel stvarno sigurnije kupovati preko ovih kupinda i limunda? 

Proveri koliko pozitivnih ocena imaju prodavci....to mnogo toga kazuje.

Gramofon i pojačalo su malo zaebati za slanje kurirskom službom.

Ne može prodavac to dovoljno sigurno da upakuje koliko kuriri mogu da ga tumbaju i bacaju.

Najsigurnije je da pazariš od nekog ko se već time bavi...njima loša ocena žestoko obara rejting na KP.

Ja pazario 4 Mission zvučnika za 140e....besprekorni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...