Jump to content

Photo

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet

• Please log in to reply
2878 replies to this topic

#2866 gospa buba

gospa buba

Рибарница "ЛОГОС"

• Members
  • 46,330 posts

Posted 08 April 2017 - 13:48:01

Šta je ovo?
http://www.danas.rs/...na istraživanja

nishta. chekaj da vidish kako ce da otvore kanal za overheding vlade srbije na horizont i sve ce da se sredi. ne interesuju njih istrazivanja niti drzavne tajne. samo kinta ako moze da se api bez rada.

a nema mesec dana kako smo se smejali shto kinezu bilateralni mora da odobri politbiro ^_^

u srbiji sve postaje ozbiljno smeshno. narochito sad kad merkeli, mogerinovi i ostali guzenbaueri blagoslove ovaj dogadjaj, jer ne shkodi raspushtanju kosova -_-

ima da precrknem ako greshkom izmislimo superprovdnik na sobnoj temeperaturi i onda nas bata gashic sprechi da pokorimo svet :s_w:

Edited by gospa buba, 08 April 2017 - 13:50:51.

#2867 MayDay

MayDay
  • Members
  • 29,111 posts

Posted 08 April 2017 - 13:55:13

Povukli su uredbu, bilo pritiska spolja. :-)

#2868 gospa buba

gospa buba

Рибарница "ЛОГОС"

• Members
  • 46,330 posts

Posted 08 April 2017 - 13:58:29

hvala gospodu, inache bi morali na ulicu,a to je uvek smeshno, ko koshtunica sa megafonom da viche naaaarodeee moooj :lolol:

kap pre :blink:

Edited by gospa buba, 08 April 2017 - 14:08:01.

#2869 Bujodrag

Bujodrag

Šušumider

• Members
  • 8,339 posts

Posted 08 April 2017 - 15:31:34

hvala gospodu, inache bi morali na ulicu,a to je uvek smeshno, ko koshtunica sa megafonom da viche naaaarodeee moooj :lolol:

kap pre :blink:

hvala bobu, ja već zaključio da se ona šljiva što treba da natkrili sve preostale srbe skroz osušila

#2870 maharaja

maharaja
  • Members
  • 693 posts

Posted 08 April 2017 - 15:35:44

ozbiljan strani izdavach. samo da im chovek dostavi rad na srpskom, sa sobom kao jednim od autora, sa identichnim slikama i tabelama. tekst i moze da bude kakav hoce, ali nije! nisu se pretrgli oko doterivanja, prost prevod. nije da ne rade to ljudi, rade i skoro da je legalno, ali se ne zezaju sa autorima :unsure:

ceo dan ne mogu da verujem :isuse:

ovo ne mora da im dostavi autor, moze bilo ko. A ako je ozbiljan casopis, sigurno nece prihvatiti prevod vec objavljenog rada kao OK. Kao sto rekose ovde, autoplagijat.

Mislim da ne mora cak ni da im se prevodi originalni rad, samo prebaci iz cirilice u latinicu i bice dovoljno, znaju oni sta da rade dalje.

#2871 Zverilla

Zverilla

lumpenpopulista

• Members
  • 2,907 posts

Posted 09 April 2017 - 09:23:29

jbg... Srbija je avangarda sveta

pa i nije, a ni reakcije svecki poznatih casopisa nisu uvek bas po meri

dok sam se jos bavio naukom, nasao sam autoplagijat nekog nemerikanca (objavio rad na konferenciji, pa 100% isti rad u IEEE Transactions o necemu), napisao pismo editoru, poslao obe kopije sa oznacenim identicnim delovima

odgovor je bio: sve ok, nema potrebe da se bunis.

pritom, nije bio neki special edition gde su preuzeli bitne radove sa konferencija, pa da bude prihvatljivo

#2872 gospa buba

gospa buba

Рибарница "ЛОГОС"

• Members
  • 46,330 posts

Posted 09 April 2017 - 15:45:36

pa dobro, ieee je ipak sekta ^_^

#2873 Budja

Budja
  • Members
  • 14,579 posts

Posted 09 April 2017 - 23:06:40

dok sam se jos bavio naukom, nasao sam autoplagijat nekog nemerikanca (objavio rad na konferenciji, pa 100% isti rad u IEEE Transactions o necemu), napisao pismo editoru, poslao obe kopije sa oznacenim identicnim delovima

pritom, nije bio neki special edition gde su preuzeli bitne radove sa konferencija, pa da bude prihvatljivo

Zainteresovalo me ovo tvoje pa videh.

