Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

e, deco, trebaju mi ideje. lik je autor jednog rada u lokalnom chasopisu pre recmo 3-4 godine, na srpskom, sa jednim autorima. ove godine se identichan rad (do nivoa 90% slichnosti, gledala sam) pojavio kod stranog (ozbiljnog) izdavcha na engleskom, sa izmenjenom listom autora, tako da njega nema, a ima nekih novih (verovatno doktorant kome treba, i profesor koji nije proveravao; profesor je ozbiljan igrach, ne verujem da bi se upushtao u kradju). ostali autori su u zaveri, ne mogu da ne znaju  <_<

 

osim pisanja izdavachu i chekanja da se ovde formira chetnicki™ komitet***, u chiji domen ovo spada, koje su putanje raskrinkavanja i blacenja bivshih saradnika kod nas. mislim, teshko da se danas ijedan lopov moze kvalitetno oblatiti, ali red je da se proba <_< 

 

 

 

*** etichki ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Ako je izdavac strani, pa jos i ozbiljan, pismo izdavacu sa sve skretanjem paznje; reagovace 100%, moraju.  -_-

ozbiljan strani izdavach. samo da im chovek dostavi rad na srpskom, sa sobom kao jednim od autora, sa identichnim slikama i tabelama. tekst i moze da bude kakav hoce, ali nije! nisu se pretrgli oko doterivanja, prost prevod. nije da ne rade to ljudi, rade i skoro da je legalno, ali se ne zezaju sa autorima :unsure:

 

ceo dan ne mogu da verujem :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

jbg... Srbija je avangarda sveta

ove nedelje me je avangarda sveta u nauci minimum 2x podstakla da nekim licima pozelim ozbiljno zlo. shto mi se ranije nije deshavalo <_<

Link to comment

ove nedelje me je avangarda sveta u nauci minimum 2x podstakla da nekim licima pozelim ozbiljno zlo. shto mi se ranije nije deshavalo <_<

 

znam, tesko je biti avangarda, nekad kosta i glave  ^_^

Link to comment

e, deco, trebaju mi ideje. lik je autor jednog rada u lokalnom chasopisu pre recmo 3-4 godine, na srpskom, sa jednim autorima. ove godine se identichan rad (do nivoa 90% slichnosti, gledala sam) pojavio kod stranog (ozbiljnog) izdavcha na engleskom, sa izmenjenom listom autora, tako da njega nema, a ima nekih novih (verovatno doktorant kome treba, i profesor koji nije proveravao; profesor je ozbiljan igrach, ne verujem da bi se upushtao u kradju). ostali autori su u zaveri, ne mogu da ne znaju  <_<

 

osim pisanja izdavachu i chekanja da se ovde formira chetnicki™ komitet***, u chiji domen ovo spada, koje su putanje raskrinkavanja i blacenja bivshih saradnika kod nas. mislim, teshko da se danas ijedan lopov moze kvalitetno oblatiti, ali red je da se proba <_<

 

 

 

*** etichki ^_^

 

Ne bih previše računala na ažurnost etičkog komiteta. 

Najsigurnije je prevesti prvi rad sa srpskog na engleski, ubaciti  ga u neki od programa za proveru plagijarizma (dobiti procente i ostale pokazatelje) i poslati dokaz uredništvu časopisa, koje će morati da povuče rad i objavi razloge za povlačenje. 

Link to comment

Ovaj, a sto nisu ukljucili i original autora? Koji andrk se izlazu toj vrsti rizika?

 

Jedino ako je autor izasao iz nauke i boli ga patka da objavljuje vani i rekao im radite sta hocete.

U suprotnom, da su autora zvali a ovaj reko to nije moralno, opet bi bilo suicidalno da nastave.

Link to comment

Ovaj, a sto nisu ukljucili i original autora? Koji andrk se izlazu toj vrsti rizika?

 

Jedino ako je autor izasao iz nauke i boli ga patka da objavljuje vani i rekao im radite sta hocete.

U suprotnom, da su autora zvali a ovaj reko to nije moralno, opet bi bilo suicidalno da nastave.

mislim da su autora prethodno izbacili s posla i usrali mu se u zivot i karijeru. nikad ne biva samo jedno. nije im odobrio, resursi su bili njegovi, i njegovih kontata. ima tu vishe sveta koji je ispao sa spiska. suicidalno jer im se moze. plus je u multidisciplinarnim stvarima situacija, tako, fluidna, lako lete doprinosi i glave...

 

ja sam mrtvu zenu pisala na radove pola godina, bilo je produktivno doba, a softver je bio njen. smrt je bila sporedna za autorstvo.

 

Rad na engleskom je autoplagijat/plagijat, to što su izostavili jednog od autora je manji problem.

 

bogami je veci. personlno. izbacili su vaznijeg uchesnika. Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...