Jump to content
IGNORED

Turska zasluzuje EU


iDemo

Recommended Posts

Ha, upravo radis isto sto i navodno ugrozen muslimanski narod sirom EU. Od svih navedenih razloga (o kojima se moze i sire diskutovati) ti izvlacis za tebe najvazniji, religijski. Naime, za svaku akciju policije npr. u Francuskoj protiv kojekakvih huligana, ako su kojim slucajem i muslimani, islamska zajednica ima odgovor u masovnim dobro organizovanim protestima (citaj, huliganisanje na kvadrat) u cilju 'zastite' svoje veroispovesti. Ko kad bi svaki 'maltretirani' Srbin il' Rumun trebao da izazove ulicne demonstracije u korist pravoslavlja.Nije Islam kao religija, vec citav kulturoloski i drustveni aspekt iste, razlog za opravdani strah EU od prijema Turske; da ne sirim to dalje na Albaniju i Kosovo ma kakav status imalo sutra.edit:visak slova
U Francuskoj poslodavci kandidata prvo pitaju kojoj etničkoj grupi pripada. Francuz nikada i ni pod kojim uslovima neće zaposliti čoveka iz neke od svojih bivših kolonija koje su osiromašili i porobili. škole iz predgrađa Pariza sa većinskim arapskim stanovništvom nose manje poena nego škole iz belih arondismana. što se mene tiče, bili bi u pravu i da zapale pola Francuske, što će, insallah, jednom i učiniti. Kolonijalna prošlost mora da dođe na naplatu kad tad.
Link to comment
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    26

  • Lancia

    17

  • Leia

    7

  • Althea

    7

što se mene tiče, bili bi u pravu i da zapale pola Francuske, što će, insallah, jednom i učiniti. Kolonijalna prošlost mora da dođe na naplatu kad tad.
Koliko clanova broji bg ogranak Al-Qaede?
Link to comment

Tipičan primer ideološke zaslepljenosti koja tek nakon provokacije pokazuje pravo lice. Kada nezaposleni očajnici pale kola i kada manijaci ubijaju civile bombama - naravno nije ista stvar, ali za vas jeste - jer su i jedni drugi muslimani.Zašto naprosto ne priznate da ih ne volite?

