Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Četnici su isto što i domobrani, a ustaše nemaju pandana na ovoj™ strani.
četnike u nekim delovima srbije možeš da uporediš s domobranima i ok, poredjenje stoji. dražine ,tj dangićeve četnike u istočnoj bosni i onu ekipu što je pometlala seljake po vraniću, malo teže.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm, nadam se da se ne obraćaš meni™ kada kažeš "vi ćete..." obzirom da si me kvotovao?
Ma jok, bre, vec novinskom izvoru™. Ispalo malo nezgrapno, fakat. Edited by Yoda
Link to comment
?
Ne mozes tako crno belo da sudis o ljudima. Narocito kada je u pitanju Istocna Bosna.PS: A ovo ti kaze neko ko je poreklom iz tog kraja i u cijoj je familiji 8 partizana dalo zivot.
Link to comment
četnike u nekim delovima srbije možeš da uporediš s domobranima i ok, poredjenje stoji. dražine ,tj dangićeve četnike u istočnoj bosni i onu ekipu što je pometlala seljake po vraniću, malo teže.
Samo da naglasim, ne stoji baš direktno poređenje sa domobranima. Domobrani su bili u službi fašističke sprdnje od države, a četnici o kojima ja govorim nisu. Međutim, zajedničko im je da oni koji među njima nisu činili zločine jesu bili dobrodošli u redove partizana. BTW od te ekipe koja je pobila seljake po Vraniću, nekoliko se vratilo u zemlju da umre nakon izgona u Australiji i dostupni su organima gonjenja. Međutim, nakon govora na Oplencu, sumnjam da bi neko počinio nepravdu prema koljačima beba time što bih ih zatvorio iza rešetaka.
Link to comment

crno belo... odmazde za ustaške zločine nad srbima pravljenjem istih takvih zločina nad ni krivim ni dužnim nesrbima. nije li to crno i belo? back to the future, u današnjoj verziji to bi bilo pitanje - da li može bratunac da opravda srebrenicu?a možda to poredjenje i ne stoji. evo, ti mi reci

Edited by najgora
Link to comment
crno belo... odmazde za ustaške zločine nad srbima pravljenjem istih takvih zločina nad ni krivim ni dužnim nesrbima. nije li to crno i belo? back to the future, u današnjoj verziji to bi bilo pitanje - da li može bratunac da opravda srebrenicu?
Opravdano nije, razumljivo jeste. Tvoj stav jeste ispravan, i ja se sa njim slazem. I zbog toga sam (rodbinu na stranu) izmedju ostalog uvek i podrzavao partizansku stranu. Ali je lako imati takvo misljenje sezdeset godina kasnije, u mirndopsko vreme, u mestu gde je najveci izvor medjukomsijske tenzije - preglasna muzika. S druge strane, kada bi ti brata komsije uhvatile, kastrirale i zaklale - cisto sumnjam da bi imala tako prosvecen stav. Ja sigurno ne bih.A na stranu to sto je tamo pripadnost cetnicima ili partizanima najcesce bila stvar sile prilika, i sto je preletanje izmedju strana bila sasvim normalno. Na primer, cetnicka legenda iz tog kraja, i odgovorni za mnoge od tih odmazdi o kojima pricas, Radomir Neskovic, je pocetnu slavu stekao kao partizanski komandant.
Link to comment
četnike u nekim delovima srbije možeš da uporediš s domobranima i ok, poredjenje stoji. dražine ,tj dangićeve četnike u istočnoj bosni i onu ekipu što je pometlala seljake po vraniću, malo teže.
A Hrvatsko domobranstvo je, kao i Vermaht, ratovalo po Ženevskim konvencijama?
Link to comment
A Hrvatsko domobranstvo je, kao i Vermaht, ratovalo po Ženevskim konvencijama?
ne razumem primedbu. kakva sad to to veze ima? Edited by najgora
Link to comment

Upravo tako je delovala tvoja primedba na Filipenkov post. Domobranstvo je eksponent kakve takve države u kojoj se zna ko kosi (tj. kolje) a ko vodu nosi. A naročito dobre vodonoše su bili na Kozari. Tako da ne znam kako ukupna ocena Domobranstva može biti prolazna ili bolja od JVuO koji su gerila i u kojoj imaš i notornih koljača ali i iskrenih antifašista.

Link to comment
JVuO koji su gerila i u kojoj imaš i notornih koljača ali i iskrenih antifašista.
teška gerila :D toliko ih je zela ilegala i konspiracija da često ni sami nisu znali da treba da se bore protiv nemaca, te im priču o saradnji s njima i ne treba uzimati mnogo za zlo. neobavešteni ljudi, nije to bilo vreme interneta, jebiga.daj neke podatke o tom iskrenom četničkom antifašizmufakti, braćo, faktia ne zvona i praporciolja, odličnahttp://www.youtube.com/watch?v=B1apnuf0j20 Edited by najgora
Link to comment
Tako da ne znam kako ukupna ocena Domobranstva može biti prolazna
ocena domobranstva nikako nije prolazna. pričali smo u kategorijama - manje zlo od... Edited by najgora
Link to comment
teška gerila :D toliko ih je zela ilegala i konspiracija da često ni sami nisu znali da treba da se bore protiv nemaca, te im priču o saradnji s njima i ne treba uzimati mnogo za zlo. neobavešteni ljudi, nije to bilo vreme interneta, jebiga.daj neke podatke o tom iskrenom četničkom antifašizmu
E tu im ne mozes doakati. Kada kazes da su se partizani borili a oni piknikovali ko zelengori, krenu pricu o cuvanju naroda i 100 za jednog. A kad im onda nabijes na nos da su bili kolaboranti, onda na sva usta krenu sa Sjemecem, Loznicom, pilotima... Edited by Verterdegete
Link to comment

@najgoraNaravno. I ne mogu biti manje zlo. Gerila u kontekstu ove rasprave je trebala da ti skrene pažnju na činjenicu da četnici nisu imali državu na terenu pa samim tim ni luksuz da se dele na regularnu armiju i specijalne odrede pa da neki njihov potomak danas može optužiti za sve ono negativno nekakav četnički SS ili ustašku vojnicu.*zaboravih da odgovorim na zahtev. Eto Radoslav Đurić npr, koji je i završio u partizanima.

Edited by dillinger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...