Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

Nisam nikad bila u Nisu, ali poznajem nekoliko Nislija i svi su odlicni ljudi.Anegdota o Novom Sadu i Nisu, gde mislim da ima svoju poentu, pozitivnu i nasmejanu.Negde krajem osamdesetih, stojimo nas troje prijatelja, jedan od njih je Nislija, u ns na likovnoj akademiji, vracamo se sa neke zurke i cekamo autobus.Jutro, pljusti, jesen neka mracna.Cekamo mi, ceka jos dvadesetak ljudi, mirno i strpljivo.Stize autobus i parkira se malo sa strane, dok vozac ne pregleda sve karte, zapise sta ima, a mi na pljusku, pokriveni jaknama, kapuljacama, neko ima i kisobran.Cutimo, cekamo, prolaze minuti, svi cupkaju u tisini kad Nislija kaze - eee, bate, to bi u Nis vec odavno bilo prevrnuto :DNis je lep i ima odlicne ljude.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nis je mojoj familiji (Pirot, Sukovo, Babusnica) bio prestonica. Tamo se nije islo bez velikog razloga.Od Nisa do Pirota je Sicevacka klisura, 13 (?) tunela, za mene kad sam bio dete, nezaboravan dozivljaj. Mora da je i sada zivopisno.Nislije, u Japanu vas se secaju, pozdrav!

Link to comment
Nis je mojoj familiji (Pirot, Sukovo, Babusnica) bio prestonica. Tamo se nije islo bez velikog razloga.Od Nisa do Pirota je Sicevacka klisura, 13 (?) tunela, za mene kad sam bio dete, nezaboravan dozivljaj. Mora da je i sada zivopisno.Nislije, u Japanu vas se secaju, pozdrav!
prosirili... spremaju za auto put...
Link to comment
  • 2 years later...
Jel' to čorbadžijsko? Ima li još vojske u "Rajku"? Eh, Niš...
Verovatno mislis na "kazandzijsko sokače"...?Nema vojse više skoro nigde a kamo li kod Rajka,a kod Rajka vazdan gužva.. ;)
Link to comment
Verovatno mislis na "kazandzijsko sokače"...?Nema vojse više skoro nigde a kamo li kod Rajka,a kod Rajka vazdan gužva.. ;)
Zaboravih da dodam kod Rajka se ide uglavnom na ručak,večeru a za doručak preporučujem nišku pitu:

post-3867-12689197588371.jpg

Link to comment
Verovatno mislis na "kazandzijsko sokače"...?
Upucaj me sad. Idiot (JA- da ne bude zabune)
Zaboravih da dodam kod Rajka se ide uglavnom na ručak,večeru a za doručak preporučujem nišku pitu:
Idi bre u ... Dobro, zašto nam to radiš?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...