Link to comment
Tipičan primer ideološke zaslepljenosti koja tek nakon provokacije pokazuje pravo lice.
Rekoh ja vec da si sladak :) nema potrebe za provokacijom, dovoljno je da pitas.
Kada nezaposleni očajnici pale kola i kada manijaci ubijaju civile bombama - naravno nije ista stvar, ali za vas jeste - jer su i jedni drugi muslimani.Zašto naprosto ne priznate da ih ne volite?
Pazi kako cu da se saosecam sa nez?poslenim ocajnikom koji mi zapali kola (jos ako su pod kreditom), ubilo se. Trenutno, bar u Spaniji, je kuknjava za sezonskom i radnom snagom uopste u poljoprivredi i turizmu. Ovako stoje stvari sa tvojim muslimanskim ocajnicima: nece da rade, lepse je kad im rade zene a oni srcu caj po celi dan i dobijaju socijalnu pomoc, sede po internet locutrio kaficima i prevrcu jihad stranice. I mrze celi svet. Jer svet mrzi muslimane. Zato sto muslimani vole Boga koji mrzi Amere i Jevreje i ostale koji se tako osecaju.Tacno ne volim fanatike bilo kakve sorte, a medju muslimanima ih ima najvise. Valjda zato sto ih ja ne volim.
Link to comment
Tipičan primer ideološke zaslepljenosti koja tek nakon provokacije pokazuje pravo lice. Kada nezaposleni očajnici pale kola i kada manijaci ubijaju civile bombama - naravno nije ista stvar, ali za vas jeste - jer su i jedni drugi muslimani.Zašto naprosto ne priznate da ih ne volite?
aman zaman vaso.nema to veze sa ljubavlju niti sa verom, nego sa onom dobrom starom - sit gladnome ne veruje.turska je realno velika zemlja sa mnogobrojnim siromasnim i neobrazovanim stanovnistvom, koje bi istog trenapohrlilo na zapad u pecalbu. pre neki dan je bas isis postovala lament nad londonskom nekretninom koja kosta ko svetog petra kajgana,a koju je arapin kupio od turcina. oni koji imaju su uvek dobrodosli ma koje vere bili, dok su zato gologuza poljska bracapo hristu predmet sprdnje a i bezocne ekspoloatacije, bez problema.ali mi se dopada tvoj pogled na stvari, jer se sasvim uspesno moze primeniti na eu (malo)gradjane (sorry, lancia :) ) prijemcive na tu "evropske vrednosti" demagogiju.i spanci su sigurno usli u eu bas zbog mentaliteta i lajfstajla koji odlikuje vrednoca i spartanska radna etika (otud i spustene roletne12-16h, minimum) , postovanje prava zena (macho je valjda turska rec), trt mrt i tako dalje.
Link to comment
aman zaman vaso.nema to veze sa ljubavlju niti sa verom, nego sa onom dobrom starom - sit gladnome ne veruje.turska je realno velika zemlja sa mnogobrojnim siromasnim i neobrazovanim stanovnistvom, koje bi istog trenapohrlilo na zapad u pecalbu.
Po toj logici, Rumuni ne bi usli u EU pa do jedno 2050-te.
dok su zato gologuza poljska bracapo hristu predmet sprdnje a i bezocne ekspoloatacije, bez problema.
Bas juce pricam sa nekim Velsaninom, u Kardifu je jedno 12 hiljada bezocno ugnjetavanih Poljaka. Tortura
ali mi se dopada tvoj pogled na stvari, jer se sasvim uspesno moze primeniti na eu (malo)gradjane (sorry, lancia :) ) prijemcive na tu "evropske vrednosti" demagogiju.
Sad, jos fali da kazes sta ti se to najvise svidja, da znam sta da branim, (malo) il' gradjanina.
i spanci su sigurno usli u eu bas zbog mentaliteta i lajfstajla koji odlikuje vrednoca i spartanska radna etika (otud i spustene roletne12-16h, minimum) , postovanje prava zena (macho je valjda turska rec), trt mrt i tako dalje.
Lupas Leio (sorry :lol: ) Spanija je prosle godine primila tri puta vise emigranata nego Engleska, Francuska i Nemacka zajedno (i dobija doobre packe od EU), zatim ubedljivo je najprivlacnija destinacija za zasnivanje buduceg zivota uz Novi Zeland i Australiju za Evropljane. Spanci su vrlo otvoreni i valjda najmanje ksenofobicni od svih evropskih drzava jer su i sami imali iskustva sa pecalbarstvom. Sto se tice cuvenog machoizma, to jeste problem al'zanmljiva je studija da je ucestvovanje stranaca u maltretiranju zena skoro pa 50%. Spustene radne roletne neces videti u prvoj il'drugoj prodajnoj liniji a takodje to je stvar kako ustede tako i tradicionalzma. Lajfstajl je dosta rogobatan izraz, stagod pod tim mislila, tesko da Spanija zaostaje u bilo cemu za nazovi modernim svetom. Cakstavise, prednjaci u mnogim stvarima.
Link to comment
Po toj logici, Rumuni ne bi usli u EU pa do jedno 2050-te. Bas juce pricam sa nekim Velsaninom, u Kardifu je jedno 12 hiljada bezocno ugnjetavanih Poljaka. Tortura
Many arrive in Britain to find that exploitation and abuse are commonplace while, at home, Polish towns and cities are losing the brightest and the best of their younger generations.In the long run, such unlimited immigration may exact a heavy toll - on both countries.
klikista stvar se desava i sa rumunijom i bugarskom, mlada radna snaga masovno emigrira a skoro je bio i skandal sa deportovanjemizvesnih rumunskih malih privrednika iz italije. ne sumnjam da ista stvar ceka i srbiju. ako je jos i ostao jos neko ko je stvarno hteo da ode, to jest.sto se tice eksploatacije, klik
Sad, jos fali da kazes sta ti se to najvise svidja, da znam sta da branim, (malo) il' gradjanina.Lupas Leio (sorry :lol: ) Spanija je prosle godine primila tri puta vise emigranata nego Engleska, Francuska i Nemacka zajedno (i dobija doobre packe od EU), zatim ubedljivo je najprivlacnija destinacija za zasnivanje buduceg zivota uz Novi Zeland i Australiju za Evropljane. Spanci su vrlo otvoreni i valjda najmanje ksenofobicni od svih evropskih drzava jer su i sami imali iskustva sa pecalbarstvom. Sto se tice cuvenog machoizma, to jeste problem al'zanmljiva je studija da je ucestvovanje stranaca u maltretiranju zena skoro pa 50%. Spustene radne roletne neces videti u prvoj il'drugoj prodajnoj liniji a takodje to je stvar kako ustede tako i tradicionalzma. Lajfstajl je dosta rogobatan izraz, stagod pod tim mislila, tesko da Spanija zaostaje u bilo cemu za nazovi modernim svetom. Cakstavise, prednjaci u mnogim stvarima.
e, uopste mi nije bila zelja da te ochepim, al jebiga stvarno ne znam gde drugo da svrstam ovaj tvoj rant protiv muslimana kao takvih.+prozivati njih kao fanatike u zemlji koja ima svoju sopstvenu teroristicku organizaciju koja je u bombaskim napadima pobila hiljade ljudi.nisam ni rekla da je spanija neka zemlja treceg sveta, ali se zapitaj da li bi bila to sto jeste bez eu pristupnih fondova i koliko je to sto jeclanica eu doprinelo rastu standarda, mada ni sada plata/troskovi ratio nije bas neki da padnes u nesvest.gledala sam dokumentarac na bbc-u o mladim ljudima koji i posle studija i dalje zive sa roditeljima, jer ne mogu da se osamostale (a mi mislili to neki srpski sindrom), cene nekretnina u madridu recimo su su-lu-de (mada je rent ipak u podnosljivim granicama).zanima me i struktura tih koji dolaze da zasnuju buduci zivot, koliko tu ima poslovnih ljudi i strucnjaka a koliko erasmus studentarije i britanskih i nemackih penzosa, sto me opet vraca na ono sto sam i u pocetku rekla.spanski mentalitet je sto se mene tice super, opusteno i manjana, ali nesto vrlo slicno mogu reci za bilo koju mediteransku zemlju.zasto je sad spanska lenjost deo tradicije, a arapi i turci koji piju caj po ceo dan ti toliko bodu oci?daj ono, relax....:)
Link to comment

