Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Ja bih mogao da sudim i osudim na osnovu činjenica, to su odvojene stvari - ali kao što rekoh, a i ti si to rekla, saosjećanje je subjektivna kategorija, iskreno, teško mi se natjerati da u punom kapacitetu saosjećam sa gospođom Lukas, pogotovo kako isplivavaju novi momenti. (mislim, žao mi je da bilo ko prolazi kroz torturu ovog tipa, pa i ona, ali postoji gradacija, pa me ubijte). Kako koji dan prolazi, svi se mogu dodatno uvjeriti o kakvom klošaru i šabanu je riječ, o nekome od koga je trebalo bježati glavom bez obzira, što ona vjerovatno zna bolje od svih nas. Plus, ona nije bilo ko, ona nije anonimus, ne živi u selu od 200 glava, kapiram da ako je sad mogla da ode, znači da je mogla i ranije, zaista ne znam gdje joj je mozak bio kad se uopšte spanđala sa ovim idiotom. Samo nemojte onu priču da se "zaljubila" i te gluposti, pa još trpila tolike godine.

 

 

MehanizmI koji žene drže uz nasilnike raznih fela su previše raznovrsni i kompleksni da bi se sveli na mogla je a nije htela da ode ili zaljubila se. Ni ja ne mogu da se identifikujem sa ulogom žrtve, dobacujem donekle kognitivno, ali upravo zato i ne dajem sebi za pravo da sudim o tome šta je trebalo ili nije trebalo da uradi. 

 

Koje, žene će naučiti da izbegavaju ološe? Neće -_-

 

Opet će da nađe istog takvog, dok joj je lepo i dok je ološ prema drugima a prema njoj dobar. a kad se okrene onda jbg

 

Hoćeš reći sama je kriva.  

Link to comment

MehanizmI koji žene drže uz nasilnike raznih fela su previše raznovrsni i kompleksni da bi se sveli na mogla je a nije htela da ode ili zaljubila se. Ni ja ne mogu da se identifikujem sa ulogom žrtve, dobacujem donekle kognitivno, ali upravo zato i ne dajem sebi za pravo da sudim o tome šta je trebalo ili nije trebalo da uradi. 

 

 

 

Slažem se, naravno, da je svaki slučaj za sebe i da su to sigurno komplikovane priče, ali svakako treba podsticati hrabrost i sve drugo što je potrebno da bi se žene što prije iskobeljale iz tih toksičnih veza (pa i muškarci, mada tu uglavnom nema fizičkog zlostavljanja), jer ostaviti ih ovako i u fazonu "jbg, nije naše da se miješamo, ko zna šta je u pitanju, joj komplikovane su to priče, to između nje i njega" je svakako na duže staze, da budem grub, pogibeljnije od bilo koje alternative koja uključuje podršku za razlaz ili šta već. Mislim, prva podignuta ruka u nekoj vezi je za mene crvena linija poslije koje nema nazad, možda sam zaguljen, ali za mene je to kraj bilo kakve mogućnosti nastavka priče. 

Link to comment

Slažem se, naravno, da je svaki slučaj za sebe i da su to sigurno komplikovane priče, ali svakako treba podsticati hrabrost i sve drugo što je potrebno da bi se žene što prije iskobeljale iz tih toksičnih veza (pa i muškarci, mada tu uglavnom nema fizičkog zlostavljanja), jer ostaviti ih ovako i u fazonu "jbg, nije naše da se miješamo, ko zna šta je u pitanju, joj komplikovane su to priče, to između nje i njega" je svakako na duže staze, da budem grub, pogibeljnije od bilo koje alternative koja uključuje podršku za razlaz ili šta već. Mislim, prva podignuta ruka u nekoj vezi je za mene crvena linija poslije koje nema nazad, možda sam zaguljen, ali za mene je to kraj bilo kakve mogućnosti nastavka priče. 

 

Slažem se, s tim što proces podsticanja žene da napusti nasilnika obično nije jednostavan i zahteva dosta strpljenja, pa zato i bližnji često dignu ruke (a nasilnik se najčešće potrudi da je izoluje koliko može). Šira zajednica/društvo nisu dovoljno senzibilisani na problem nasilja u porodici, podrška je sve samo ne dovoljna, iako se u poslednje vreme više govori o tome. 

Uopšte nisi zaguljen po pitanju dizanja ruke. 

Link to comment

Mi tog Lukasa ovde a i većina civilizovanog srblja doživljava kao seljačinu,džibera,narkomana ali on je tupavoj omladini Srbije idol,anti-junak,likčina,carina,čika Kure....

