Jump to content
IGNORED

Mercedes


nesha taxista

Recommended Posts

Početak priče:Krajem 19. veka su Gotlib Dajmler i Karl Benc nezavisno jedan od drugog izumeli prve automobile s motorom s unutrašnjim sagorevanjem. Negde se oni vode i kao prvi automobili uopšte, ali to u osnovi nije tačno, objasnio sam na drugom mestu i zašto. Svejedno, baš njihovi automobili su imali motore kakvi se koriste i danas. 1900. je bogataš Jelinek naručio od Dajmlera 36 komada. Ko ima para može i ime da bira, pa je Jelinek smislio da se zovu Mercedes. On se pored ostalog bavio i trgovinom automobilima, pa je po njegovoj ideji 1902. godine zaštićeno ime Mercedes za celu produkciju. 1909. su smislili zaštitili onu trokraku zvezdu, koju ovde neki zovu ''nišan''. Ujedinjenje s Bencovom firmom se desilo 1926. i od tada se cela stvar zove Dajmler - Benc.Na ovoj temi će biti predstavljeni razni modeli iz različitih perioda, a počeću s mojim omiljenim aktuelnim CLSspoilery_mercedes_cls_001.jpgMercedes-CLS-350-hinten_high.jpgmercedes-cls-concept-19.jpg112_0505_firsttest_04z%202006_mercedes_benz_cls500%20interior.jpgEvo i posebne verzije:05TheReggieBushMercedesCLS_1.jpgMotori od 3,5 do 6,3 litara u tuniranim verzijama. Snaga - samo je nebo granica ...Inače obožavam koncept sportskih limuzina, a ovaj model mi baš ''leži''.Zašto ljudi vole Mercedes? Razni su motivi, od toga da se bude ''neko'' do istinske želje za dobrim automobilom. Mercedes je upravo to, standardno dobar i kvalitetan automobil kome ništa ne fali. Nije on ni najbrži, ni najdugovečniji, ima i skupljih i ekskluzivnijih, ali on zapravo ima sve to. šta mislite o ovom automobilu? Da li biste ga kupili? Da li možda već jeste? Ja sam imao jedan stari, veoma davno, lepo me je služio i u njemu sam proveo lepe trenutke, ne samo vozačke...

Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    19

  • nesha taxista

    15

  • dig_chohano

    14

  • woodooinstalater

    8

Oduvek drulovao na staru SL Klasu. Iz prve (i najlepše) serije Mercedes 190 SL:37608773ji4.jpgi naravno, legendarni 300 SL:mercedesbenz300slcoupejar3.jpgfsh0106ip9.jpgfsh0115gq3.jpgInače, trenutno je aktuelna peta genracija... a u najavi model za 2009-u:merc11111be0.jpg

Link to comment

A klasa, druga generacija, vozila je 3 godine, prodala po sjajnoj ceni jos uvek mi se zena kojoj sam prodala kola javlja da mi kaze kako je zadovoljna automod svih malih auta na marketu bila je najboljaZacudjujuce cena odrzavanja je relativno visokatek za poredjenje - i popravka limarije i normalno odrzavanje (bar ovde) skuplje za 20-30% nego sto sad placam za CayenneI garaza izgubila svoj nekadasnji odnos prema klijentima sto je i normalno, sve je vise klijenta pa je after-sales izgubio na ekskluzivnosti a postao malo traljav ali to je verovatno samo ovde tako.

Link to comment

Ima mnogo modela koje volim, ali ovaj zauzima posebno mesto:766573.jpegMercedes%20450sl.JPGX_1978_MercedesBenz_450_SL_06242007065232_18212.jpgSerija SL proizvodila se od 1972. do 1989. pod oznakom R107. To ga čini najdugovečnijim modelom. Ugrađivani su motori sa 6 i 8 cilindara, 2,8 - 5,0 l, snage 177-240 ks.

Link to comment

U to doba i model s 4 sedišta je izgledao je potpuno isto, samo je bio duži:76mb23026-1.JPG1975%20Mercedes,%20450%20SLC.JPGIznutra su oba izgledala ovako:W107%20450SLC%205.0-02.jpgVodili su i aktivan trkački život:150_p1g.jpgUpravo sam ovu sliku imao u avataru nekada davno na drugom mestu. Model SLC ipak nije proizvođen paralelno sve vreme s SL, nego ga je 1980 zamenio model SEC, rađen na bazi tad aktuelne limuzine W126Mercedes-500-SEC-oKkB1.jpg

Link to comment

Mercedes iako etabliran kao gospodska limuzina ima veliki broj specijaizovanih tunera. AMG i Brabus su najpoznatiji, ali da vidimo još neke:AsmaASMA-Mercedes-Benz-S-Class-.jpgI onaj gore CLS je iz te kuhinje.Kleeman 1195133546kleemanml63mahq7.jpgModel ML63K ima čak 800 ks! Brzina mu je limitirana na 300km/hLorinser lorinser_l55rs5.jpgOvo je model L55 RS. Spolja skoro kao serijski, a ispod lima...Ima toga još ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...