Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Doterao Punišu do kraja, meni je ovo sasvim dobro. Dosta je brutalna serija, ali i vrlo down-to-earth, nema supermoći, meta-ljudi i drugih gvozdenih pesnica, čuvara hrama svetog palca. Iako je deo celog tog Netflix univerzuma Marvel serija, mislim da komotno može da se posmatra i kao samostalna priča.

 

Radnja je spora, ima dosta ovoga što Mos priča - dugih scena konverzacija random likova na random temu. Takođe to ne podnosim, Netflix je počeo baš da preteruje sa time, ne sećam se da li je bilo toliko toga u DD1, ali recimo sad poslednja serija - Defenders - se svela samo na to, uz malo usputne akcije. Punisher nije puno drugačiji, nema konstantnog i neprekidnog pičvajza, ali čini mi se da ovde taj ritam sporo-akcija-sporo radi dobro zato što imamo 4 bitna lika čiji se karakteri konstantno produbljuju kako serija odmiče. Nijedan fajt nije ravan onome što smo videli u zatvoru u DD2, ali ima scena koje su brutalnije i bodycount je na poprilično visokom nivou. Negativac je dobar, a ima perspektive da bude još bolji.

 

Mislim, da se ja pitam, ova serija bi bila konstantan shootdown od 10 epizoda, jer to je to pravi stripski Punisher, ali ja se ne pitam ništa, i ovo nije to, ali radi i to radi jako dobro.

 

Pišem u spojlerima za svaki slučaj, ako neko još prati a neće da mu se otkriva bilo šta.

 

 

 

- ovo je u suštini origins priča bez onog glavnog događaja koji je pokrenuo sve, koji smo videli u DD2 i delom ovde kroz flešbekove

- Micro je poznati stripski lik, takođe sidekick Castlea koji, pa radi isto što i ovde - obezbeđuje informacije o panišment akcijama, uz to mu i pravi neka oružja, kao Q u 007

- Jigsaw je arhineprijatelj Punishera, i mislim da je ovde vrlo dobro odrađen razvoj odnosa između njih dvojice i napravljen odlična postavka za narednu sezonu

- zaplet mi se čini sasvim ok, nije previše banalan ali opet nije ni prekomplikovan zbog širokih narodnih masi, nego onako taman, krimi priča

- vrlo sam oduševljen što se Karen Page pojavljuje u ograničenim količinama. Užasno mi je iritantna, a bilo je priča da će biti jedan od glavnih likova

- za moj ukus ima premalo lubanje i nema ja nijedna onako klinački ložačka scena, odnosno ima ih par ali su odrađene mnogo realistično pa nema puno prostora za loženje

- iznenađujuće je malo likova koji mi idu na k, obično ih bude više u sezoni od 13 epizoda. I mislim da su to odlično tempirali, nijednog lika van 4oro glavnih nema previše pa stoga nijedan ne premaši nivo tolerancije

 

 

Link to comment

Arrow sezona 6 je dosad imala par zanimljivih epizoda zahvaljujuci, naravno, Sladeu Wilsonu. Ono njegovo masakriranje Sakala je bilo bas simpaticno. Nesto nisam siguran da ce ostatak sezone biti i blizu pete sezone. Natrpali su hrpu negativaca (Black Siren, Dragon, Hayden James, Kane Wolfman) no bice opet smaranje sa Oliverom i Felicity. Da bar Diggle opali novu Black Canary, ali bojim se da je to previse out of the box za scenariste Arrowa.

Link to comment

I dalje gledam ali jednim okom

Slade, ti li si? :huh: :D

 

Ma dobro, razbibriga i sve to. Meni su odlicne bile prve dvije sezone, u trecoj ona borba sa Ra's-al-Ghulom je komotno mogla biti kraj serije jer je nakon toga bila smece do pocetka 5.sezone. 4.sezona je cisti uzas.

 

Kad smo vec kod uzasa - The Flash je preskocio ajkulu big tajm.

Link to comment

Gledao JL juce. OK film, ocekivao sam dosta manje pa sam dobio i preko toga. Imam utisak da su ubacili vise saljivih replika nego sto bi trebalo, ali ne zameram previse, ne smeta toliko iako deluje da su na silu odstupili od malo mracnijeg DC stila ka Marvelu. Posle otisao do rotten tomatoes cisto da se uverim koliki su bednici i uporedio kriticarske ocene JL i Thor Ragnarok, smesni su. 

