Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Gledala, gledala, vidim da me navlacis da dam presek iz svog ugla al se vremena nema!No kad sam vec zinula ondaK i da lanem.S obzirom da je radnja predstave poznata a da nam engleski nije maternji, pogotovo ne shekspirovski, vizuelni efekti, svetlo, zvuk i gluma apsolutno uspevaju da drze na ivici stolice sve vreme.Tri (i brojem - 3) sata (zajedno sa 15 minuta pauze) vrhunske glume od strane gosn Patrika Stjuarta aka Kapetana Pikarda kao Magbeta i gospoje Kejt Flitvud kao lejdi Magbet koji zajedno nose predstavu. Vestica iliti prorocica komada 3 u vidu medicinskih sestara koje jacinom i bojom svojh glasova uspevaju da najeze kozu. Scena pojavljivanja Bankuovog duha oblivenog krvlju se ponavlja 2 puta - jednom sa njim i drugi put bez njega - fantasticno smisljena i odigrana. Minut i po apsolutne tisine kada Mekdaf saznaje da su mu zena i deca ubijeni i scena mesecarenja lejdi Magbet i pranja zamisljenih krvavih ruku - odgumljeni savrseno.Sve u svemu vredi odgledati.

Link to comment
Gledala, gledala, vidim da me navlacis da dam presek iz svog ugla al se vremena nema!No kad sam vec zinula ondaK i da lanem.S obzirom da je radnja predstave poznata a da nam engleski nije maternji, pogotovo ne shekspirovski, vizuelni efekti, svetlo, zvuk i gluma apsolutno uspevaju da drze na ivici stolice sve vreme.Tri (i brojem - 3) sata (zajedno sa 15 minuta pauze) vrhunske glume od strane gosn Patrika Stjuarta aka Kapetana Pikarda kao Magbeta i gospoje Kejt Flitvud kao lejdi Magbet koji zajedno nose predstavu. Vestica iliti prorocica komada 3 u vidu medicinskih sestara koje jacinom i bojom svojh glasova uspevaju da najeze kozu. Scena pojavljivanja Bankuovog duha oblivenog krvlju se ponavlja 2 puta - jednom sa njim i drugi put bez njega - fantasticno smisljena i odigrana. Minut i po apsolutne tisine kada Mekdaf saznaje da su mu zena i deca ubijeni i scena mesecarenja lejdi Magbet i pranja zamisljenih krvavih ruku - odgumljeni savrseno.Sve u svemu vredi odgledati.
super, hvala! sa cerkom od godinu i po meni nema sanse da to pogledam nazalost ali ovakvi pregledi su najblize sto mogu da tome pridjem sada, i vise ih volim od profesionalnih izvestaja zato sto su obojeni licnim dozivljajem - kad vec nema svoj mogu onda da uzivam bar truncicu u tvom:)
Link to comment

Milane ti li si? Tu smo da pripomognemo :D Daj ceru vamo na cuvanje a ti pravac u pozoriste.Bez zezanja, ako treba bebisiterka, ti javi.U sledecem broju - osvrt na Meri Popins iz ugla 4 30+togodishnjaka (die Mary, die!), Spamalot (kritika Jevreja, Arapa, religija i samokritika na spustanje igranja mjuzikla), Kevin Spejsi u Old Vic-u ( :Hail: ) i Rhys Ifans u Don Juan in Soho (2 x :Hail: ). Necu da pominjem Avenue Q jer nije vredno pomena - gomila americkih tinejdzera sa lutkama nataknutim na ruke smislilo predstavu bez ikakve veze.Mozemo mi i o restoranima a bogami i o koncertima :D

Link to comment
Milane ti li si? Tu smo da pripomognemo :D Daj ceru vamo na cuvanje a ti pravac u pozoriste.Bez zezanja, ako treba bebisiterka, ti javi.U sledecem broju - osvrt na Meri Popins iz ugla 4 30+togodishnjaka (die Mary, die!), Spamalot (kritika Jevreja, Arapa, religija i samokritika na spustanje igranja mjuzikla), Kevin Spejsi u Old Vic-u ( :Hail: ) i Rhys Ifans u Don Juan in Soho (2 x :Hail: ). Necu da pominjem Avenue Q jer nije vredno pomena - gomila americkih tinejdzera sa lutkama nataknutim na ruke smislilo predstavu bez ikakve veze.Mozemo mi i o restoranima a bogami i o koncertima :D
Nisam sorry. Hvala na ponudi al' dok ti stignes do mog sela, a i ja do grada..., naci bejbisiterku i nije toliki problem koliko sve ostalo organizovati, i jos se odreci njenog drustva za jedno vece:)Ti vidim ne mices iz pozorista - pisi onda kad imas vremena.
Link to comment
U sledecem broju - osvrt na Meri Popins iz ugla 4 30+togodishnjaka (die Mary, die!)
:lol: jel to za ono kad se pentra po zici iznad publike sve u pokusaju docaravanja leta?
Kevin Spejsi u Old Vic-u ( :Hail: )
A Moon for the Misbegotten? Dobar.Gledao mozda neko Sve o mojoj majci?
Mozemo mi i o restoranima a bogami i o koncertima :D
Pocni :D
Link to comment

Nego, da se vidi kakvo smo kultiriška društvo spram onih probisvetova iz Nizozemske.Isis, welcome back, ja reko ti još u Novoj Engleskoj, nisam znao da si se vratila u staru :)