Da da, ja sam lud da sad klikcem na tvoj searching, idi bre Leio :P

nisam ni rekla da je spanija neka zemlja treceg sveta, ali se zapitaj da li bi bila to sto jeste bez eu pristupnih fondova i koliko je to sto jeclanica eu doprinelo rastu standarda, mada ni sada plata/troskovi ratio nije bas neki da padnes u nesvest.
Leio, svaka zemlja se razvila iz nekih fondova, pocev od Nemacke pa nadalje, ne znam o cemu pricas.
zasto je sad spanska lenjost deo tradicije, a arapi i turci koji piju caj po ceo dan ti toliko bodu oci?
Ko je rekao da je lenjost spanska tradicija? Uporedjivati osmocasovno vreme sa siestom izmedju i neradnistvo je smesno.
daj ono, relax....:)
Tja, pa u Spaniji sam. :D Uostalom, ako si citala moje postove od pocetka (a po obicaju to ne radis, cim imas ovakve zakljucke) videla bi da sam pisao na temu Turske koja obuhvata sve aspekte, al' si se zajedno s Vasudevom zalepila za Islam ko pijavica. Ako ti se toliko svidja, ima raznih ...stana, sto izabra da zivis tu gde jesi???
Link to comment
Da da, ja sam lud da sad klikcem na tvoj searching, idi bre Leio :P
pa da, poznanici iz britanske provincije su daleko pouzdaniji izvor informacija.neozbiljan si, odoh ja da doruckujem -_-
Link to comment

Xexe, ima da nas zavade Turci.

pa da, poznanici iz britanske provincije su daleko pouzdaniji izvor informacija.
Pa da, ja treba da becim oci preko celih strana, a ti ne mozes da procitas 5-6 mojih recenica.
neozbiljan si, odoh ja da doruckujem -_-
Zato ti i ne ide, kad pises praznog stomaka :lol:
Link to comment
Ovako stoje stvari sa tvojim muslimanskim ocajnicima: nece da rade, lepse je kad im rade zene a oni srcu caj po celi dan i dobijaju socijalnu pomoc, sede po internet locutrio kaficima i prevrcu jihad stranice. I mrze celi svet. Jer svet mrzi muslimane. Zato sto muslimani vole Boga koji mrzi Amere i Jevreje i ostale koji se tako osecaju.
Odustajem od diskusije sa tobom jer si suviše ogrezla u rasizam za bilo kakav ozbiljan razgovor, a ovo ide na Bisere.
Link to comment
Xexe, ima da nas zavade Turci.Pa da, ja treba da becim oci preko celih strana, a ti ne mozes da procitas 5-6 mojih recenica.
ma ne moze nas bre niko da zavadi :wink: a procitala sam sve sto si napisao, ne brini.
Zato ti i ne ide, kad pises praznog stomaka :lol:
ih, jel ja sad da kazem da se tebi krv spustila u zeludac posle overdoziranja sa jamon serrano? :D misssim...
Link to comment
Odustajem od diskusije sa tobom jer si suviše ogrezla u rasizam za bilo kakav ozbiljan razgovor, a ovo ide na Bisere.
E, moja Vasudeva, ne samo sto nisi diskutovala (ni ovde a i na mnogim ostalim temama sirom ovog lepog foruma) nego i si i temu (namerno) masila. Nije ovde rec o muslimanima i rasizmu, nego o Turskoj i njenoj (ne)spremnosti za suzivot za EU.Ajd' ziva bila.
Link to comment
Ovako stoje stvari sa tvojim muslimanskim ocajnicima: nece da rade, lepse je kad im rade zene a oni srcu caj po celi dan i dobijaju socijalnu pomoc, sede po internet locutrio kaficima i prevrcu jihad stranice. I mrze celi svet. Jer svet mrzi muslimane. Zato sto muslimani vole Boga koji mrzi Amere i Jevreje i ostale koji se tako osecaju.Tacno ne volim fanatike bilo kakve sorte, a medju muslimanima ih ima najvise. Valjda zato sto ih ja ne volim.
Zaboravila si da dodaš da islam doživljava pravi BUM (pored toga što poslove koje Nijemci nikad ne bi radili rade (i) Bošnjaci, Turci..., a Slovenija i Austrija uvoze (i) bosanskih muslimana za bauštele i druge poslove) pa da dobiješ nagradu "Geert Wilders" za međureligijski dijalog. <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...