Many have said that conference submissions are typically works in progress, however in some fields such as computer science, this is not the case: conference papers are considered "terminal" publications, and occasionally such conference papers are expanded into journal papers, but the latter is optional and not typically viewed as an important step.

U mojoj oblasti objavljivanje uconference proceeding i kasnije u nekom casopisu je sasvim normalna praksa.

#2874 hazard

hazard

Rock on Prof. Freaksworth!

• Members
  • 22,539 posts

Posted 09 April 2017 - 23:32:14

Ranije je bilo prihvatljivo da se identican rad s konferencija objavi u transactions (o IEEE govorim). Ideja je bila dvostruka 1) transactions su bili "archival journals" gde su isli bitni radovi od velike vrednosti, to se svuda distribuiralo, a konferencijski zbornici se nisu tako siroko distribuirali i 2) transactions su prolazili strozi peer review, pa je to bio signal da je rad zaista dobar, ako prodje i u casopisu.

Danas je zbog elektronskog objavljivanja i publish or perish kulture to obesmisljeno, na IEEE Xplore ce se naci i rad sa najopskurnije konferencije, i zato se sada trazi 30% dodatnog/drugacijeg sadrzaja da se rad sa konferencije objavi u casopisu.  Sad tacna cifra i pravila variraju od casopisa do casopisa.

Ja sam prosle godine radio recenziju nekog rada, ubio se recenzirajuci, i onda video da je drugi recenzent samo rekao "ovaj rad je identican potpuno onom koji ste objavili na simpozijumu X, pravila kazu mora 30% vise, odbija se" i odbijen je - ko me jebe kad nisam guglao prvo

#2875 hazard

hazard

• Members
  • 22,539 posts

Posted 09 April 2017 - 23:32:50

pa dobro, ieee je ipak sekta ^_^

IEEE je najbolji u svijet :fantom:

#2876 hazard

hazard

• Members
  • 22,539 posts

Posted 09 April 2017 - 23:37:33

Zainteresovalo me ovo tvoje pa videh.

U mojoj oblasti objavljivanje uconference proceeding i kasnije u nekom casopisu je sasvim normalna praksa.

Computer Science generalno nije pod IEEE. To je ACM, ili tako nesto.

Za IEEE je pravilo 1. konferencija 2. prosireni konferencijski rad (ili 2-3 spojena) kao casopis. "Terminal" publication je rad u casopisu, koji se mnogo vise cene od konferencijskih (npr. na jacim univerzitetima se trazi kao formalan ili neformalan uslov 2 rada u casopisu da bi doktorirao), i otprilike se takodje u svakoj oblasti (energetika, telekom., elektronika, itd.) zna "poredak" konferencija, gde se objavljuju jaki radovi, gde osrednji a gde bulsit

#2877 gospa buba

gospa buba

Рибарница "ЛОГОС"

• Members
  • 46,330 posts

Posted 10 April 2017 - 06:45:01

IEEE je najbolji u svijet :fantom:

dobro, najbolja sekta usvijet :D

#2878 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 29,773 posts

Posted 10 April 2017 - 18:38:31

Gde ima to da su povukli uredbu?

#2879 Notorious

Notorious
  • Members
  • 4,148 posts

Posted 21 April 2017 - 01:44:01

On 22 April, from Oklahoma to Greenland, scientists and their champions will mobilise, and in many ways, the March for Science is already a success

https://www.theguard...ready-a-success

https://www.facebook...zanaukubeograd/