Link to comment
:lol: jel to za ono kad se pentra po zici iznad publike sve u pokusaju docaravanja leta?A Moon for the Misbegotten? Dobar.Gledao mozda neko Sve o mojoj majci?
To sa letenjem Meri Popins je neodoljivo podsecalo na uletanje Sheri Bobins na kraju Simson epizode u motor aviJona :lol: M for the M je bio super. Gladalo moje drustvo Sve o mojoj majci i toplo preporucuju.
OK, kad smo vec tako kulturni -- jos dve preporuke od mene:Glengarry Glen Ross (Apollo)http://arts.guardian.co.uk/theatre/drama/r...2191228,00.htmlThe Member of the Wedding (Young Vic)http://arts.independent.co.uk/theatre/revi...icle2974507.eceI znam da sam prava lenstina sa ovim linkovima, al' kad nemam sta da dodam...
Lenshtino :P Ajde daj presek za ljude sa malom decom kao sto je Sheridan :)
Link to comment
To sa letenjem Meri Popins je neodoljivo podsecalo na uletanje Sheri Bobins na kraju Simson epizode u motor aviJona :lol:
Mislim da smo, bez reči, svo četvoro to vizualizovali. Jače od nas.Bre, ti ustaješ sve ranije i ranije :mellow:
Link to comment
Lenshtino :P Ajde daj presek za ljude sa malom decom kao sto je Sheridan :)
OK, ?ajde ondak, kad sam već na poslu??Glengarry Glen Ross? je napisao David Mamet, a možda se sećate i izvanrednog filma iz 1992. (Pacino, Lemmon, Boldwin, Ed Harris, Spacey, J. Pryce)? Radi se o trgovcima nekretninama (prodaju neke ?žnj? placeve na Floridi) i o surovom, neprincipijelnom svetu, gde moraš uspevati konstantno (pa ti se možda desi da dobiješ Kadilak kao nagradu). U suprotnom slučaju preti ti otkaz, naravno.Face su genijalne: od tipa koji je nekada bio ?zvezda?, a sad malo izanđao, pa mu ne ide nešto najbolje (Levene), do mladog, ambicioznog i nadasve sebičnog Roma-e? Onda jedne noći neko obije njihovu ?radnju?? Od filmske postave, tu je bio samo Jonathan Pryce (Levine). Aiden Gillen (bio u ?Queer as folk?) je izvanredan u ulozi Ricky-ja Roma-e. Dobar je i Peter McDonald u ulozi šefa?Williamson: (handing Roma lead cards) I'm giving you three leads... Ricky Roma: Three? No, I count two. Williamson: There's three leads there. Ricky Roma: "Patel"? Fuck you. Fucking Shiva handed this guy a million dollars, told him "Sign the deal!" he wouldn't sign. And the god Vishnu too, into the bargain. Fuck you, John! You know your business, I know mine. Your business is being an asshole. I find out whose fucking cousin you are, I'm going to go to him and figure out a way to have your ass - fuck you! (throws the cards at Williamson).Ricky Roma: I'm waiting for the new leads.?The Member of the Wedding? je napisala Carson McCullers (da li se sećate divne knige/filma ?Srce je lovac samotan??).Radi se o devojčici (13-14 god) koja odrasta negde u malecnom gradu u Americi, i koja ?se zaljubljuje? u venčanje svog brata I njegove verenice. Zvuči uvrnuto - u stvari je to priča o pubertetu, i o onom trenutku kada nam igra postane nedovoljna i kada počnemo da tražimo ?nešto više?? Tri centralna lika devojčica (Frankie), njen mali rođak, John Henry West (glumi ga par desetogodišnjaka,; onaj klinac kog sam ja videla je neverovatan!) i crna služavka Berenice Sadie Brown (izvanredna američka pozorišna glumica Portia ? još uvek nepoznata i pravo otkriće) su izvanredni ? ako možete, definitivno pogledajte.Eto, ja sam sad over and out itd, a pošto mi je ovo najduži sastav na materinom jeziku u poslednjih 15 godina, ako imate gramatičke i ine primedbe, pliz PM-ujte pa ću ih ja krišom iz-editovati (otherwise might hurt a lot).
Link to comment

Draga moja, zahvaljujem iskreno :heart: si!U pravu je Sheridan kad kaze da je licni utisak bitan. Ja sam iscitala gomilu clanaka o Member of the Wedding i nisam mogla da skapiram jel predstava valja ili ne. Naravno, bottom line je - idi i gledaj predstavu, ali po tvojoj preporuci bi pogledala definitivno.Hvala ti puno. I ne brini za greshke, mater(i)nji jezik ti jos funkcionishe :D Kolezi Marvine, ne ustajem ja sve ranije i ranije, nego se kacim na forum sve ranije i ranije :D

Link to comment
Draga moja, zahvaljujem iskreno :heart: si!U pravu je Sheridan kad kaze da je licni utisak bitan. Ja sam iscitala gomilu clanaka o Member of the Wedding i nisam mogla da skapiram jel predstava valja ili ne. Naravno, bottom line je - idi i gledaj predstavu, ali po tvojoj preporuci bi pogledala definitivno.Hvala ti puno. I ne brini za greshke, mater(i)nji jezik ti jos funkcionishe :D
:blush:
Link to comment

OK, znam da su fotke male, al' to je sve što sam uspela da nađem.Ako se nađete u blizini Waterloo stanice, pogledajte ovo: naslikano je na podu i na uspravnom zidu od kartona, i kada ga pogledate kroz malo okno koje je umetnik (Kurt Wenner) tu postavio, izgleda trodimenzionalno...@ SheridanThanks!

post-101-1192694763_thumb.jpg

post-101-1192694775_thumb.jpg

Edited by foot-in-mouth
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...