Ovakvi textovi po tabloidima samo će dovesti do povećanog porodičnog nasilja ,ljudi će za svoje postupke tražiti alibije na naslovnim stranicama,spodoba će biti glavna

zvezda narednih nekoliko meseci

 

A terorisanje *selebritija* između sebe,fizički i tabloidno,uopšte ne doživljavam kao sukob u kome ima žrtava. Na primer ova Lukasova,Dabovićka ili ona što je šamarao voditelj pinka znale su u šta se upuštaju,

sve to koriste kao svoju promociju,nekoliko masnica je u opisu posla. 

Link to comment

Kod percepcije lukasa je bitno napomenuti da je on juce u udarnom terminu na pinku u jutarnjem i na portalu blica dao dva "potresna" intervjua sa sve suzama, gde je ispricao svoju licnu potresnu dramu, u kojoj je on zrtva svoje zene i urednika reketaskog kurira koji neometano divlja po srbiji. I ogradio se od nasilja, podržao zakon i zene, samo je u njegovom slucaju upitanju cista namestaljka.

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Namestio mu je neko da isutira zenu?  :frust:

 

Mislim da nisam bio jasan - svakako sam za kaznu za ovog krimosa presvucenog u pevaca ali mi fali empatije ka doticnoj, to je sve. Da se taj pravi fin a u kuci nju mlati pa da razumem. Znala je kakav je, nije joj smetalo dok se drogirao, bavio kriminalom i po drugima gazio a sada kad je nju dohvatio place. Nek place ko je jebe. 

Edited by Shan Jan
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...



МОЈА БАКА ДАНИЦА И ФЕМИНИЗАМ


Моја бака Даница родила је десеторо деце, најчешће у паузи између копања њиве. Од државе није добила – нити тражила – ни динар. Наравно, није знала за никаква трудничка боловања.


А данашње жене када роде једно дете сматрају да су хероине достојне обожавања. Чим затрудне оду на двогодишње боловање. Боловање од чега? А онда још кукумавше ако не добију целу плату него сaмо њен већи део. Кажу да је то је „дискриминација”. Отакада је „дискриминација” то што се не ради, а добија плата? Ја бих то пре назвао привилегијом. И резултат те размажности трудница је тај да старимо и изумиремо.



Што више „родног” феминизма, то мање рађања деце. Идеологија „родне равноправности” подстиче жене да буду све само не оно за шта их је природа створила: мајке. Оно што је природно и нормално феминисткиње женама представљају као нешто ненормално и неприродно. Идеологија „родног” феминизма је отуђила наше жене од њихове исконске и инстинктивне „родне” улоге, а то је да буду родитељке.




Link to comment
  • 1 month later...
Quote

Met Defends Suggestive Painting of Girl After Petition Calls for Its Removal


Photo
05Balthus-blog427.jpg
“Thérèse Dreaming” (1938) by the painter known as Balthus.Credit Jacques and Natasha Gelman Collection, 1998

The Metropolitan Museum of Art will not remove a controversial painting by the French painter known as Balthus from public display.

The painting, entitled “Thérèse Dreaming” (1938), depicts a young girl in a suggestive pose that leaves her underwear visible.

An online petition containing over 8,000 signatures on Monday urged the museum to rethink its decision to include the painting in its offerings.

“Given the current climate around sexual assault and allegations that become more public each day, in showcasing this work for the masses, The Met is romanticizing voyeurism and the objectification of children,” it reads.

In reference to the museum’s decision, the Met’s chief communications officer, Ken Weine, said, “Moments such as this provide an opportunity for conversation, and visual art is one of the most significant means we have for reflecting on both the past and the present and encouraging the continuing evolution of existing culture through informed discussion and respect for creative expression.”

The petition’s author, Mia Merrill, suggested that the painting be replaced by a painting by a female painter from the same time period as Balthus, who died in 2001.

Ms. Merrill also insisted she was not trying to encourage censorship. “But the blatant objectification and sexualization of a child is where I draw the line,” Ms. Merrill said by phone on Friday.

“Thérèse Dreaming” is not the only painting by Balthus, born Balthasar Klossowski, that portrays girls and adolescents in a controversial manner. “Girl with Cat,” which is on view at the Art Institute of Chicago, uses the same subject and pose as “Thérèse Dreaming,” while his painting “Young Girl in a White Shirt” shows a teenager with her breasts exposed.

Ms. Merrill said that she was not creating petitions to remove any other paintings by Balthus nor was she planning, at the moment, to protest any other works.

zalosno sto su joj uopste odgovorili

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...