Jump to content
IGNORED

Agilne organizacione dogme


Sammael

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    12

  • Sammael

    10

  • iDemo

    8

  • pt 2.0

    7

Domaći naučnici ili inostrani?

Mislim da se u našem sistemu obrazovanja mala do nikakva pažnja poklanja onome što se vani zove pisanje eseja i prezentovanje (bilo čega). Mnogim ljudima je prvi javni nastup izlaganje diplomskog rada na fakultetu.

S druge strane ne vidim razlog da ljudi koji su i inače predavači (u Srbiji) budu predavači i u ovoj oblasti. Osim toga da ih je verovatno sramota da se bave mambo-džambo budalaštinama kao naukom.

Uzgred, 10. februara o.g. sam imala priliku da gledam domaćeg doktora nauka kako priča gomilu budalaština i pravi neumesne šale tokom svog performansa, u tragikomičnom pokušaju da oponaša nekog živahnog US predavača. Govorio je na engleskom jeziku, sa slajdovima koji su takođe bili na engleskom jeziku, pred potpuno domaćom publikom, sa izuzetkom 1 Amerikanca kineskog porekla.

Majko mila. Još uvek me je blam kad se toga setim.

nisam siguran da razumem ovaj mambo-dzambo deo. za mene je to primenjena nauka. kao sto fizika npr. nadje primenu u recimo izgradnji klima uredjaja, tako je psihologija (i jos neke nauke) nadje u upravljanju projektima.
Link to comment

nisam siguran da razumem ovaj mambo-dzambo deo. za mene je to primenjena nauka. kao sto fizika npr. nadje primenu u recimo izgradnji klima uredjaja, tako je psihologija (i jos neke nauke) nadje u upravljanju projektima.

Pričam o Jazillinom predavanju kad kažem mambo-džambo.

To nije primenjena nauka. To je poluznanje, laićko štrpkanje gomile zvučnih citata da se kaže nešto što bukvalno možemo sažeti u 10-20 rečenica (a u čijoj je osnovi ideja da klasična hijerarhijska struktura organizacije nije dostatna da odgovori na potrebe (recimo) IT industrije iz određenih razloga). To je, da odem korak dalje, zapravo niz zapažanja proistekao iz prakse, koja neko proizvodi u nauku.

Link to comment

Pričam o Jazillinom predavanju kad kažem mambo-džambo.

To nije primenjena nauka. To je poluznanje, laićko štrpkanje gomile zvučnih citata da se kaže nešto što bukvalno možemo sažeti u 10-20 rečenica (a u čijoj je osnovi ideja da klasična hijerarhijska struktura organizacije nije dostatna da odgovori na potrebe (recimo) IT industrije iz određenih razloga). To je, da odem korak dalje, zapravo niz zapažanja proistekao iz prakse, koja neko proizvodi u nauku.

meni to nije nauka nego malo dogma a malo 'sredjene beleshke' - pa ko se primi - primio se...

Link to comment

Pričam o Jazillinom predavanju kad kažem mambo-džambo.

To nije primenjena nauka. To je poluznanje, laićko štrpkanje gomile zvučnih citata da se kaže nešto što bukvalno možemo sažeti u 10-20 rečenica (a u čijoj je osnovi ideja da klasična hijerarhijska struktura organizacije nije dostatna da odgovori na potrebe (recimo) IT industrije iz određenih razloga). To je, da odem korak dalje, zapravo niz zapažanja proistekao iz prakse, koja neko proizvodi u nauku.

kapiram. pogresno sam razumeo, mislio sam da govorimo uopsteno o angazmanu naucnika u biznisu, a ti si posala o ovom kpnkretnom slucaju.
Link to comment

Supruga nerviraju te IT terminologije, gospodari i sluge, anđeli i arhanđeli.

:d

 

fakat su grozni.

 

off offtopic: ne znam gledate li silicon valley. spektakularna serija na tu temu.

Link to comment

ono evangelist™ i taj rad??

 

Jbg, da mu je neko sa 20 objasnio da je to sve Ok još bi i išlo, ovako je osuđen na radna mesta na kojima se još uvek zoveš zaposleni, pa dok traje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...