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Ja RT više posmatram kao merilo tehničke kompetencije filma. Kod marvela je tu uvek sve kako treba, pa otud i ok ocene i kad je film malo dosadnjikav i milion puta već viđen (ne mislim na ragnarok, nisam gledao ali taika waititi je ogroman car generalno). Jedini DC u tom fazonu do sad je WW, i taj film je dobio bez problema nekih 90% na RT koliko se sećam. Sve ovo ostalo je generalno manji ili veći shit show. Mogu da prihvatim da neku u tom shit showu vidi više ambicije i originalosti nego kod marvela (nije neki podvig), ali i dalje svaki od tih filmova ima mali milion problema i stvari preko kojih objektivno nije lako preći.

 

 

A i ja svima preporučijem metacritic pre RT-a, bolji je njihov algoritam

Edited by Ruxin
Link to comment

Gledao sinoc Justice League. Tuzan sam i besan. Warner Bros. je aktivno upropastio film. Samo kad se pogleda sta je sve izbaceno iz filma da bi ispunio zadat limit trajanja od dva sata, muka me hvata.

 

Nije film negledljiv, ali je otprilike kao oni animirani filmovi samo sa zivim glumcima. Sto nije nuzno nesto lose, samo sto tome nije bilo mesto u nastavku filmova Man od Steel i Dawn of Justice.

 

Odoh u neki cosak.

Odgledao i ja sinoc, meni bilo sasvim ok, onako brainless zabava, sve lepo i šareno, jednostavan zaplet, random negativac, puno CGI-ja. Stvarno deluje kao oni animirani filmovi, s tim sto je meni to i ok i tako i treba da izgledaju ovi filmovi - fun and gun. Ono, gledamo nadljudska bica kako spasavaju svet, nema tu bas puno prostora za neke mudre zivotne istine i duhovne drame. Nolan je pravio Betmena u realisticnom svetu i to je druga prica, ali ovo sada kuda su krenuli i DC i Marvel, pa, mogu da pokusavaju i uspece im svaki sesti film, ili da batale i udare po kokicama kao sto ja mislim da treba. Uostalom, to je razlog zasto Thor3 uspeva kao film a ovi pre njega i nisu bas.

 

Ono sto mi se ne svidja je sto su Bafflecka okrenuli za 180, sad je i on witty zajebant, mislim da nije moralo da ide toliko u kontru, ne bi nista falilo da i dalje bude drkadzija kao sto Betmen jako cesto i jeste. Puno je prostora da drugi preuzmu taj comic-releif deo.

 

Sto se tice WB, potpuno se slazem, apsolutno nadrealno sta su uradili, cak ne razumem ni razloge iza njihove odluke. Film uvodi tri nova lika, pravi postavku za buduce JL filmove, odnose izmedju likova i jos mnogo toga, bar 2 i po sata je moralo da traje. Ono, po vidjenom ispada da je Atlantida jedan bunar sa pet do deset malih sirena koje tu bleje, spavaju ispod kamena, sta li.

 

Nadam se da ce biti extended verzije, mislim da cu to da iscekujem vise nego sam film.

Link to comment

Hulu početkom ove nedelje izbacio prve tri epke od Marvel's Runaways. Seriju rade oni što rade/radili The OC, Gossip Girl, Dynasty (2017.). Za sada je ok, više manje spada teen serije, ali zanimljiva misterija oko ovog kulta.

Link to comment
On 21/11/2017 at 6:07 PM, ArleKino said:

Kad smo vec kod uzasa - The Flash je preskocio ajkulu big tajm.

Sta znaci preskociti ajkulu? :D

Prestao sam sve da gledam, kako sam skapirao ove nedelje idu one crossover epizode iz sve 4 serije? Ne znam vredi li cimati se oko toga.

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Prestao sam sve da gledam, kako sam skapirao ove nedelje idu one crossover epizode iz sve 4 serije? Ne znam vredi li cimati se oko toga.

Ne pratim ni ja, ali pomislih da ce ovo necemu valjati. Ispade sapunica sa nacijima. :34_rolling_eyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...