Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

jel druga liga u jugi bila jedinstvena? zanima me kakva je bila struktura tih nizih liga, ne samo druge lige.

Link to comment
jel druga liga u jugi bila jedinstvena? zanima me kakva je bila struktura tih nizih liga, ne samo druge lige.
druga je bila i jedinstvena i istok-zapad format.edit> procunjaj malo po topiku, davao je mrdja podatke Edited by MocaVukotic
Link to comment
jel druga liga u jugi bila jedinstvena? zanima me kakva je bila struktura tih nizih liga, ne samo druge lige.
Menjao se sistem stalno.Pocela je kao jedinstvena, pa je onda ukinuta a uvedene su cetiri zone. Prvaci zona bi igrali svako sa svakim da bi se dobila dva nova prvoligasa.Onda su od 1958 uvedene dve grupe (zapadna i istocna).Kasnije (od 1968) su dodali sever i jug, a regionalna podela je bila identicna kasnijim medjurepublickim ligama. Ovde su se po dva tima plasirala za kvalifikacije za prvu ligu, pa bi se sistemom ispadanja od osam timova dobila dva za prvu ligu.Od 1973. ponovo su vraceni samo istok i zapad, i to je trajalo sve do 1988., kada je uvedena jedinstvena druga liga sa 20 klubova.
Link to comment
Menjao se sistem stalno.Pocela je kao jedinstvena, pa je onda ukinuta a uvedene su cetiri zone. Prvaci zona bi igrali svako sa svakim da bi se dobila dva nova prvoligasa.Onda su od 1958 uvedene dve grupe (zapadna i istocna).Kasnije (od 1968) su dodali sever i jug, a regionalna podela je bila identicna kasnijim medjurepublickim ligama. Ovde su se po dva tima plasirala za kvalifikacije za prvu ligu, pa bi se sistemom ispadanja od osam timova dobila dva za prvu ligu.Od 1973. ponovo su vraceni samo istok i zapad, i to je trajalo sve do 1988., kada je uvedena jedinstvena druga liga sa 20 klubova.
Drugu ligu zapad su činili klubovi iz Slovenije, Hrvatske, BiH i Vojvodine, a Drugu ligu istok su činili klubovi iz Srbije, Kosova, CG i Makedonije...Nego, Mrđa, kad je bio Sever-Jug, kako je onda bila podela? (Tad se još nisam bio ni rodio, a niko mi nije pričao da je to postojalo :unsure:)
Link to comment
Drugu ligu zapad su činili klubovi iz Slovenije, Hrvatske, BiH i Vojvodine, a Drugu ligu istok su činili klubovi iz Srbije, Kosova, CG i Makedonije...Nego, Mrđa, kad je bio Sever-Jug, kako je onda bila podela? (Tad se još nisam bio ni rodio, a niko mi nije pričao da je to postojalo :unsure:)
u stvari krajem pedesetih/pocetkom sesdesetih, klubovi iz Vojvodine su igrali u istocnoj grupi. U to vreme se pokrajine nisu toliko potencirale.U vreme kad su bile cetiti grupe, podela je isla ovako.ZAPAD: Slovenija, zapadni, severo-zapadni, jugo-zapadni i centralni deo Hrvatske, zapadna BosnaSEVER: Vojvodina, severo-istocni deo Hrvatske, severo-istocni deo Bosne i severni deo SrbijeISTOK: ostali delovi Srbije, Makedonija, KosovoJUG: ostali delovi Bosne, Crna Gora, jugo-istocni deo Hrvatske.
Link to comment
Celik je imao najtezi raspored jer je gostovao ekipama koje su osvojile 6. i 7. mesto, bihackom Jedinstvu i Splitu, timovima koji su retko gubili bodove kod kuce.Spartak je imao teska gostovanja Novom Sadu i, narocito, tada veoma jakom, Jedinstvu iz Brckog (5. mesto).Sibenik je imao tesko gostovanje u poslednjem kolu u Dubrovniku (GOSK Jug), ali i veoma lako gostovanje Crvenki (koja je vec ispala kao ubedljivo poslednja), pa su njegove sanse, realno, bile najvece.Ipak, Celik je pobedio sve utakmice do kraja i postao prvoligas.
Bio sam na toj utakmice Split-Čelik.Krcato igralište Splita, Torcida došla pomoć Splitu, fantastična utakmica.Čelik je dobio 1-0.Skoro je došlo do nereda kada su navijači Čelika poslije gola počeli skandiratSarajevo, Sarajevo. Naime tada su se Sarajevo i Hajduk borili za titulu....kada se samo sjetim kakav se onda drugoligaški nogomet igrao.Današnji prvoligaški mu nije do koljena
Link to comment

Kada smo već kod Splita i Hajduka, ovaj tim je, verovali ili ne, u zimu 1980. godine pobedio Mančester Junajted sa 6:0 (?!).Tadašnji menadžer Manua bio je čuveni Ron Atkinson. Strelci za Hajduk bili su Primorac (2), Krstičević, Mužinić, Zlajo Vujović i Bogdanović. Interesantno je da je za Mančester nastupio i Nikola Jovanović, pojačanje iz Zvezde ...Svi znamo gde je danas Mančester, a gde Hajduk ...

Edited by stoka
Link to comment
Kada smo već kod Splita i Hajduka, ovaj tim je, verovali ili ne, u zimu 1980. godine pobedio Mančester Junajted sa 6:0 (?!).
pa sta, i zvezda je u to vreme, na britanskoj turneji, izgubila od svonsija 7:1 ;)a gde je bio svonsi 1991? Edited by Billy Parsons
Link to comment
  • 2 weeks later...

pozdrav svima,imam veliku kolekciju starih utakmica svih klubova iz ex yu lige,zanima me da li netko ima utakmica,da li je netko snimao na vhs stare utakmice i sportske preglede,molim da mi se javite radi razmjene

Link to comment
Prvi Trofej Marjana sa velikom četvorkom 1974 na starom hajdukovom igralištu
Hvala na slikama, to do sada jos nisam vidioTrofej Marjan je bio zanimljiv turnir u doba SFRJ, bilo je tu osim velike cetvorke zanimljivih stranih imena, steta sto ga ovi "novi" u Hajduka nisu mogli/htjeli odrzavati i dalje
Link to comment
pozdrav svima,imam veliku kolekciju starih utakmica svih klubova iz ex yu lige,zanima me da li netko ima utakmica,da li je netko snimao na vhs stare utakmice i sportske preglede,molim da mi se javite radi razmjene
Jel imate utakmice na VHS ili na digitalnim nosačima? Imate li spisak svih utakmica?
Link to comment

ima li neko slike sa utakmice jugoslavija - grcka 5:1 (kvalifikacije za sp u spaniji 1982)?igrano je u splitu (3 gola zlatka vujovica, pantelic iz penala i ...ne znam ko jos).

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...