Jump to content
IGNORED

The Man In The High Castle


Bustin

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    9

  • noskich

    6

  • porucnik vasic

    5

  • Meazza

    5

sad se prisećam finiša druge epizode i u pitanju je prilino sranjce jer mi je u glavi scena gde japanci puštaju frajera iz zatvora.

 

epizodu je izvadio gestapovac koji je ukrao šou za sada. realno.

Link to comment

Odgledao Coveka u visokom dvorcu na amazonu. 10 epizoda je previse, ali opet, nije lose.

 

"Progresivci" i buljavi novinari, horda majmunolikih umobolnika predvodjena Kuomom, koji su digli hajku na seriju, zabranjujuci amazonu da je reklamira po NYC k'o da je ekranizovani Majn kapmf, mogu da ga puse.

Boze, gde ja zivim... :frust:

Link to comment

ma da nije malo neukusno da se vozovi dekorisu sa zastavama nacista? to je za mene shock-jock marketing i jezim ga se. postoji milion drugih, kreativnijih, nacina da se serija reklamira.

Link to comment

Naravno da je namera bila da se šokira, s tim što verovatno nisu ni očekivali od običnih ljudi da prepoznaju o čemu se radi (nisu svastike i lobanje, samo tamo neki crni orao i sl.) nego su znali da će lokalne vlasti da im zabrane taj vid reklame, što generiše još efikasniju word-of-mouth reklamu... koja ne košta ništa.

Link to comment

2EC194F900000578-3331485-The_seats_of_th

 

O ukusima se moze pricati, o sok efektu takodje... Ono sto mene nervira je da su se novinari digli na noge sve uzvikujuci Promocija fasizma! na sav glas, Brisite to!

A oni bi kao trebali da su nacitani i upoznati s onim o cemu pisu, ako vec obican puk koji bloguje i instagramuje slike u neverici nema blage veze ni sa cim.

I ko jebe slobodu govora...

Jos su i MTA naguzlili sto su uzeli pare za reklamu. Lov na vestice u punom zamahu, Slobina BoliKita da im pozavidi :yucky:

Link to comment

pa ovo i jeste promocija fasizma. ajd sad zamisli da su tu graficke slike zrtava silovanja, nasilja nad decom, ili fotke crnaca po zatvorima

 

a neonacizam zadnjih par godina u usa dozivljava vrhunac svoje moci.

 

da nam se ti malo njujorcanine bolje informises o nasoj lepoj americi u kojoj je sve toliko trulo da joj se blizi vreme transformacije. valjda cemo uskoro postati leptirici jer ova hibernacija iz gusenice poprilicno dugo traje i polako se raspada.

Edited by mustang
Link to comment

Van tih marketinskih zavrzlama, vredi li to gledati?

 

Meh. Ja skinuo i nameravam da odgledam do kraja ali nešto me ne vuče previše, jedva sam do treće epizode dogurao.

 

Ubedljivo najgluplje do sada je insistiranje na tome da su nacisti bili izrazito antihrišćanski nastrojeni - Biblije su zakonski zabranjene u Nazi Americi, dok istovremeno sa nekim tamo crncem opušteno pričaju o tome zašto Kuran zabranjuje svinjetinu, dakle to je OK.

 

Pomenuo je neko već da je najbolji deo Obergruppenführer John Smith, čovek stvarno ubedljivo radi posao.

Link to comment

šmira epskih razmera, na nivou b na c produkcije. za žaljenje je samo što je potencijalno dobra priča.

malo podseća na otadžbinu roberta harisa. i istoimeni film sa rutger hauerom.

Link to comment

ja odgledo prve dve i uopste nisam prezadovoljan.

ne znam ocu li nastavljati, ne verujem. 

vec su, koliko sam mogao zakljuciti, pogubili neke glavne ideje iz knjige, na primer, ne vidim da su igde nagovestili da se ne radi ni o kakvoj alternativnoj istoriji, vec o paralelnoj realnosti (a potraga za realnoscu je, reko bih, veciti dikov motiv), zatim, cini da ce da padne jos jedno velicanje slobodarske amerike, cega kod dika nema ni u tragovima, i jos stosta. 

nekako mi dosad najvise lici na ekranizaciju vendete, dakle, blagoreceno neubedljivo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...