Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

s obzirom na današnju vest danasa da ovaj planira da preuzme ključeve kraljevstva oko 20. juna, koliko su realne najave da će novi konkurs biti raspisan oko 15. juna, ili, još gore, sredinom jula? 

 

 

Link to comment

Imajući u vidu da od završetka konkursa do odobravanja i započinjanja projekata treba nekoliko meseci, ne verujem da je realno da  započnu novi ciklus krajem godine. Mada, s njima se ništa ne zna. 

Link to comment

s obzirom na današnju vest danasa da ovaj planira da preuzme ključeve kraljevstva oko 20. juna, koliko su realne najave da će novi konkurs biti raspisan oko 15. juna, ili, još gore, sredinom jula? 

oni ce do kraja meseca navodno raspisati neshto. to ce biti ili konkurs ili fejk konkurs koji treba da odglumi izveshtaj i aneks, poshto dalje ne moze bez aneksa. neshto kao generalna proba, da ne izgleda da se ne radi nishta. naci savet za nauku je navodno prechistio prethodni pokushaj konkursa od budalashtina (tipa kog dana kog meseca ce biti objavljen koji rad sa tachno kojim autorima i shta ce tachno pisati u njemu ili bodovanja finansijskog plana i slichno) i nova verzija proshlog pokushaja je navodno poznata. koje su shanse da se shta od toga realizuje do kraja juna, pitanje je. ima isto vrlo jasan namig iz ministarstva da oni nemaju pojma ko ostaje ko odlazi kad kljuchar preuzme kljucheve i da im se u smislu konkursa najradije ne preduzima nishta, ako uspeju u toj nameri. teorijski, ako bi uspeli da raspishu do juna, mogli bismo lagodno da startujemo u januaru. ostaje josh to pitanje odnosa domace i medjunarodne recenzije, koje nikad nije razresheno (jer su potrebni referiji koji oce da rade for fri, a to su u proshlom pokushaju bili iskljuchivo kinezi. al dobro, to ce bogotac da voli, to su njegovi najbolji novi prijatelji)

Edited by gospa buba
Link to comment

hvala! ludosti abortiranog konkursa nisu ništa manja od ludila akademske vrhuške, pošto su neki već preventivno zabranili korišćenje godišnjih odmora preko leta.

Link to comment

dobro, to sam svesna, da cu pisati proshlogodishnji poslednje dve nedelje juna, a da cu ga koristiti u julu, to nije problem.

 

ne mora niko da me tera ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

stigla danas recenzija, malo sam zatečena jadnošću (m21 časopis)

 

Reviewer #2: It is a straight forward study with no obvious objections to the protocols, experiments and results obtained and interpreted. However, there are some clarifications/revisions needed to be in line with modern research, and these are:

...

3. It will be useful to cite 2-3 reference from previously published papers dealing with similar issues in the journal XY, specially from 2016, 2017, which is helpful for the journal citations. The same group had published another paper in the journal XY in 2014, maybe you can cite that also. But please find some relevant papers from 2015 afterwards.

Link to comment

@kelt

da zamoliš nekog ko ume u matlab?

pogledaj i ovi šta nude https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5118625/ (HRVanalysis is available free of charge for non-commercial use only (Freemium license, November the 9th 2015, under the number IDDN.FR.001.470001.000.S.P.2015.000.30000). Interested persons can download the software from the Web page at: https://anslabtools.univ-st-etienne.fr. Registration is requested so that users may be kept informed of free software updates.)

ili ovo: http://www.kubios.com/hrv-standard/

(oba traže neku registraciju za download, nadam se da nije ćorak)

Link to comment

Beyonce, problem je sto meni treba tzv. QT interval, a svi postojeci softveri rade sa RR u smislu HRV analize. Sustinski, isti plot ali se mozda SD1 racuna drugacije i drugaciji je timeframe.

 

Kubios sam probao, ali mi daje mnogo velike varijacije. U radovima za moju populaciju se SD1 krece oko 4-5, a u njemu mi izadje 27 ms. Sad, ili mi ne valja uzorak ili analiza.

Link to comment

stigla danas recenzija, malo sam zatečena jadnošću (m21 časopis)

 

Zasto zatecena? Ovo je standardna praksa vec godinama.

 

Rad vam je super, ali citirajte jos radova iz naseg casopisa jer impact factor.

Link to comment

Zasto zatecena? Ovo je standardna praksa vec godinama.

 

Rad vam je super, ali citirajte jos radova iz naseg casopisa jer impact factor.

 

ne znam, nama nije standardno. dešavalo se da recenzent sugeriše da se citira neki konkretan rad (njegov, verovatno), ali ovako otvoreno zapomaganje daj nešto bilo šta (i to nekoliko komada), do sada se nije desilo. i još ugledan časopis sa pristojnim IF. što je najgluplje, uopšte ne mogu da nađem nekoliko ref u tom časopisu posle 2015. kojima bih našla odgovarajući kontekst u našem radu.

s druge strane, kakvih sve odvratnosti ima na sceni (domaćoj i stranoj), ova pojava je još i benigna. samo nekako jadna

 

@ kelt

nemam pojma, u par radova koje sam pogledala (vrlo površno) ne navode poseban softver za konstruisanje plotova od QT, već isto plotuju RR ili QT.

međutim, to nije moja oblast i ti najbolje znaš. nadam se da ćeš brzo rešiti svoj problem :)

Link to comment
  • 1 month later...

Dadoh danas otkaz. Bilo lepo na ovom poslu, svasta se dozivelo i naucilo. Ali privremeni ugovori su za mene pre svega bili izvor anksioznosti. Od oktobra, Francuska i stalna pozicija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...