Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Poštovani PPP kolektive,

 

Danas dolazim u Beograd da uplatim novac koji sam prethodnih dana skupio prodajom knjiga "World of Anagrams" i "Put ka vrhu". Novac ću priložiti u akciji koju organizuje strip crtač Marko Somborac (večeras u 19, u kafeu "Dijagnoza", crta karikaturne portrete donatorima).

 

Ukoliko neko želi da kupi neku od pomenutih knjiga i poveća na taj način moju uplatu, molim da mi se javi u toku dana na mobilni telefon 064/297-3582. Dakle, em prilažete novac za humanitarnu pomoć, em dobijete vrhunsku enigmatsku literaturu.

 

Svaka čast na akciji "+1" koju realizujete  :thumbsup: 

Link to comment

Krnjaca se "odlicno pokazala" tako da sutra tamo prebacuju i ove iz Pionira. <_<

hoćemo li opet za i u krnjaču? mada, verujem da onaj prikupljeni provijant ide s njima

Link to comment

evo jedne molbe za pomoc iz doboja. knjige, oprema, informacije. sta ko ima i moze.

stavljam i adresu bibliotekarke, za licni kontakt.

 

---------- Forwarded message ----------
From: Biblioteka Gimnazije Doboj
Date: 2014-06-05 11:16 GMT+02:00
Subject: Αпел за помоћ библиотеци Гимназије у Добоју
To: miljanajeto@gmail.com

Поштовани,

Недавном поплавом која је задесила град Добој није била поштеђена ни библиотека Гимназије „Јован Дучић“. Уништена је техничка опрема (3 рачунара, копир апарат… ) око 95% књижног фонда (референсна литература, часописи, стара и ријетка књига, књиге обавезне лектире) што је за једну овакву школу велики хендикеп.

У предстојећем периоду потребно је извршити санацију просторија, набавити техничку опрему, обновити књижни фонд. У том смислу Ваша, као и помоћ свих људи или институција које познајете је сада веома драгоцјена.

Уколико желите да нам помогнете можете то учинити на више начина:

-донацијом књига, часописа и друге литературе за средњу школу (ученике и професоре) или техничких средстава (компјутери, штампачи, скенери и сл.)
- информацијама о томе коме да аплицирамо пројекте санације,
-упућивањем на одређене институције или људе којима бисмо могли да се обратимо за помоћ,
-просљеђивањем овог мејла онима за које мислите да би жељели да помогну.

Рачунајући на Вашу солидарност и на то да можете да замислите и разумијете ситуацију у којој се сада налази Школа и њена библиотека, позивамо Вас да помогнете у домену који Вам највише одговара и контактирате нас путем мејлова или бројева телефона испод.

Велики поздрав!

Библиотекар школе:
Маја Радић, дипл. библиотекар-информатичар

АДРЕСА Хиландарска 2, 74 000, Добој,
Република Српска, Босна и Херцеговина

КОНТАКТ телефони : Школа: 053/200-970 или 053/200-971; Библиотекар : +38766/659-865
Мејлови: Библиотека: bibliotegimdo@gmail.com Школа: gimdo38@teol.net

Странице библиотеке : http://bibliotgimdo.wordpress.com/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100007840176461&fref=nf

 

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

imam oko desetak kutija knjiga na poklon.

 

najvise ima beletristike, ima nesto malo decijih knjiga, nesto knjiga na spanskom i engleskom. 

 

poklon bi mozda bi najkorisniji nekoj od biblioteka u poplavljenim oblastima, ali ako imate neke druge ideje nemam nista protiv. ako znate kome bih mogao da se obratim, kazite.

Link to comment

Za informacije o bibliotekama kojima mozete pokloniti knjige posaljite mail bibliotekarskom drustvu srbije na sekretar@bds.rs.

 

Poz

 

Sad sam procitala tekst s linka. Tako sam nesto i mislila, da obrenovac nema vise upotrebljiv prostor. Nisam na licu mesta, ali pretpostavljam da je neka druga biblioteka, nbs ili bgb ustupila prostor u svojim depoima da se smeste pokloni, dok se obrenovac i druge upropascene biblioteke ne osposobe da ih prime. Sekretar drustva to verovatno zna. Ako ne, uputice vas na predsednika sekcije maticnih biblioteka.

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Nisu poplave, ali dajte ljudi da se Miretu pomaže, valjda će da kaže šta mu sve treba

Cekala sam da neko to pomene i pokrene. Koliko sam na preskok zakacila, ne zvuci dobro u poslednje vreme. Uopste.

 

Poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • 1 month later...

Jel' ima neko od PPP-ovaca da živi ili potiče iz Kladova?

Izgleda da je situacija tamo slična kao u Zapadnoj Srbiji prilikom poplava.

Bio bi dobar neki info, pa da se organizujemo da pošaljemo pomoć i tamo.

Link to comment

da obavestim PPP pucanstvo o knjigama.

 

pisao sam sekretaru bibliotekarskog drustva srbije, i oni su mi istog dana poslali kontakt biblioteke iz uba koja se javila da je zainteresovana da preuzmu knjige. 

 

mesec dana sam ih cekao da preuzmu knjiige (odmah sam im rekao da nemam kola i da ne mogu da im knjige dostavim). juce sam morao da ih iznesem  iz kuce posto se moji sele, knjige su otisle u zemunsku biblioteku sv. sava na pijaci. krivo mi je sto je tako ispalo, ali svi njihovi odgovori su bili isti: nismo odustali od knjiga, javicemo vam se kad se organizujemo da dodjemo po knjige. da su javili da kazu da ne mogu da se organizuju, pa da smo probali da organizujemo neku PPP akciju, da im se to dostavi. ovako jbg. ovi zemunci su rekli da ce deo knjiga otici svakako u obrenovac i da im redovno svi salju knjige, ali da su oni tamo u totalnom haosu.

Edited by smorenko
Link to comment

da obavestim PPP pucanstvo o knjigama.

 

pisao sam sekretaru bibliotekarskog drustva srbije, i oni su mi istog dana poslali kontakt biblioteke iz uba koja se javila da je zainteresovana da preuzmu knjige. 

 

mesec dana sam ih cekao da preuzmu knjiige (odmah sam im rekao da nemam kola i da ne mogu da im knjige dostavim). juce sam morao da ih iznesem  iz kuce posto se moji sele, knjige su otisle u zemunsku biblioteku sv. sava na pijaci. krivo mi je sto je tako ispalo, ali svi njihovi odgovori su bili isti: nismo odustali od knjiga, javicemo vam se kad se organizujemo da dodjemo po knjige. da su javili da kazu da ne mogu da se organizuju, pa da smo probali da organizujemo neku PPP akciju, da im se to dostavi. ovako jbg. ovi zemunci su rekli da ce deo knjiga otici svakako u obrenovac i da im redovno svi salju knjige, ali da su oni tamo u totalnom haosu.

tenks, super mi je za munze, i to je neshto. to mi je lako, a knjige ce da nadju put. ili cu da ih shibnem za krupanj kad krene neko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...