Jump to content
IGNORED

Airbnb u Srbalja


yolo

Recommended Posts

Otvaram topić za razmenu iskustava i informacija vezano za to koliko je Airbnb biznis u Srbiji i posebno u Beogradu.

 

Primećujem ogromnu ponudu mada ne naročito zanimljivo diverzifikovano, uglavnom kako se odavde zamišlja šta bi stranac voleo. 

 

Oni koje znam da su u ovome, neki se žale, neki su postavili sistem koji održivo fukncioniše uz veće prihode nego od standarnog rentijerstva uz naravno više posla i drkanja.

 

Šta znate, šta radite, šta bi ste radili? Koja je idealna veličina stana, koje lokacije najbolje prolaze? Koliko se može zaraditi?

Link to comment

Iz korisničkog ugla imao sam jedno iskustvo i bilo je dobro. Profi vlasnik, nema laži nema prevare (tako je i bio opisan u komentarima). Kada smo se pozdravljali ostavio mi vizitku i kaže ako si zadovoljan sledeći put me cimni direktno i radimo mimo Airbnb, dobićeš naravno bolju cenu.

 

Primetio sam ne mali broj ljudi koji u ponudi imaju po 5-6 stanova u centru Beograda, rade i na Airbnb i na Booking.com.

Link to comment

Meni je velika misterija kako uz ove cijene izdavanja na dan u Beogradu iko ista zaradi. Pogotovo ljudi koji unajme stan da bi ga izdavali. Najstrozi centar, ali stvarno, 70m do Knez Mihailove, prostrana, osuncana, opremljena garsonjera 25 evra/noc. :ph34r:

Link to comment

Pretpostavljam da je ta garsonjera 250-300 evra. Na to ide jos Infostan 35 evra, struja, kablovska, internet, pranje, peglanje i ciscenje poslije svakog gosta.

Link to comment

Pretpostavljam da je ta garsonjera 250-300 evra. Na to ide jos Infostan 35 evra, struja, kablovska, internet, pranje, peglanje i ciscenje poslije svakog gosta.

 

Pa verovatno se biznisom bave oni koji vec imaju stan.

Link to comment

Pa verovatno se biznisom bave oni koji vec imaju stan.

U ovom slucaju ne.

Takođe i ja sam čula za lika koji iznjmljuje jedno 7 gajbi, nijedna njegova, sve na korak od Trga. Bazu je gradio postepeno, lovi dobre ponude, zakupljuje stan i do tri godine unapred pa dobije bolju cenu, bira stanove gde ima da se uloži malo, pa to prebije cenom zakupa i sl. Sad čujem da se bacio i na okolinu kliničkog centra, sobe na dan, za porodice koje prate bolesnika, tu gajbu ne mora da specijalno da picani.

 

Inače u lokaciji je sve.

Od ljudi koje lično poznajem, dobra drugarica preko airbnb izdaje Petrovaradin Gradić, metar od tvrđave i ide dobro (stan je njen).

Drugi primer gajba na uglu Maksima Gorkog i Južnog bulevara. Popunjenost maks. 10% meseca i pored male cene. Jedva pokrivalo račune, a mnogo zezanja oko gostiju. Na kraju izdata za kirijicu i to ispao bolji posao.

Link to comment

Mislim da je bila tema o airbnb negde vec. 

 

Ja sam u prici sa Airbnb jos od 2012 i recimo da je taj period plus 2013 bilo najisplatljivije jer je malo ljudi i znalo za sajt a kamoli ga koristilo. Sada vec ima gomila stanova na sve strane sa nekim suludim cenama pa je i manje isplativo ali u slucaju dobre lokacije pre svega, i dalje bude duplo bolja zarada nego li preko kirije. 

Lose strane:

1) Treba uvek imati nekoga ko moze da uleti i pocisti, preuzme i da kljuceve kada treba, pogotovu kada se dese preklapanja pa bi gost da ostane do 12 a naredni bi da udje u 10.

2) Prevelika ponuda koja je bukvalno satrla cene.

3) Nije airbnb ali jeste Booking, koji funkcionise malo drugacije po principu kes na ruke. Problem sa tim je sto nema cvrstih garancija da ce ti se osoba pojaviti na vratima pa mogu lagano da te ispale a ti zablokiras datum koji bi inace izdao na Airbnb.

 

Dobre strane:

1) Zarada je bolja i sigurnija jer ne moze da se desi da gost napravi racun ili da pobegne a ne plati.

2) 95% gostiju su sasvim kul i pristojni i sa njima nema nikakvih problema.

3) Sa vremena na vreme se desi da uleti neko na duze npr 2-3-4 meseca po sasvim suludo dobroj ceni

4) U slucaju da su tu tvoji gosti ili ti je gajba potrebna za sta god uvek mozes da tu ukalkulises u kalendar.

 

Bonus: Veca ponuda nije samo u Srbiji nego globalno tako da kada se putuje definitivno se isplati ici prkeo Airbnb.

 

Ukratko ima smisla izdavati od Vracara do Kalemegdana i eventualno blizu mosta i oko Arene. Sve ostalo bez obzira na uredjenost stana jednostavno nema preterano smisla.

Link to comment

sta ti je taj booking.. neki drugi sajt ? opcija kes na ruke ne postoji na airbnb-u koliko znam... ja bih to radije, ionako su mi opcije da moze da se otkaze i poslednjih 24h... 

Link to comment

Booking.com

 

Ide kes na ruke pa posle na mesecnom nivou ti karticom placas nazad bookingu njihov procenat kao sto bi npr kupio nesto preko neta. Generalno mogu da prodju vece cene nego na airbnb i deluje mi da starija ekipa i dalje preferira booking ali kao sto rekoh cesce dolazi do ispaljivanja nego li na Airbnb.

Link to comment

Booking.com

 

Ide kes na ruke pa posle na mesecnom nivou ti karticom placas nazad bookingu njihov procenat kao sto bi npr kupio nesto preko neta. Generalno mogu da prodju vece cene nego na airbnb i deluje mi da starija ekipa i dalje preferira booking ali kao sto rekoh cesce dolazi do ispaljivanja nego li na Airbnb.

 

zar nemas garanciju sa njegovo karticom...?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...